DTTT absolventi ir nodrošināti ar darbu savās profesijās

Autors: Inese Brīvere - 5 jūlijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 9 min.

Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā tiek realizētas daudzas profesionālās izglītības programmas, kas paredz iegūt profesionālo izglītību gan pēc pamatskolas, gan arī pēc vidusskolas. Mācību iestādes potenciālu apliecina tās absolventi, kas atrod darbu un ir pieprasīti ļoti daudzos uzņēmumos pilsētā, novadā un reģionā.

Vasaras vidus ir īstais laiks skolu beidzējiem sākt domāt, kur turpināt izglītību. Par vienu no mācību iestādēm daudzi izraugās Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu, kur iespējams studēt kādā no 15 programmām datortehnoloģiju un elektrotehnoloģiju, dzelzceļa, tirdzniecības un klientu servisa nozarēs. Mācības notiek Daugavpilī Mendeļejeva ielā 1, Miera ielā 57 un Strādnieku ielā 16. Kā gūt pārliecību par savu izvēli, labi zina tehnikuma absolventi.

Vija Prikņa DTTT absolvente

Vidusskolā sapratu, ka gribu mācīties par konditoru, meklēju, kur var studēt un atradu Daugavpils tehnikumu un nolēmu, ka iešu tieši šajā tehnikumā. Jābūt vēlmei, lai mācītos, zināšanas, visu – iemācīs skolā. Var arī pēc 9.kl.iet, pēc vidusskolas.

Vija strādā kafejnīcā. Viņas darba slodze ir atkarīga no pagatavotās preces pieprasījuma.

Vija Prikņa DTTT absolvente

Fiziski ļoti grūti, jo vajag daudz strādāt, vajag ļoti ilgi būt kājās. Ir tagad ļoti populāri tie visi pe-pe, ir ļoti daudz sfēru, kurās var kaut ko piedāvāt un atrast. Tas ir ļoti populārs un ne katrs māk gatavot mājās.

Pēc savas mācību prakses pavāres un bārmenes darba vietas ir atradušas arī Anna un Daniela.

Daniela Alihasanova DTTT studente

Trešdaļa manu kursabiedru jau strādā 2.kursā.

Savukārt Armands pēc 9.klases nolēma kļūt par frizieri, pabeidza tehnikumu, šobrīd vēl paralēli mācās par barberi.

Armands Stepans DTTT absolvents

Jā, es uzreiz atradu darbu. Es, kā saņēmu diplomu, es otrajā dienā sāku strādāt. Tā kā es tikko izmācījos, man vajadzēja sevi parādīt. Man bija divas dienas. Un es nostrādāju divas dienas, un darba devējs pateica: “Jā! Mēs gatavi tevi paņemt!”.

Dienā Armands apkalpo 15-20 klientus, kam veido frizūras vai bārdu, sekojot līdzi visām jaunākajām modes tendencēm.

Armands Stepans DTTT absolvents

Man pietiek savu klientu un tāpēc, jā, man padodas pelnīt, cik man vajag. Vajag visu laiku mācīties, lai apgūtu kaut ko jaunu un tā, visas tehnoloģijas jau sen izdomātas, tāpēc tikai… Es laikam iedošu padomu – izvēlēties sieviešu frizieri vai puišu un pamēģināt abus.

Pieprasīts savā profesijā ir arī elektrotehniķis Pāvels, kas montē kabeļus.

Pāvels Goloveckis DTTT absolvents

Var strādāt daudzās elektrotehnikas nozarēs, piemēram, “Sadales tīklos”. Var lodēt. Es esmu lodētājs, es lodēju SMT “Baltic” rūpniecībā, es esmu remontdarbinieks, es remontēju elektroplastiņas.

Dmitrijam, kā daudziem jauniešiem pēc 12.kl. bija grūti izlemt, ko iesākt tālāk. Viņš saprata, ka vēlas apgūt tehnikumā viesmīļa profesiju.

