Bērni nometnē Bebrenē apgūst veselīgu dzīvesveidu

Autors: Inese Brīvere - 25 jūlijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Eiropas Sociālā fonda projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novadā” gaitā uzņēmums “OnPlate” šogad organizē veselīga dzīvesveida nometnes dažādām mērķgrupām – pirmsskolas bērniem, bērniem un jauniešiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Viena no šāda veida nometnēm šonedēļ notiek Bebrenē, kur tās dalībnieki apgūst veselīga uztura pamatprincipus, sporto un izglītojas arī par psihisko, seksuālo un reproduktīvo veselību.

Augšdaugavas novada Bebrenē 20 bērni un pusaudži nedēļas garumā apmeklē dienas nometni, kas notiek vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas telpās muižas teritorijā. Šeit jau no pulksten 9:00 rītā līdz 16.00 pēcpusdienā viņi ieklausās uztura speciālistu ieteikumos par veselīgu pārtiku un dzīvesveidu, kā arī jautrā un sportiskā gaisotnē piedalās stafetēs “Dullais desmitnieks”.

Evelīna nometnes apmeklētāja

Man baigi negribējās pēc nosaukuma “Veselīgais uzturs”, es domāju, ka būs baigi garlaicīgi, bet mani mamma pierakstīja, un tagad es nenožēloju. Baigi forši ir.

Roberts Alberts un Adrians nometnes apmeklētāji

Tāpat īsti vasarā nebija, ko darīt, teicu, lai piesaka mani. Man ļoti patīk, cik labi ir izplānots viss un ir jautri, un ar draugiem arī ir forši.

Nometnes organizatori ir uzņēmums “OnPlate”, kas plašāk zināms kā dažādu ar veselīga dzīvesveida aktivitātēm saistītu projektu īstenotājs.

Anna Krasikova nometnes vadītāja, SIA “OnPlate” uztura speciāliste

No tādas izglītošanas mums ir projekti par veselīgu uzturu, meistarklases, lekcijas gan par psihisko veselību, tagad ļoti daudz kampaņās mēs arī piedalījāmies un veidojām tur informatīvos materiālus. Pašai nometnei ir tādi kā pieci novirzieni. Tas par to veselību: psihiskā veselība, veselīgs uzturs, tātad atkarību profilakse, seksuālā reproduktīvā veselība un fiziskās aktivitātes.

Evelīna un Elīze nometnes apmeklētājas

Mēs esam ļoti daudz sportojuši, man šķiet, ka tas mani ietekmējis ir, tāpēc ka es baigi daudz ēst negribu. Mēs spēlējam sporta spēles, tā rīta rosme. Mēs dejojam arī no rītiem, ēdam garšīgi launagu. Vispār sports ir obligāts dzīvē. Bez viņa nekur.

Nometnes vadītāja norāda, ka jauniešiem par daudziem šiem jautājumiem jau ir nelielas teorētiskās zināšanas, īpaši daudz iemaņu ir sportā, bet kopumā interesi par veselību un uzturu ieteicams uzturēt un papildināt.

Anna Krasikova nometnes vadītāja, SIA “OnPlate” uztura speciāliste

Ko mēs kā uztura speciālistes bieži novērojam, nu tādas pēdējās tendences, ka bieži jau mēs bērnus tik daudz izglītojam, ka bērni dažreiz vairāk par vecākiem zina un tur sākas tā problēma, tad atnāk mājās, vecāki atmet ar roku, saka, ko tu man te izdomāji. Bet kopumā. Šeit ir nianses, ko mēs tā profesionālāk varam viņiem pastāstīt.

Jaunieši ir ieinteresēti ēst veselīgi un garšīgi, gatavot ar prieku un būt tuvāk dabai un dabiskam dzīvesveidam.

Elīze un Evelīna nometnes apmeklētājas

Tikko mēs taisījām tortilju. Kebabu. Bebrenē ir daudz kas. Mēs iesim pārgājienā uz Palieni, kas ir netālu. Bija ideja arī iet uz Akmeņupīti, bet tā kā ir ļoti daudz tagad odu un dunduru, mēs- uz Plaieni.

Nedēļas gaitā nometnes dalībnieki ir labi viens otru iepazinuši, sadraudzējušies un novēl cits citam mācīties nenokārt galvu par zaudējumiem komandu spēlēs, bet priecāties par panākumiem, savām stiprajām pusēm, kā arī būt vērīgiem un zinošiem. Dienas nometne Bebrenē ir viena no Eiropas Saociālā fonda atbalstītajām projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novadā” aktivitātēm. Nometne ilga nedēļu un noslēdzās 21. jūlijā.

Dalies:

Septeituo plenera “Valdis Bušs 2023” izstuode jau dreiži

Preiļu Parka svētki

Līdzīgi raksti