Pie slimnīcas Balvos aizvadīta Pateicības diena

Autors: Beatrise Borise - 31 augusts, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Senatnē Bērtuļa diena jeb 24.augusts latviešiem bija atvieglota darba diena, kad godināja darba darītājus. Tieši šajā datumā jau vairākus gadus Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības kolektīvs organizē Pateicības dienu saviem mediķiem par ieguldīto darbu pacientu ārstēšanā un aprūpē. Vienlaikus tā ir kā salidojums šajā medicīnas iestādē dzimušajiem.

Tradīciju rīkot Pateicības dienu Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības kolektīvs aizsāka pirms trim gadiem. Balvos tā notika jau otro reizi, turpretī pērn svētki svinēti Gulbenē.

Alīda Vāne Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības valdes locekle

No sākuma bija doma, nu, tā kā par tādiem dārza svētkiem, kur uzaicināt savus darbiniekus, uzaicināt savus draugus, uzaicināt mūsu atbalstītājus. Bet tā ideja pārtapa daudz tādā, es teiktu, dievišķākā izpausmē. Īstenībā mēs jau ikdienā par maz sakām paldies, mēs nemākam atvainoties, mēs par maz smaidām, mēs par maz runājam labus vārdus. Tā vietā mēs labākajā gadījumā noklusējam, sliktākajā gadījumā sakām kaut ko skarbu, tāpēc šodien ir tāda pateicības un es pat teiktu labestības diena mūsu darbiniekiem, mūsu iedzīvotājiem, mūsu atbalstītājiem.

Viens no galvenajiem Pateicības dienas mērķiem ir pateikt ‘paldies’ par darbu iedzīvotāju veselības labā pagājušā gada pašaizliedzīgākajiem Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības mediķiem. Bet īpaša šī diena ir arī šajā slimnīcā dzimušajiem mazuļiem un viņu vecākiem.

Alīda Vāne Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības valdes locekle

Vecāki varēja pieteikt savus bērnus, iesūtot fotogrāfiju. Pieteikt šīs te medaļas saņemšanai “Es esmu dzimis Balvos”. Un mēs jau redzam, ka mums šogad ir divi stendi ar iesūtītām fotogrāfijām. Tie ir svētki arī tiešām jebkurai paaudzei, jo pieteikties var arī tad, ja tev ir 80 un tu esi dzimis Balvos.

Kristaps Zušs balvenietis

Esmu dzimis te, strādāju es Balvos uz ātrās palīdzības. Diezgan bieži te esmu. –Kāda ir bijusi tā pieredze, kā jūs teiktu? –Viss kārtībā! Nekā slikta nevaru teikt. Ārsti labi, viss! Māsiņas. Viss kārtībā!

Vita Zuša balveniete

Man jau ļoti patīk šādi pasākumi. Es jau vīru uzreiz atvilku. Un bērniem forši! Man liekas, Balvu slimnīca ir pati labākā slimnīca. Ja arī dzīvotu kaut kur citur, man liekas, es brauktu uz Balviem, jo šeit tiešām tā attieksme vienmēr ir bijusi tik ļoti laba. Un pēdējās dzemdības vispār… man bija tik ideāla vecmāte, kura izdarīja visu manā vietā gandrīz.

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības Dzemdību nodaļa ir pirmā un vienīgā darbavieta vecmātei Inesei Dadžānei. Te aizvadīti jau vairāk nekā 35 gadi, taču aizkustinājums par bērniņu nākšanu pasaulē joprojām ir klātesošs katrās pieņemtajās dzemdībās.

Inese Dadžāne Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības Dzemdību nod. vecākā vecmāte

Tagad jau jāsaka, ka dzimst jau arī tiem, kurus pieņēmu pirmos, jau tagad paši bērniņus dzemdē. Tā tāda tiešām, nu, patīkama un dīvaina sajūta, ka esi jau tik sen šeit, nodaļā. Tā ir ļoti svētīga profesija. Tas reizē ir arī prieks kopā ar vecākiem, kad piedzimst bērniņš. Tā ir vislielākā dāvana pasaulē! Strādājam kā viena vesela komanda, jo viens pats dežūrā tu neko nevari. Tur ir jābūt tiešām atbalstam un komandas darbam.

Pasākumā laikā Balvu slimnīcas skvērā atklāts arī vides objekts “Dejojošie eņģeļi” kā veltījums slimnīcas darbiniekiem, kas ik dienu palīdz un rūpējas par iedzīvotāju veselību. Nākamgad Pateicības diena notiks Gulbenē.

Dalies:

Militārajās mācībās trenē pretmobilitātes spēju

Egļu astoņzobu mizgrauži turpina postīt mežaudzes

Līdzīgi raksti