Zilupe, Ludza un Kārsava aicina uz pilsētu svētkiem!

Autors: Inese Brīvere - 9 augusts, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Vasaras noslēgums Ludzas novadā būs notikumiem bagāts, visās Latvijas austrumu pierobežas pilsētās – Ludzā, Kārsavā un Zilupē tiks atzīmēti svētki! Katrā vietā svētku programma būs patiešām plaša un veidota tā lai, jebkurš novadnieks un viesis varētu iepazīt vietējās tradīcijas un saturīgi pavadīt laiku.

Vasarai izskanot, Ludzas novads aicina uz savu pilsētu svētkiem, kas notiks katrā augusta nedēļas nogalē. Tās ir jau tradicionālas tikšanās reizes, kas novadniekiem labi pazīstamas kā sporta, mākslas un mūzikas, amatniecības meistaru un kulinārijas guru un gardēžu tikšanās laiks. Pirmā viesus sagaidīs senā Ludza.

Renāte Mikaskina Ludzas novada KC vadītāja

Ludzas novadā būtībā viss augusts ir ļoti liels svētku mēnesis, pasākumu ir ļoti daudz, un sāksies svētki ar to, ka nākamajās brīvdienās, tātad no 10.-13.augustam, pilsētas svētki būs tieši Ludzā – vissenākajā Latvijas pilsētā. Mēs svinēsim 846.dzimšanas dienu.

12. augustā pilsētas iedzīvotājus modinās aktieris Oskars Lustiks, bet svētku gardumus un labumus piedāvās mājražotāji un amatnieki tirdziņā vecpilsētas laukumā. Turpinājumā pulcēs sacensības pludmales handbolā, volejbolā, triatlonā, futbolā, svarcelšanā un šahā, kā arī koncerts Ludzas katoļu baznīcā.

Renāte Mikaskina Ludzas novada KC vadītāja

Dienas gaitā ir tiešām jāskatās programma, kas nu kuram apmeklētājam interesē, būs dažnedažādi pasākumi gan bērniem, gan sporta interesentiem, gan dažādas citas aktivitātes.

Košu svētku sajūtu piešķirs muzikālo ūdens strūklaku šovs, bet Ludzas ciemiņi Ivo Fomins, Valters Krauze, Atis Ieviņš, Jānis Stībelis un citi aicinās uz vakara koncertu.

Renāte Mikaskina Ludzas novada KC vadītāja

Nu tas ir kaut kas vēl vairāk nekā uz Līgo, uz Jāņiem, pie mums tiešām brauc ļoti daudz ciemiņu no visām Latvijas malu malām.

Bet no 14. augusta līdz 27. augustam 95.gadadiena tiks svinēta Kārsavas pilsētai.

Marita Stepanova Kārsavas pilsētas pārvaldes vadītāja

Kārsava- tā ir pilsēta pie robežas, kur iebrauc, pirmā vieta ES. Tā ir pilsēta, kura jau slavena ar viesmīlīgajiem mūsu iedzīvotājiem, ar savu Kārsavas tirgu.

Svētku ietvaros būs aplūkojamas dažādas izstādes, noritēs sporta aktivitātes, lielais tirgus un amatnieku tirdziņi.  19.augustā tiks sveikti Kārsavas puses jaundzimušie, būs gājiens uz “Krosta” estrādi, kur izskanēs viesmākslinieku koncerts. Uzstāsies grupa “Tautumeitas”, Žoržs Siksna, būs zaļumballe ar grupu “Medus pods”.

Marita Stepanova Kārsavas pilsētas pārvaldes vadītāja

Tas ir viena iespēja populārus māksliniekus paklausīties, satikties ar paziņām, papriecāties.

Savukārt Zilupē svētku norises jau no 23. līdz 26. augustam. Šogad pilsētas 92.dzimšanas dienā bērni tiks aicināti uz gladiatoru cīņām un putu ballīti, bet pie Zilupes kultūras nama pulcēsies amatnieki un mājražotāji, darbosies meistarklases.

Vitālijs Vaļdens Zilupes pilsētas pārvaldes vadītājs

Zilupes pilsēta ir unikāla lieta un topošie pilsētas svētki ir tie pasākumi, kurus obligāti ir jāapmeklē galvenokārt pateicoties unikālajai atmosfērai. Es aicinu visus atstāt mājās savas problēmas, atbraukt uz pilsētu un vienkārši ar labu noskaņojumu vienkārši atpūsties.

Zilupes brīvdabas estrādē pašdarbnieku kolektīvi uzstāsies svētku koncertā “Manai pilsētai”. Vakara izskaņā paredzēts uguns šovs un zaļumballe. Plašāka informācija par svētku norisi atrodama Ludzas novada mājaslapā.

Dalies:

Lietus kavē graudu ražas novākšanu

Raiņa mājās Berķenelē noslēdzies plenērs “Prieki visās gadskārtās”

Līdzīgi raksti