Pazudusī Justīne atrasta mirusi

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 21 jūnijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Māja, kuras pagrabā mirusī Justīne atrasta, ir vairāku desmitu kilometru attālumā no meitenītes ģimenes pašreizējās dzīvesvietas. Valsts policija uzsver, ka izmeklēšana ir aktīvā fāzē un ļoti sarežģīta, tādēļ pagaidām no plašākiem komentāriem atturas.

Simona Grāvīte Valsts policijas pārstāve

Šonakt, veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, Valsts policijas Latgales reģiona Kriminālpolicijas biroja amatpersonas pēc pusotra mēneša darba aizdomās par iespējamu noziedzīgu nodarījumu ir aizturējušas divas personas. Un pazudušās meitenes ķermenis ar acīmredzamiem miesas bojājumiem ir atrasts pamestā mājas pagrabā meža vidū vairākus desmitus kilometru no meitenes dzīvesvietas.

Ausma Sprukte-Kozule LRT žurnāliste

Šī ir viena no mājām, kurā pēc iedzīvotāju domām, varētu būt atrasta Justīne. Vietējie Dubuļu ciemā un tā apkārtnē gan sniedz dažādas ziņas: vieni saka, ka ģimene kādreiz dzīvoja dzīvoklī, vēl kādi norāda katrs citu māju. Tās visas apsekojot, par policijas klātbūtni nekas neliecina.

Ciems Dubuļi ir mazapdzīvots. Viss ir kluss, kā izmiris, tomēr, to, ka Valsts policija šaipus ir bijusi, apstiprina daži iedzīvotāji.

Aleksandrs Dubuļu ciema iedzīvotājs

Dubuļos dzīvoja un strādāja Vovas mamma gaterī. Vova arī tur strādāja kopā ar mums. Pie manis arī Valsts policija bija iebraukusi, arī gaterī jautāja, kur ir Reinikovu kapu kopiņas. Es viņiem parādīju, kur un viņi jautāja, cik to ir, es pateicu, ka četri kapiņi. Es vairāk neko nezinu. Tur ir tikai vecas kapu kopiņas.

Dubuļu ciema iedzīvotāja

Es nezinu, kā tos laukus sauc, bet it kā laukos pie viņiem, es tā pieņemu, ka tā bija vecāku māja. Tur ir it kā nodegusi māja.

Aizdomās turēto personu aizturēšana Rogovkā notika šonakt; policija Justīnes pēdējā mājvietā rosījās vēl no rīta, un to redzēja vietējās pārvaldes vadītāja.

Līvija Plavinska Rēzeknes novada Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja

No rīta pirms astoņiem bija divi busiņi tā kā pagalmā, viņu pagalmā, iegriezušies un policijas mašīnas vēl bija. Un tad viņus arī… vēl bērna ratiņus iecēla busiņā tajā, un viņus aizveda projām. Tur mazi bērni, nav ko atstāt. Es domāju, arī to puiku, kam 15 gadi, viņš arī nepilngadīgs. Es pieņemu, ka visus, jo mēs te viņu neredzam kaut kur. Nu, es tā vairāk redzēju, ka viņa [pamāte] iekāpa ar to bērniņu ratiņos. Par to tēvu mums arī saka, ka naktī viņu, ar rokudzelžiem viņš bija un tā. Bet to jau mēs naktī neredzējām. Mēs objektīvi varam pateikt par to, ko mēs redzējām.

Simona Grāvīte Valsts policijas pārstāve

Abas personas, kuras ir aizturētas aizdomās par iespējamu noziedzīgu nodarījumu pret meiteni, šobrīd atrodas īslaicīgās aizturēšanas vietā un tuvākajās dienās arī tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, ir nozīmētas arī vairākas ekspertīzes. Bet, ņemot vērā, ka izmeklēšana ir aktīvā fāzē un šī ir tiešām ļoti sarežģīta un kompleksa izmeklēšana, šobrīd no jebkādiem plašākiem komentāriem saistībā ar šo gadījumu arī mēs atturēsimies komentēt.

Gan Rogovkā, gan arī Dubuļos iedzīvotāji piedzīvo šoku, uzzinot traģiskās ziņas un apkārt klejo visdažādākās baumas par meitenītes ģimeni, par viņas nāves apstākļiem un to, kas notiks tālāk.

Dalies:

Dagdā atklātais vēsturiskais bruģis būs jāintegrē pilsētvidē

Aizdomās par Justīnes nonāvēšanu apcietina tēvu un pamāti

Līdzīgi raksti