Turpinās Justīnes Reinikovas lietas izmeklēšana

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 12 jūlijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Justīni Reinikovu bez dzīvības pazīmēm un ar manāmiem miesas bojājumiem atrada pamestas lauku mājas pagrabā pirms 20 dienām. Valsts policija informē, ka šobrīd tiek gaidīti ekspertīžu rezultāti un izmeklēšana turpinās, savukārt aizdomās turamajiem – meitenītes pamātei un tēvam – drošības līdzeklis “apcietinājums” piemērots vismaz uz diviem mēnešiem. Pēc tam kārtējā tiesas sēdē lems, vai šo termiņu pagarināt.

Trīs nedēļas pēc sirdi plosošajām ziņām, ka septiņgadīgā Justīne Reinikova atrasta mirusi vairāku desmitu kilometru attālumā no mājām Rogovkā, vietējiem iedzīvotājiem aizvien ir daudz neatbildētu jautājumu.

Līvija Plavinska Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja

Vienīgais, ko es esmu dzirdējusi, ko tieši policistam es pajautāju, ka varbūt notika nelaimes gadījums? Uz to es saņēmu atbildi: “Nē. Tas bija speciāli darīts un tas bija izdarīts šausmīgi.”. Tāpat kā visiem iedzīvotājiem Latvijā – tā arī mums neviens īpaši neko nepaziņo, jo nedomāju, ka mēs esam kaut kādi izredzētie.

Reinikovu ģimene Rogovkā ienāca pirms desmit mēnešiem. Kas notiek ar viņu mājām, kamēr Justīnes pamāte un tēvs kā aizdomās turamie apcietināti, arī nav zināms un pašvaldībai nav arī tiesību iejaukties privātīpašuma apsaimniekošanā.

Līvija Plavinska Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja

Pie mājas stāv abas mašīnas, gan baltā, gan melnā, tās tā arī stāv pagalmā. Māja sāk vairāk… dārzs… aizlaisti, nepļauti, nesakārtoti. Viņu mazais puika gāja bērnudārzā un lielais puika, savukārt, Nautrēnu vidusskolā mācījās. – Kur šie bērni šobrīd ir? Pie radiniekiem, vai vai… – Nē. Absolūti nekādas informācijas nav.

Arī Rēzeknes novada Bāriņtiesa, abu aizdomās turamo advokāti un Valsts policija plašāku informāciju nesniedz.

Augusts Pujats zvērināts advokāts

Varbūt piekristu šobrīd vai turpmākās dienas gaitā intervijai, nezinu, klātienē… – Nekad. Nekad! Es esmu jau tā izmācīts savā laikā, ka man ar to pietiek uz visu mūžu. Visu labu.

Valērijs Petrovskis zvērināts advokāts

Baidos, ka nē. Ziniet, manam klientam… mani nepilnvaroja sniegt kādus paskaidrojumus vai citus kādus komentārus. Es ļoti atvainojos, novērtēju jūsu darbu, bet nu tā…

Simona Grāvīte Valsts policijas pārstāve

Šobrīd turpinās izmeklēšana. Valsts policijai ir jānostiprina pierādījumi, kā arī tiek gaidīti nozīmēto ekspertīžu rezultāti. Tāpēc ņemot vērā izmeklēšanas intereses šobrīd no jebkādiem plašākiem komentāriem atturēsimies.

Kamēr notiek izmeklēšana, Justīnes pamātei un tēvam drošības līdzeklis “apcietinājums” piemērots vismaz uz diviem mēnešiem, pēc tam sekos vēl viena tiesas sēde, kur lems, vai to pagarināt.

Valērijs Petrovskis zvērināts advokāts

Jums ir doma, piemēram, prasīt šī drošības līdzekļa maiņu? – Tādas tiesības man ir, jā. Bet es saprotu, ka izvērtējot šādu situāciju, kura ir apkārt šai lietai, tiesa noraidīs manu lūgumu, līdz ar ko es šādu lūgumu negatavoju tiesai un… un… laika jautājums.

Savukārt prokuratūrā informē, ka lieta vēl nav saņemta kriminālvajāšanas uzsākšanai un izmeklēšanas interesēs arī tā šobrīd sīkāku informāciju nevar sniegt. Kad lietu nodos prokuratūrai, pagaidām nav zināms, jo kriminālprocess ir sarežģīts un katra ekspertīze – laikietilpīga.

Simona Grāvīte Valsts policijas pārstāve

Tas nav policijas kompetencē, jo mēs gaidām no citas pavisam iestādes šos rezultātus. Līdz ar ko – neņemos prognozēt.

Līvija Plavinska Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja

Būtu pareizi, ja sabiedrību informētu, jo tomēr mēs tik daudz piedalījāmies tajā meklēšanā un mēs bijām uzticīgi visam un tiešām mēģinājām palīdzēt un atbalstīt. Kamēr nekas nav pierādīts, mums nav nekādu tiesību vainot nevienu. Ir lietas, ko nevar teikt, bet lieliem vilcieniem jau tomēr varēja izstāstīt, kā tas bija.

Valsts policija uzsver, ka tiklīdz būs kādas publiski sniedzamas ziņas, tas uzreiz tiks darīts. Pirms trīs nedēļām piemērojot drošības līdzekli “apcietinājumu”, izmeklēšanas tiesnese aizkadrā bilda, ka Justīnes pamāte un tēvs savu vainu neatzīst, kā ir šobrīd – intervijās plašāki komentāri neizskan.

Dalies:

Rekonstruē senu lustru Vārkavas baznīcā

Beitānu pilskalnā talkā apkaro puķu spriganes izplatību

Līdzīgi raksti