Situācija uz Latvijas-Baltkrievijas robežas stabila, taču saspringta

Autors: Beatrise Borise - 4 septembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Nelegālo migrantu mēģinājumi no Baltkrievijas iekļūt Latvijā pieaug. Valsts robežsardzē uzsver, ka situācija ir saspringta, bet stabila.

Stabili saspringta – tā situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas raksturo Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes robežsargi. Migrantu – pārsvarā Āfrikas un Āzijas valstu iedzīvotāju – mēģinājumi nelikumīgi šķērsot valsts robežu tiek konstatēti ik dienu, lielākoties diennakts tumšajā laikā.

Vadims Grickovs VRS DAP Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta priekšnieks

Ja mēs skaitām kopumā, tad kaut kur 50-60 personas katru diennakti mēģina šķērsot valsts robežu. Pārsvarā tās ir grupas, 10-15 cilvēki. Tie ir parasti jauni cilvēki, 20-30 gadi. Ir, protams, tādi gadījumi, kad mēģina viena pati persona šķērsot valsts robežu. Lielākā grupa, ko mēs aizturējām nesen, bija 50 cilvēki grupā. Runājot par viņu agresivitāti, tad es tā teikšu, ka tas līmenis ir diezgan zems. Ja mēs ņemam vērā to gadījumu skaitu uz kopējo skaitu. Tur bija divi gadījumi, kad viņi mēģināja uzbrukt robežsargiem.

Pēdējā laikā nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas pārkāpumi notiek galvenokārt vietās, kur vēl nav izbūvēts žogs. Latvijas-Baltkrievijas sauszemes robežas garums ir aptuveni 140 kilometri, no tiem pašlaik žogs uzstādīts vien pusē. Jāpiebilst, ka arī izbūvētajā žogā līdz šim konstatēti jau 50 mērķtiecīgi izdarīti bojājumi.

Vadims Grickovs VRS DAP Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta priekšnieks

Ar žoga bojāšanu nodarbojas gan pārvadātāji, atbalstītāji no Baltkrievijas puses. Nav izslēgts, ka arī robežsargi viņiem palīdz to izdarīt. Runājot par žogu, protams, visi saprot, ka tas nevar 100% pasargāt no robežas šķērsošanas, bet viņiem aizņems laiku, lai bojātu to infrastruktūru. Pēc žoga būvniecības pabeigšanas tas tiks aprīkots tehniski, tas vēl atvieglos, tāpēc ar nepacietību gaidām, kad būvniecības darbi tiks pabeigti.

Ņemot vērā, ka nelegālo robežšķērsotāju skaits uz Latvijas-Baltkrievijas robežas palielinās, atbalstu robežas uzraudzībā Valsts robežsardzei sniedz Valsts policija, Nacionālie bruņotie spēki un Zemessardze. Aktīvi par manītām aizdomīgām personām robežsargiem ziņo arī vietējie pierobežas iedzīvotāji.

Vadims Grickovs VRS DAP Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta priekšnieks

Vietējie iedzīvotāji izprot visu situāciju. Tagad visi ir atsaucīgi un, pamanot kaut ko aizdomīgu, uzreiz ziņo robežsargiem. Pie aizturēšanas, protams, mēs apskatām katru personu, vai viņiem ir nepieciešama palīdzība vai nav. Protams, ja mēs redzam, ka personai ir nepieciešama palīdzība, mēs izsaucam NMPD.

Kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas atturētas jau vairāk nekā 6800 personas. Nedaudz vairāk nekā 300 cilvēki humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti.

Dalies:

Piektais Baltijas džeza festivāls “Škiuņa džezs”

Lūznovā nūtyka festivala “Škiuņa džezs” meistarklasis

Līdzīgi raksti