Svētceļnieki dodas uz svētkiem Aglonā

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 14 augusts, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Šodien Aglonā sākas Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki, kurp līdzās vairākiem tūkstošiem ticīgo ik gadu kājām ceļā dodas arī svētceļnieki. Viņu vidū pirmo reizi par svētceļojuma sākuma punktu Rēzekni Latgalē izvēlējās Radio Marija Latvija grupa. Piecu dienu garumā mērojot teju 80 kilometrus cits citu iepazīst un nodomos par ģimeni, veselību, mīlestību un citām vērtībām lūdzas gan rēzeknieši un ludzānieši, gan rīdzinieki un pat liepājnieki.

Dažādu paaudžu svētceļnieki no reģioniem visā Latvijā kopā sanākuši Andrupenes katoļu baznīcā Krāslavas novadā. Šī ir ceturtā no piecām svētceļojuma dienām un katrs rīts sākas ar Svēto misi. Pieredze katram gājējam citādāka: vieni ceļā dodas jau gadu desmitiem, citi pirmo reizi, vēl kādam svarīgi pavadīt laiku vienatnē vai tieši pretēji – kopā ar savējiem.

Marija Vilde svētceļniece no Kokneses

Es esmu mamma Marija, tad ir vecākā meitiņa Helēna, Laura, Anna un jaunākā meitiņa – Elizabete. Bērniem iespēja redzēt jauniešus, ģimenes, bērnus, kristiešus, katoļus, jo pie mums Koknesē vietējā draudzē faktiski viņi redz dažas kundzes gados. Tad šī ir tā iespēja redzēt šo lielo katoļu ģimeni Latvijā

Radio Marija Latvija svētceļojumu organizē piekto gadu, taču pirmo reizi tas sākts tieši Latgalē. No Rēzeknes līdz Aglonai ar nelielu līkumu mērojot 75 kilometrus grupā vienojušies vairāk nekā 60 gājēji.

Līva Kupfere Radio Marija Latvija koordinatore

Rēzekne, Balvi, Krāslava, Liepāja, Rīga… ļoti dažādas vietas. Visa Latvija būtībā. Mēs gribējām pateikt paldies Debesu Tēvam par to, ka mēs arī varam tagad skanēt Rēzeknē. Ceļš kopā ar Dievu, satikt Dievu, satikt cilvēkus ceļā, jo mums tas ir, manuprāt, tāds ļoti unikāls veids. Tas ir tāds fantastisks svētību laiks mums visiem. Mums ir vismaz 18 000 svētceļnieku vēl pie radio aparātiem un internetā un visur citur.

Šogad salīdzinot ar citiem gadiem kājām uz Aglonu dodas mazāk svētceļnieku – aptuveni 1000, tas gan skaidrojams ar to, ka nupat Portugālē noslēgušās Pasaules Jauniešu dienas. Arī šajā grupā jaunākā paaudze novērtē mūsdienīgāku lūgšanu formātu, kad ceļā izskan arī dziesmas un notiek dažādas citas aktivitātes.

Laura Vilde Marijas meita

Man ļoti patīk tās katehēzes, ko var klausīties un ir interesanti. – Čūskas neskaiti, cik satikāt? – Es skaitīju, bet to ir pārāk daudz, tāpēc nevar vairs saskaitīt.

Helēna Vilde Marijas meita

Kam jābūt līdzi obligāti, piemēram? – Labiem apaviem, lai var noiet, lai kājas nenoberž, lai nav jāklibo līdz Aglonai. – Cepure. – Cepure arī, jā, un ūdens.

Vildu ģimenes mazākā meitiņa ir arī visas grupas jaunākā dalībniece, taču dzīves pieredzē bagātākā gājēja ir rīdziniece Biruta.

Biruta svētceļniece no Rīgas

Manas saknes ir no Latgales. Mani vecāki ir dzimuši un auguši Latgalē no Rēzeknes puses mamma un tētis no Bērzgales. Man ir pilni astoņdesmit divi ar pusi gadi. Neesmu jutusi nogurumu, nav nevienas tulznas. Aboslūti nekas. Tā ka varu tikai ieteikt, ka no gadiem nav ko baidīties un baudiet dzīvi un priecājieties par dzīvi! Es eju, saku Dievam “paldies” par to, ko viņš man ir devis.

Marija Vilde svētceļniece no Kokneses

Elizabete mums ir tāds no pusgadiņa svētceļnieks, tad viņa gāja pagājušajā gadā arī, kad viņai bija pusotrs gads un tieši šonedēļ viņai divi ar pusi palika. Viņai, man liekas, ka ir visvieglāk, jo par viņu tiek padomāts un viņa ir apčubināta.

Anna Marijas meita

Tulznas ir jau kājām? – Nē, neviena. – Kā mammai palīdzi pa ceļam? – Mēģinu palīdzēt. 00:30 + 00:35 Gribu stumt ratus, bet man neatļauj.

Līva Kupfere Radio Marija Latvija koordinatore

Skatītāj! Ja Tev liekas, ka tas tevi uzrunā, Tev patīk tāds pārgājienu ceļš, kurā var pārdomāt dzīvi, jēgu, izkļūt varbūt no ikdienas ierastā un ieklausīties pats sevī, savā sirdī – dodies ceļā! Šogad varbūt var pievienoties vēl kādai grupai.

Aglonā pirmie svētceļnieki jau ir ieradušies. Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki noslēgsies ar krustaceļu un galveno Svēto misi 14. un 15. augustā, kur līdzās svētceļniekiem un citiem ticīgajiem svētku pasākumos piedalīsies arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Dalies:

Nometne “Sūpluok” pulcē 31 dalībnieku

Ekspedicejuos pietej senejūs iedīņu receptis

Līdzīgi raksti