Dmitrijs Bogdanovs DTTT absolvents.

Cilvēkiem patīk ceļot un viņi ceļo visu laiku. Pat mēs esam. Mēs uz Lietuvu braucam, uz Igauniju un tāpēc, es domāju, ka viesnīcas un restorāni – tā ir tādi uzņēmumi, kuri strādās vienmēr. Visu, ko es iemācījos tehnikumā, viss man iederēja šajā profesijā, jo mums nebija tādu priekšmetu, kurus mēs tagad neizmantojam. Tas ir viesu apkalpošana, saimniecības dienesta darbība, kā pareizi kopt numurus, kā pareizi apkalpot viesus, tāpat arī valodas.

Mārketings, galda klāšana un klientu apkalpošana ir vien neliela daļa no Dmitrija pienākumiem. Savā darbā viņš ir vienmēr atvērts visam jaunajam tāpat kā Santa, kas studējusi loģistiku un strādā uzņēmumā “Latvijas maiznieks” par loģistikas vadītāja asistentu. Šīs mācību programmas absolventi koordinē transporta pārvadājumu maršrutus pa visu Latviju.

Santa Motivāne DTTT absolvente

Es studēju “Transporta pārvadājumu komercdarbinieku”, tātad tur arī sākās mana karjera. Manā izvēlē palīdzēja mani vecāki, un es nekļūdījos, tieši trāpīju no pirmās reizes. Visas pamatzināšanas man ir no tehnikuma, pilnībā par visu – par kravām, par dzelzceļu, par autottransportu. Šeit bija tieši tas, ko es gribēju. Tas arī mācījos loģistiku, tagad arī strādāju loģistikā, atalgojums ir labs, kolektīvs ir jauns un “Maiznieks” visu laiku aug, pilnveidojas, tāpēc tā ir ļoti laba vieta, it īpaši Daugavpilī.

Daži absolventi nu jau paši ir kļuvuši par Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma profesionālās izglītības skolotājiem, turpinot izglītību Rīgas Tehniskajā koledžā.

Sandis Parpucis DTTT absolvents

Var gan strādāt kā privātuzņēmums – pats uz sevi vai arī pat šeit, Daugavpilī, vai citur Latvijā pietiekami daudz ir uzņēmumu, kuri piedāvā tev darbu – vai nu strādāt ārā vai iekštelpās, veikt visādas montāžas, nu pietiekami, darba ir daudz.

Šobrīd Sandis ir Elektrisko iekārtu un mašīnu izbūves, kā arī citu mācību priekšmetu pasniedzējs tehnikumā. Arī Kirils ir viņa kolēģis.

Kirils Ļebedevs DTTT absolvents

Šeit apmācu datorsistēmu tehniķus un strādāju šeit jau 2 gadus. Jau pirms 9.kl. pabeigšanas mani interesēja, teiksim tā, tehnoloģijas. Es vienmēr mēģināju kaut ko izdarīt ar savu mājas datoru, piemēram, pārinstalēt kādu jaunu sistēmu pamēģināt, kaut ko pataustīt un man šķita, ka šeit es varēšu attīstīt savas zināšanas. Datorsistēmu tehniķis, teiksim tā, dod tādu bāzi, uz kuras audzēknis var augt tālāk. Piemēram, ne tikai apstāties pie komplektēšanas, bet arī, piemēram, viņš varēs iemācīties programmēt utt.

Viens no būtiskiem faktoriem Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma mācību programmu saturā ir to ilgtspējība.

Kirils Ļebedevs DTTT absolvents

Pasaulei strauji attīstoties, mainās tehnoloģijas, rodas jaunas ierīces un visas šīs ierīces kaut kam ir jāapkalpo. Pats galvenais, lai audzēknis būtu ieinteresēts. Visas prasmes, visas iemaņas viņš var iegūt šeit. Piemēram, profesionālajos priekšmetos mājas darbus mēs neuzdodam pārsvarā. Tikai, piemēram, atkārtot teorētisko materiālu vai konspektēt to, bet visu galveno darbu ar dažāda veida ierīcēm vai ar kādu operētājsistēmu noskaņošanu mēs veicam šeit.

