Nometne “Sūpluok” pulcē 31 dalībnieku

Autors: Beatrise Borise - 14 augusts, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Jau ceturto gadu Rēzeknes novadā tiek rīkota latgalisko vērtību iepazīšanas un saglabāšanas nometne “Sūpluok”. Sākotnēji tā vienkopus pulcēja bērnus, šogad – pusaudžus un jauniešus. Nedēļas garumā nometnes dalībnieki darbojās dažādās aktivitātēs, kurās jo īpaša uzmanība vērsta dzimtai.

Pusaudžu nometne Rēzeknes novada Rogovkā pulcējusi 31 dalībnieku vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Tās nosaukums – “Sūpluok” jeb būt blakus, būt tuvumā. Tradīcija rīkot nometni “Sūpluok” ilgst jau četrus gadus. Un lai gan galvenokārt tajā piedalās pusaudži no Latgales, sastopam arī tādus, kas ceļu mērojuši pat no Anglijas, Rīgas un Limbažiem, bet viņu ģimenēs saknes meklējamas Latgalē.

Marija nometnes dalībniece no Limbažiem

Mans tētis nāk no Latgales. Un baba, jā. Es neko no Latgales nezināju. Un, man šķiet, ka vienkārši gribējās atnākt un kaut ko iemācīties. Pie ugunskura mēs dziedājām viskaut kādas latgaliešu dziesmas, pie akordeona un ģitāras. Man šķiet, ka šī ir vislabākā nometne, kurā es esmu bijusi.

Nometnes “Sūpluok” galvenais mērķis ir caur dažādām izglītojošām, radošām un aktīvām nodarbībām saglabāt izpratni par latgaliešu valodu, kultūru un tradīcijām. Liela daļa pusaudžu tvert šo īsteni latgalisko sajūtu uz nometni dodas ne pirmo reizi.

Emīls nometnes dalībnieks no Rēzeknes novada

Kas ir tas, kas tevi pamudina piedalīties šajā nometnē? –Tas, ka šeit ir jautri un te ir mani draugi. –Kāpēc ir svarīgi, ka šāda nometne notiek? –Tāpēc, lai citi iemācītos latgaliešu valodu. –Varbūt ir kaut kas, ko tu jau vari mums pateikt latgaliski? –Buļbas, piemēram, vuškas utt.

Danute nometnes dalībniece no Kārsavas

Patīkami te atrasties, uzzināt par savu dzimtu kaut ko jaunu, sportot. Mums ir daudz arī sporta nodarbību, tad mēs dejojam, dziedam.

Garlaicībai te vietas tiešām nav! Nometnes organizatori parūpējušies, lai nedēļas garumā nodarbību grafiks ir piesātināts, katru dienu iesākot 8:00 no rīta un noslēdzot īsi pirms pusnakts. Ik gadu nometni caurvij arī vadmotīvs un šajā reizē tas ir – dzimta.

Ilga Šuplinska nometnes “Sūpluok” organizatore

Mēs raugam skaidrot, kāpēc ir svarīgi, ka tu zini savas saknes, ka tu zini, no kādas dzimtas tu nāc, kas varbūt tavā dzimtā ir citādāks nekā citā dzimtā, kas ir kopīgs, kas ir tas amats, valoda, prasme, interese, ko tu varētu pārmantot vai jau esi pārmantojis. Jebkurā gadījumā mēs rādām, ka cilvēks vienmēr ir kādā lielākā kopumā un tas lielākais kopums viņam var palīdzēt, bet viņa atbildība ir arī tam lielākajam kopumam dot.

“Sūpluok” organizēšana šogad bija iespējama ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Nometnes darba grupa cer, ka rast kādu līdzfinansējumu izdosies arī nākamgad, lai īpašā atmosfērā un kuplā pulkā atkal piedzīvot latgaliskās vērtības, gan svinēt “Sūpluok” piecu gadu jubileju.

Dalies:

Ludzā noslēdzies projekts “Rīteiropas vērtības”

Svētceļnieki dodas uz svētkiem Aglonā

Līdzīgi raksti