Mēnesis līdz Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 17 jūlijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Jau pēc mēneša vairāki tūkstoši ticīgo vienosies kopīgās lūgšanās Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā. Līdz tam – gan bazilikā, gan Preiļu novada pašvaldībā rit dažādi sagatavošanās darbi un tiek gaidītas pirmās svētceļnieku grupas. Šogad līdzīgi kā citas reizes lielāka vērība būs pievērsta drošībai kā pasākuma norises vietā, tā arī uz tuvējiem ceļiem, ūdenstilpēm un tūrisma objektos.

Aglonā gatavošanās Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem sākas gandrīz gadu iepriekš, bet lielākie darbi tagad – mēnesi pirms tiem. Šajā reizē specifiski ierobežojumi pasākumu norisē nav gaidāmi un iecerēts, ka lielākā daļa dievkalpojumu notiks ārā pie bazilikas un kā ierasti būs veltīti gan lūgšanām par slimniekiem, gan ģimeniskām vērtībām.

Daumants Abrickis Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas bazilikas prāvests

14. augusta vakars – tā būs mums pirmdiena šoreiz un tur cerēsim, ka kaut arī tas ir darbadienas vakars, tomēr cilvēki sanāks uz tautas krustaceļu. Par visu, gan par tautu, gan arī par valsti, arī par pasaules vajadzībām mēs lūgsimies šajā krustaceļā kopā. 15. augusts jau otrdienas diena – tur jau visu to svētku kulminācijas laiks un pl. 12:00 būs galvenais Dievkalpojums ar pāvesta sūtni Latvijas valstī, Baltijas valstīs, piedalīsies un šo dievkalpojumu vadīs.

Ārijs Vucāns Preiļu novada domes priekšsēdētājs

Tik grūta organizācija, kāda tā bija 2021. gadā un daļēji 2022. gadā, šis posms ir jau beidzies. Šobrīd tātad viss notiek ierastajā kārtībā. Latvija ir ļoti droša zeme un to ir pierādījuši arī nupat beigušies Dziesmu un deju svētki. Es arī aicinātu apmeklētājus par to jau laicīgi domāt, lai svētki noritētu mierīgi un labi.

Ik gadu šajā laikā Aglonā pulcējas desmitiem tūkstoši ticīgo, arī ikdienā apmeklētāju daudz, no viņiem vairākus uzrunājot – izskan dažāda pieredze.

Anita Aglonas bazilikas apmeklētāja no Limbažiem

Salidojums un tad mēs nolēmām pēc 48 gadiem iegriezties bazilikā!

Juris Aglonas bazilikas apmeklētājs no Jēkabpils

Mēs katru gadu savā novadā. Bija Vidzeme, Zemgale, Kurzeme, šogad esam Latgalē. Tā braucam, braucam. Uz krustaceļu braucam. Es pats esmu dzimis un audzis tepat Aizkalnē. Tā ka esmu dzimis un tepat redz kur – Aglonas internātskolā esmu mācījies kādreiz.

Juris Aglonas bazilikas apmeklētājs no Viļāniem

Nebraucu, es baidos no tautas masām lielām. Drūzma man ne visai patīk, labāk mierīgā laikā kā tagad, kā šodien.

Ruta Aglonas bazilikas apmeklētāja no Bauskas novada

Es nebraucu uz 14. arī, tāpat kā Juris. Arī nemīlu lielu drūzmu un tādēļ atbraucu šādā veidā. Esmu bijusi ar meitu, šeit divatā atbraucām, bet arī klusākā laikā.

Ina Aglonas bazilikas apmeklētāja no Jēkabpils

Šeit ļoti vienreizējs skaistums riņķī, ļoti sakopta Aglona jums ir. Ezeri skaistie viscaur, prieks redzēt.

Paredzēts, ka ārpus bazilikas teritorijas notiks arī tirdzniecība, šobrīd tai pieteikušies aptuveni 20 uzņēmēji. Tāpat arī pašvaldība saglabājusi pagājušā gada transporta kustības shēmu.

Ārijs Vucāns Preiļu novada domes priekšsēdētājs

Šajā laikā no 13. augusta vakara līdz 15. augustam tātad tranzīta un visa smagā transporta plūsma tiek novirzīta prom no Aglonas. Šobrīd novads veic iepirkumu par ceļazīmju uzstādīšanu un tās, es domāju, uz augusta sākumu tiks jau uzliktas. Mums būtiski tik tiešām ir gan drošība uz ūdens, kas ir Aglonā tiešām diezgan daudz, gan ugunsdrošība.

Daumants Abrickis Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas bazilikas prāvests

Ugunsdzēsēji vienmēr prasa, lai neliktu uz tā kalna, nededzinātu tik daudz to ugunskuru tur. Var paņemt svecīti arī līdzi uz mājām. Nogāji krustaceļu un svecīti var paņemt līdzi.

Šogad iedzīvotājiem lūgts būt videi draudzīgākiem un sveces ievietot papīra trauciņos. Savukārt palīdzīgas rokas svētku rotājumu izveidē un apkārtnes labiekārtošanā lieti noderēs aptuveni nedēļu pirms svētku norises.

Daumants Abrickis Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas bazilikas prāvests

Ir cilvēki, kas to katru gadu ieraduši darīt, kas brauc palīgā, jā, protams, ka tās meijas taisa, pin un veido. Pagasts palīdz mums apkārtni apkopt pašā ciematā un mūsu pašu strādnieki, cik mēs varam. Tāpat arī svētceļniekiem vietas tāpat gatavojas, lai būtu kur uzņemt svētceļniekus.

Pirmie svētceļnieki Aglonā ienāks jau 11. augustā un gan viņi, gan individuāli svētku apmeklētāji jau laikus aicināti pieteikt naktsmītnes bazilikas teritorijā, pašvaldībā un apkārtējos viesu namos. Svētkiem tuvojoties organizatoru mājaslapās, kā arī medijos būs publicēta plašāka pasākumu programma, informācija par pasažieru pārvadājumu iespējām un transporta kustības shēmas.

Dalies:

Beitānu pilskalnā talkā apkaro puķu spriganes izplatību

Rāznas Nacionālajam parkam velta pastmarku

Līdzīgi raksti