Aizdomās par Justīnes nonāvēšanu apcietina tēvu un pamāti

Autors: Beatrise Borise - 22 jūnijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Nogalinātās Justīnes tēvs un meitenītes pamāte paliks aiz restēm – Rēzeknes tiesa šodien viņiem piemērojusi apcietinājumu aizdomās par meitenītes nonāvēšanu. Apcietinājums piemērots, lai novērstu iespēju aizdomās turamajiem traucēt kriminālprocesu.

Uz Rēzeknes tiesu Justīnes tēvu, saslēgtu rokudzelžos, policija atveda 12:45 jeb piecpadsmit minūtes pirms tiesas sēdes. Tā ilga nedaudz vairāk par stundu, tiesnesei pieņemot lēmumu – apcietinājums. Atsakoties jebko komentēt, vīrieti, kuru tur aizdomās par savas meitas nogalināšanu, policija rokudzelžos aizveda projām. Uzreiz pēc tam uz Rēzeknes tiesu arī saslēgta rokudzelžos tika atvesta meitenītes pamāte. Arī viņai piespriests tāds pats drošības līdzeklis – apcietinājums.

Aija Jermacāne Rēzeknes tiesas izmeklēšanas tiesnese

Šie cilvēki tiek turēti aizdomās sevišķi smaga nozieguma, tas ir, slepkavības, kad noslepkavota persona, kura nevarēja pati par sevi parūpēties, un tas ir izdarīts grupā. Tātad, divi cilvēki. Kriminālprocesa likuma 2.daļas 1.punktā arī ir noteikts, ka apcietinājuma piemērošanas pamats papildus – tas ir, kad, nu, nonāvētā persona ir bijusi atkarīga, tātad, gan materiāli, gan arī emocionāli bijusi atkarīga no aizdomās turētajiem. Un viņa ir bijusi bezpalīdzības stāvoklī. Likums paredz tiesības par sevišķi smagu noziegumu turēt apcietinājumā līdz 24 mēnešiem. Un pirmstiesas procesā līdz 15 mēnešiem. Bet ik pēc diviem mēnešiem, ja tiesa nesaņem informāciju, ka drošības līdzeklis ir atcelts vai grozīts, izmeklēšanas tiesnesim ir pienākums pārbaudīt, vai turpmāk personas atrašanās apcietinājumā ir pamatota.

Abām personām aizstāvības advokātus piešķīra valsts. Pamātei tas ir Augusts Pujats, kurš sazvanīts, no komentāriem atteicās.

Augusts Pujats zvērināts advokāts

Nekādas konsultācijas, nekādu informāciju klients nevēlas, neko. Es saprotu. Skaidrs? Skaidrs! Tāpēc es jums neko nesniegšu! Es nedrīkstu neko darīt! Viss! (pī, pī, pī…)

Par šo noziegumu, kurā Justīnes tēvs un pamāte tiek turēti aizdomās, var piemērot brīvības atņemšanu no 10 līdz 20 gadiem vai mūža ieslodzījumu.

Dalies:

Pazudusī Justīne atrasta mirusi

DTTT pilnveido 21.gadsimta kompetences pieaugušo izglītībā

Līdzīgi raksti