Sandis Parpucis DTTT absolvents

1.kursā tad teorija, teorija un pēc tam tev to jāiztur, to jāzina. Un pēc tam jau iznāk, ka 2., 3., 4.kursā tu jau sāc darboties vairāk praktiski, jau sāk kļūt interesantāk. 4.kursā vispār aizej uz praksi, tur jau darbojies uzņēmumos nu un liekas – ne viss bija tā par velti, pietiekami interesanti.

Santa Motivāne DTTT absolvente

Kravas vienmēr būs, autotransports vienmēr būs, vienmēr cilvēkiem ir jāpārvadā no vienas valsts uz citu, no vienas Latvijas pilsētas uz citu. Tas nekur neliksies, jo visu laiku kaut ko cilvēki ražo, kaut kur ved, kaut kam pārdod, tas būs vienmēr.

Kvalitatīvi speciālisti nepieciešami būs vienmēr, saka absolventi. Nav jābūt arī kaut kādam speciālam talantam, iemācīties var visu.

Santa Motivāne DTTT absolvente Jāprot ļoti komunicēt ar cilvēkiem, mācēt sarunāt, atrast to vidējo punktu un arī ļoti valodas ir svarīgi, jo bez angļu valodas, manuprāt, šobrīd tas nav iespējams.

Jaunie speciālisti mudina uzdrošināties un pamēģināt.

Vija Prikņa DTTT absolvente Jebkādā gadījumā ir vērts, jo tu priekš sevis kaut vismaz iemācīsies kaut ko. Interesanti iemācīties, skolotāji interesanti stāsta, tāpēc es domāju, jebkādā gadījumā ir vērts pamēģināt.

Santa Motivāne DTTT absolvente

Zinu to, ka, ja tu ej mācīties tehnikumā, tad tu iegūsti, tev būs priekšstats jau par kaut kādu profesiju, un, kad tu pabeigsi to tehnikumu savos 20 gados, 20-19 gados, pat, ja tev tas nepatiks, tev vēl visa dzīve priekšā, tu vari iet tālāk turpināt mācīties.

Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma absolventi ir izauguši par ļoti uzņēmīgiem jauniešiem, kam ir arī savi nākotnes plāni.

Dmitrijs DTTT absolvents

Es gribu, lai man būtu savs kaut kāds uzņēmums, jā, varbūt ne tāds liels kā šis, jo ir ļoti, ļoti daudz ieguvumu, bet atvērt kaut kādu savu vietiņu mazu, varbūt viesu mājiņu un pārvaldīt to.

Armands Stepans DTTT absolvents

Es gribu kļūt par skolotāju, frizūru mācīt, un gribu arī atvērt savu barberšopu.

Vija Prikņa DTTT absolvente

Gribētos arī kaut ko jau pašai sākt taisīt, uz sevi strādāt arī un iemācīties kaut kādus kursus, lai piedāvātu arī citiem tās zināšanas, kuras es pati jau zinu.

Savukārt tiem, kas vēl tikai plāno studijas, informācija par Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu Strādnieku ielā 16, kā arī tehnikuma mājaslapā dttt.lv. Iestājpārbaudījumu tehnikumā nav, izglītojamie tiek uzņemti, izvērtējot iepriekšējās izglītības dokumentus. Tehnikuma izglītojamajiem ir nodrošināti ar dienesta viesnīcu.

Dalies:

Zirgu sētā “Klajumi” integrējošā pasākumā tiekas personas ar GRT

Suocīs LRT projekts “Latgolys kultura = identitate, volūda, jaunrade TV ekranā V”!

Līdzīgi raksti