Pieprasījums pēc pašapkalpošanās autoservisa ir milzīgs

Autors: Beatrise Borise - 12 jūnijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Pašam veikt sava auto apskati un remontdarbus – šāda iespēja kopš pērnā marta ir Dekšāres pagasta iedzīvotājiem Latgalē. Kā norāda pašapkalpošanās autoservisa īpašnieks, pieprasījums pēc šāda pakalpojuma ir liels un nereti nākas gaidīt pat vairākas dienas, kamēr atbrīvosies kāds no auto pacēlājiem. Lai nodrošinātu servisa pilnvērtīgu darbību, tajā strādā arī divi pieredzējuši auto mehāniķi.

Pašapkalpošanās autoservisā Rēzeknes novada Dekšāres pagastā visi četri auto pacēlāji aizņemti. Automašīnu īpašniekus gan nesatiekam, tomēr klusums servisā nav, un mašīnu remontdarbus šajā reizē veic auto mehāniķi.

Autoserviss darbojas jau nedaudz vairāk nekā gadu. To pamestā kolhoza ēkā ierīkojis bijušais dekšārietis Viktors kopā ar savu tēvu. Sākotnēji gan bija iecerēts, ka nopirktā ēka kalpos kā garāža tēva saimniecības traktortehnikai.

Viktors Marjuničs SIA “VikArt service” īpašnieks

Pēc tam tas aizgāja ar domu, ka wow, bet tā ēka vēl ir labi lietojama, ne tikai kā noliktava vai garāža. Pieņēmu domu paskatīties, kādi ir projekti, ko atbalsta. Ieraudzīju LEADER, ka var arī piesaistīt Eiropas finansējumu. Tā dzima tā doma, ka mums ir jābūt servisam! Bet LEADER ir tāda prasība, ka jābūt ir inovācijai, lai to varētu apgūt. Kā zinām, ka servisi visur ir, mēs neredzējām tajā inovāciju. Tad mēs izdomājām, ka mēs gribam pašapkalpoties! Mēs gribam skrūvēt, mēs gribam izglītoties! Kad mēs atvērāmies, pagāja kādi trīs četri mēneši, es ieraudzīju tādu Rīgā. Bet Latgalē mēs točna esam vienīgie!

Piesaistot Eiropas Savienības finansējumu, pašapkalpošanās autoservisam iegādāts dārgs aprīkojums, tostarp savirzes, gan bremžu pārbaudes stends, arī dažādi nepieciešamie instrumenti. Turpretī ēkas kosmētiskais remonts paveikts par Marjuniču ģimenes budžeta līdzekļiem. Dodoties pašrocīgi remontēt auto, jāņem gan vērā, ka izmantot varēs ne visu pieejamo aprīkojumu.

Viktors Marjuničs SIA “VikArt service” īpašnieks

Cilvēks var uzbraukt uz pacēlāja, viņam palīdzēs nostiprināt mašīnu tā, kā tai ir jābūt, lai tā būtu droša. Viņš parakstās par visiem riskiem, kādi var būt un kas viņam ir obligāti jāievēro no darba drošības viedokļa. Viņam ir instrumentu kastes blakus, bet tie ir pamatinstrumenti, tātad, ar ko atskrūvēt eļļas filtrus, riepas, piekares daļas, kaut ko daļēji arī dzinējā. To visu viņš var izmantot. Bet diemžēl kondicionieris, savirze un bremzes – to gan nedrīkst izmantot! Jūs maksājat tikai par izmantoto laiku, ko jūs pavadāt uz sev vajadzīgā pacēlāja veida.

Katru darba dienu autoservisā strādā divi pieredzējuši meistari, kas ne vien veic automašīnu remontdarbus par samaksu, nodrošinot autoservisa dzīvotspēju finansiāli, bet arī sniedz padomus līdzcilvēkiem un rūpējas, lai servisa aprīkojums tiktu izmantots godprātīgi.

Viktors Marjuničs SIA “VikArt service” īpašnieks

Mūsu izsekošanas veids ir uzticība. Tad, kad tiek izmantoti instrumenti, šis cilvēks tos arī pārkārto, pārbauda, vai viss ir uz vietas. Ja kāds kaut ko salauž, mēs tik stipri varbūt nepārdzīvojam. Ja ir noticis – nu, pasakiet mums! Tas mums vienkārši atvieglos darbu no tā viedokļa, ka mēs zināsim, kā mums trūkst, lai mēs varam nopirkt un tas instruments atkal būtu uz vietas šeit. Protams, te ir visiem jāsaprot, ka tā ir komercdarbība un uzņēmums bez peļņas nevar strādāt. Bet tā ir tā izrēķināta, lai cilvēks nebūtu vīlies galīgi mūsos un lai arī mēs varētu izdzīvot tieši no finansiālā viedokļa.

Pašapkalpošanās autoservisa īpašnieks Viktors cer, ka ar savu piemēru mudinās arī citus nebadīties darīt lielus darbus laukos. Arī pati Marjuniču ģimene kaļ jau nākamos plānus, kā vēl vairāk attīstīt dzimto Dekšāres pagastu!

Dalies:

Latgales Tūrisma forums “Esi i dori” Lūznavā

Līvānos darbu turpina tikai viena Daugavas pārceltuve

Līdzīgi raksti