Zirgu sētā “Klajumi” integrējošā pasākumā tiekas personas ar GRT

Autors: Beatrise Borise - 5 jūlijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Zirgu sētā “Klajumi” aizvadīts integrējošs un izglītojošs pasākums personām ar garīga rakstura traucējumiem no sešām pašvaldībām, kuras ir iesaistījušās projekta “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā (DI)” realizācijā.

Zirgu sēta “Klajumi” Krāslavas novadā bija tikšanās vieta personām ar garīga rakstura traucējumiem, kas apmeklē Dienas aprūpes centrus un Specializētās darbnīcas Latgales reģionā. Šajā reizē integrējošā un izglītojošā pasākumā piedalījās dalībnieki no Preiļu, Ludzas, Balvu un Augšdaugavas novada pašvaldībām, kā arī Rēzeknes un Daugavpils pilsētas pašvaldībām.

Ināra Krūtkrāmele projekta “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā (DI)” vadītāja

Aicinājām visas tās pašvaldības, kuras ir izveidojušas infrastruktūru DI projekta ietvaros, Dienas centrus, specializētās darbnīcas un grupu dzīvokļus. Un tieši tās pašvaldības, kurās jau šobrīd darbojas šie pakalpojumi. Jo mums ir vēl divas pašvaldības, konkrēti Krāslavas pašvaldība, kura vēl veido šo infrastruktūru.

Anna Jegorova Augšdaugavas novada Sociālā dienesta vadītāja

Radās tāda ideja, ka tomēr vajadzētu Latgales reģiona Dienas centriem klientiem tomēr iepazīt vairāk viens otru, sajust to kopības sajūtu, ka ir vienādas iespējas visiem, ka ir iespēja kontaktēties, sadraudzēties, sazināties, padalīties iespaidos, pieredzē, kas ir gūta Dienas centros. Un tas ir vienkārši fantastisks pasākums, lai integrēt mūsu klientus, tās ir personas ar garīga rakstura traucējumiem, kopā ar mums.

Aktivitātēm bagātās dienas laikā dalībniekiem bija iespēja ne vien doties izbraucienā zirga pajūgā, bet arī izmēģināt reitterapijas pakalpojumu. Tam sekoja kanisterapijas pakalpojumu demonstrējumi.

Jānis un Valija Dienas aprūpes centra “Višķi” apmeklētāji

Man ļoti patika ar zirgiem braukāt, vizināties. -Pirmo reizi braukājāt ar zirgiem? -Nē! Jau trešo reizi! Es tā saprotu, ka šodiena jums ļoti patika? -Man ļoti patīk, jā! -Un jums arī? -Jā, patika!

Jānis Briedis Skrudalienas Dienas aprūpes centra apmeklētājs

Ļoti viesmīlīgi saimnieki, ļoti interesanta izklaides programma.

Līdztekus reitterapijai un kanisterapijai pasākuma laikā notika arī tikšanās ar Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāvjiem, kas pastāstīja par darba iespējām personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Anna Jegorova Augšdaugavas novada Sociālā dienesta vadītāja

Svarīgi NVA bija piesaistīt, tāpēc ka šiem klientiem ir tieši tādas pat tiesības būt nodarbinātiem kā visai pārējai sabiedrībai. Pastāstīts ir vieglā valodā, ļoti pieejamā vienkāršas lietas – kā to darīt, kā reģistrēties, kā uzvesties NVA, kā paprasīt padomu, kā palūgt palīdzēt un visu pārējo.

Jānis Briedis Skrudalienas Dienas aprūpes centra apmeklētājs

Protams, ir dzirdēts, ka invalīdus piesaista darbam, bet nu tā padziļinātāk to visu uzzināju.

Integrējošais un izglītojošais pasākums personām ar garīga rakstura traucējumiem notika projekta “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā” ietvaros, un to rīkoja Latgales plānošanas reģions, atsaucoties uz Augšdaugavas novada Sociālā dienesta iniciatīvu.

Dalies:

Sausuma dēļ lopkopjiem grūtības sagādāt sienu

DTTT absolventi ir nodrošināti ar darbu savās profesijās

Līdzīgi raksti