Rēzeknes novada svētki 2023

Autors: Inese Brīvere - 26 jūlijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Šogad pēc ilgāka pārtraukuma Rēzeknes Ančupānu kartodromā izskanēja novada svētki, kas priecēja ar bagātīgu programmu kā bērniem, tā pieaugušajiem un aktīvās atpūtas cienītājiem, kultūras un kulinārijas baudītājiem. Šie svētki ir gaidīti ne tikai pašu novadā, bet arī kaimiņu pagastos un pulcē lielu skaitu pašmāju radošo kolektīvu un viesu.

Par spīti jūlija lietusgāzēm ar jau tradicionālo pagastu dižošanos, piecās apvienību teltīs pārstāvot savus pagastus, aizsākās Rēzeknes novada svētki, kas visiem klātesošajiem atklāja, cik daudzveidīgi, ar izdomu un latgalisko radošumu bagāti ir novada ļaudis. Dižošanās ietvaros norisinājās arī pagastu māksliniecisko kolektīvu koncerts “Mātes villaines pavedienā”.

Vivina, Sigita, Sarma, Iveta Bērzgales kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Azarpuče” Atbraucām, lai priecētu Rēzeknes novada iedzīvotājus un pilsētas, mēs ar skaistām dziesmām priecējam. Tikko kā nodziedājām un tikām drusciņ zem lietus, bet tas netraucē svētku sajūtu gūt katram. Priecēja sirdi cilvēku sirsnība, atvērtība, laipnība.

Dienas garumā uz skatuves kāpa daudzi kolektīvi, lai padižotos, uzdziedātu un iedvesmotu.

Daiga Miščenko Rēzeknes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja

Tā ir iespēja tiešām visiem būt kopā, dalīties ar emocijām, apskatīties, kas kurā pagastā ir jauns, kas notiek. Tā bija tāda jauna pieredze un eksperiments – iesaistīt pilnīgi visus, lai katrs ir uzklausīts, paši kultūras namu darbinieki veidoja savu programmu.

Pirmo reizi svētku laikā sadarbībā ar kopienu ”Latgalactica” norisinājās arī sarunu pasākums ZIEPES, kur Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja Līvija Plavinska, Kaunatas apvienības pārvaldes vadītājs Jānis Aleksāns, Maltas apvienības pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs un Viļānu apvienības pārvaldes vadītāja vietnieks Rūdolfs Kroičs atklāja, kā gājuši zvejot krokodilus un cik veiksmīgi tikuši galā ar nedienām. Kā īsti norisējuši svētki, vislabāk redzams no malas.

Kristīne svētku apmeklētāja no Rīgas

Uz šejieni kaut kā trāpījos pirmo reizi, jo tagad atvaļinājums un mamma kaut kur izdzirdēja, ka šodien ir tāds pasākums un nolēmām atbraukt. Man patika Kaunatas apriņķa telts vislabāk, tāpēc ka man tas ir vistuvāk arī, nu no dzīvesvietas manas. Kompozīcijas, visādas garšīgas maizītes – tādas, ko Rīgā nevar dabūt, gaļiņa garšīga, speķīti kā no onkuļa, kā onkulis taisīja, rekur mamma teica, ka bērnības garša.

Dienas garumā izpausties varēja “Zvaigznāja kubā”, izmēģinot instrumentus, brīvo mikrofonu, izlēkāties bērnu zonā ar animatoriem, sacenšoties sporta zonā, senioru meistarklasēs, kā arī keramiķu un gleznotāju darbnīcās.

Kristīne svētku apmeklētāja no Rīgas

Man liekas, ka Latgales novads vienmēr atšķiras no citiem ar…, ar krāsainību laikam, es domāju. Un tomēr, es tieši apskatījos tās gleznas – tādas, nu, kā parasti latvieši saka – tādas pelēkas krāsas, zemes krāsas, bet man liekas, Latgalē tādas nav. Latgalē tomēr tas zaļais tāds ir un tur sarkanais, nu tās spilgtums! Liekas, citādāki ir latgalieši.

Tomēr viens no svarīgākajiem novada svētku ieguvumiem ir novada pagastu satuvināšanās un sadarbība.

Sarma Bērzgales kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Azarpuče”

Tad, kad mēs bijām katrs par savu pagastu, arī mēs rūpējāmies vairāk par savu pagastu. Nu tagad drusciņ gaidām vēl tā izmaiņas, kad tās būs lielākas. Uz doto brīdi vēl saprast neko nevar, jo pagasti ir apvienojušies, mēs esam Nautrēnu apvienība. Nu mēs cerēsim, ka mēs būsim ieguvēji.

Daiga Miščenko Rēzeknes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja

Jau sākot ar kultūras namu darbiniekiem ir skaidrs, ka KN ir tāda socializēšanās vieta, tāds kodoliņš, kur visi sanāk un es tiešām ticu, ka pamazām no tās sadarbības starp kultūras namiem tā sadarbība arī visās citās jomās augs un mēs aizvien vairāk pagasts ar pagastu draudzēsimies

Novada svētku noslēgumā izskanēja nakts koncerts un balle. Nākamie lielie novada svētki šeit notiks pēc 4 gadiem.

Dalies:

Valsts prezidenta pirmā reģionālā vizīte – Latgalē

Preiļos veido iedzīvotāju konsultatīvās padomes

Līdzīgi raksti