Noslēgusies seriāla “Fati II” filmēšana

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 4 septembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Kārsavā un tās apkārtnē desmit dienu garumā varēja sastapt radošo filmēšanas komandu un vērot latgaliešu seriāla “Fati” otrās sezonas tapšanas gaitu. Filmēšanas grafiks bija ļoti intensīvs un ainas uzņemtas gan pilsētvidē, gan pierobežas laukos un pat kapos. Iecerēts, ka jau gada nogalē seriāls būs skatāms televīzijas ekrānos un kā vienota filma – kinoteātros. Šajā reizē līdzās komiskiem elementiem virmos arī romantika un būs iekļauti mistērijas elementi.

https://www.youtube.com/watch?v=ELoOfkB5lY8

Desmit piepildītas dienas, simtiem ainu un vairākas reizes pārfilmētu kadru – tā var raksturot seriāla “Fati” otrās sezonas tapšanu. Seriāls līdz šim ir vienīgais, kur aktieri runā latgaliešu valodā, un pērn tas filmēts Dienvidlatgalē, šogad izvēlēta reģiona Ziemeļu puse – Kārsavas apkārtne. Mainījusies arī aktieru komanda un tehniskie darbinieki, galvenie varoņi gan tie paši – skolotāji Vitaļs i Pīters ar sievu.

Kristīne Veinšteina seriāla “Fati” galvenā aktrise

Visi droši vien atceras “Aņneiti” no pirmās reizes, kad viņa mazliet pazāģē vīru. Es domāju, nekas nav pazudis no tā un viņa ir metusies jaunā vīra zāģēšanas piedzīvojumā. Vajag Latgalei vairāk un biežāk vis kaut ko! Es jau gaidu, kad mums būs opera latgaliski, es gaidu, kad latgaliešu valoda izplatīsies un būs vairāk un vairāk vis kaut kādi jauni projekti.

Edgars Provejs seriāla “Fati II” izpildproducents

Tie nav studijas apstākļi, tas ir viss tādā kaujas laukā rupji sakot. Visi ir sava darba profesionāļi un strādā to darbu, nevis skaitot stundas, kad būs jāiet jau pusdienās vai, kad būs jāiet jau mājās, vai, kad būs jābeidz maiņu, bet tiešām dara savu darbu ar aizrautību un entuziasmu.

Radošajā komandā darbojas aptuveni 20 cilvēki: vietējie un no Rīgas, visi – sava darba lietpratēji. Režisoram Edvardam Mikālam šis gan ir pirmais seriāls viņa vadībā, ar izaicinājumiem sastopas arī jau pieredzi guvušie aktieri.

Māris Korsiets seriāla “Fati” galvenais aktieris

Šajās dienās, es domāju, ka prasīšu honorāru lielāku, jo es pēkšņi paliku par kaskadieri. Man vajadzēja lēkt no piecu metru augstuma dīķī, tad man vajadzēja lēkt caur logu, tad mani izgrūda no gandrīz braucošas mašīnas.

Edvards Mikāls seriāla “Fati II” režisors

Paldies Dievam, nekas nav saplīsis, salūzis, neviens nav savainojies un tamlīdzīgi. Tomēr mēs viens otru bišķiņ mēģinām pasargāt, pat, ja darām arī, kā Māris teica, kaut kādus kaskadiera trikus. Ir pieredzējuši televīzijas operatori un gaismotāju komanda, kas ir strādājuši arī ārpus televīzijas projektos un tas ļoti man palīdz.

Šajā reizē seriālā būs iekļauti arī masu skati. Tie tapa Kārsavas kultūras namā imitējot izlaiduma balles un diskotēkas ainas.

Zane seriāla “Fati II” masu skatu dalībniece no Balviem

Es strādāju Neatliekamās palīdzības dienestā un šī ir man kā avantūra, tā kā man patīk piedzīvojumi, kaut kas jauns. Izaicināt sevi. Pirmo filmu biju noskatījusies pagājušajā gadā un man ļoti iepatikās filmas sižets. Es zināju, ka būs arī otrā filma.

Edgars Provejs seriāla “Fati II” izpildproducents

Pēc statistikas, vismaz tie, kas pieteikušies tieši pie manis, bija 80% sievietes, meitenes. Tā ka meitenes grib būt kadrā, grib būt slavenas, grib iekļūt televizorā, Holivudā. Lai kārtīga balle notiek, to sajūtu, protams, tie ir arī kameras triki, ko var apspēlēt tā, lai tas vismaz izskatās, ka tas ir vairāk.

Atšķirībā no pirmās sezonas – seriāla otrajā daļā latgaliešu dzīvesveids būs atainots ne tikai ar humoru, bet arī nopietnākā gaismā.

Edvards Mikāls seriāla “Fati II” režisors

Tas virziens, kurp mēs dodamies šajā sezonā ir tāds kaut kāds mikslītis starp mistēriju, ļoti, ļoti daudz komēdiju, komisko aktierspēli un arī nedaudz varbūt romantisku un detektīvi, tur arī tādas līnijas un noskaņas parādās.

Māris Korsiets seriāla “Fati” galvenais aktieris

Daudzi, kā saka, “čiuleiši” ir skatījušies un saka, ka no sākuma ir nedaudz grūtāk saprast, varbūt tās pirmās minūtes tomēr ir jāiebrauc tajā valodā, pēc tam jau viegli skatās. Es domāju, ka te var skatīties no maza līdz lielam, būs arī pāris lamu vārdi, protams. [smejas]

Pavisam seriālam būs četras sērijas un Latvijas televīzijā tas būs skatāms gada nogalē, tāpat kinoteātros un kultūrvietās visā Latgalē to varēs redzēt vienotas filmas formātā. Kopējais seriāla budžets ir aptuveni 80 000 eiro.

Dalies:

Akcijā pievērš uzmanību zeltslotiņām

Piektais Baltijas džeza festivāls “Škiuņa džezs”

Līdzīgi raksti