Dagdā atklātais vēsturiskais bruģis būs jāintegrē pilsētvidē

Autors: Beatrise Borise - 21 jūnijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Dagdā ielu remontdarbu laikā atklātais vēsturisks bruģis, kas pretlikumīgi demontēts un aizvests, pašvaldībai būs jāsaglabā pilnā apjomā un jāintegrē pilsētas labiekārtošanā. Tā lēmusi Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde. Vietējā pašvaldība to apņemas darīt, taču, cik tas varētu izmaksāt, vēl nav zināms.

Dagdā pēc skandāla ielas remontdarbi tika apstādināti, bet uz īsu brīdi. Tagad ielas pārbūve turpinās.

Edgars Tjarve Krāslavas nov. pašvaldības Dagdas pilsētas un pag. apvienības vad. (LRA)

Nacionālās kultūras mantojuma pārvalde diezgan ātri iedeva atļauju turpināt darbus. Divu dienu laikā! Domāju, ka uz termiņiem tas nebūs iekavējums.

Tajā pašā laikā Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde uzsver, ka atrastais bruģis ir vērtīga kultūrvēsturiskā liecība un tāpēc pašvaldībai uzlikta īpaša atbildība.

Vilma Platpīre NKMP Latgales reģionālās nodaļas vadītāja

Viss atrastais bruģis ir jāizrok, jāpārved uz drošu vietu, kur tas varētu glabāties, un tas ir jāsaglabā pilnībā visā apjomā, viss atrastais daudzums. Nav pieļaujama tā iznīcināšana, pārvešana kaut kur citur, vai teiksim izdalīšana.

Viens no pirmajiem darbiem pašvaldībai būs attīrīt bruģi no smiltīm un asfalta maisījuma, tālāk rūpīgi būs jāsakrauj un līdz izmantošanai ielas pārbūvē jāglabā norobežotā teritorijā. Atgādināsim, ka pēc bruģa noņemšanas to izveda un izmeta kāda privātā teritorijā. Pašvaldība pēc publiska brāziena saņemšanas apņēmusies uzdevumus pildīt. Taču nākotnē bruģim iecerēta cita potenciālā vieta.

Edgars Tjarve Krāslavas nov. pašvaldības Dagdas pilsētas un pag. apvienības vad. (LRA)

Daugavpils iela ir tranzītiela, mēs nevaram izmantot bruģi. Bet projektā bija ieplānots ar lauku akmeņiem izmantot saliņas un stāvlaukumus. Un tieši tajās vietās mēs izmantosim vēsturisko bruģi. Varbūt mēs veiksim iedzīvotāju aptauju, varbūt viņi piedāvās kaut kādu labu ideju, kuru mēs varēsim turpmāk īstenot.

Vilma Platpīre NKMP Latgales reģionālās nodaļas vadītāja

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde regulāri veiks apsekošanu, konstatējot, vai, teiksim, tā samestā kaudze, kas bija kopā smiltis, asfalta fragmenti un bruģis, ir joprojām uz vietas, vai bruģis tiek šķirots, vai tie darbi tur notiek/nenotiek un cik ātri un kvalitatīvi notiek. Un arī kā bruģis tiks izmantots atkārtoti.

Vēsturisko bruģi ieklās firma, kas veic arī Dagdas centrālās ielas rekontrukcijas darbus. Projekta kopējā summa līdz ar jaunajiem uzdevumiem mainīsies, tiesa, aprēķini vēl netiek saukti.

Edgars Tjarve Krāslavas nov. pašvaldības Dagdas pilsētas un pag. apvienības vad. (LRA)

Demontāža sanāca dārgāka un laikietilpīgāka. Ieklāšana būs lētāka, jo mēs izmantosim savu materiālu. Par materiālu nebūs jāmaksā. Bet pagaidām cipari nav zināmi no būvniekiem.

Vēsturisks bruģis zem asfalta kārtas atrodams vēl arī citās Dagdas pilsētas ielās, taču pagaidām tām pārbūves darbi nav ieplānoti.

Dalies:

Ludzā atklāts jauns kokapstrādes komplekss

Pazudusī Justīne atrasta mirusi

Līdzīgi raksti