Latgales Tūrisma forums “Esi i dori” Lūznavā

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 7 jūnijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 6 min.

Tūrisma nozares pārstāvji, uzņēmēji un interesenti no visas Latgales nupat pulcējās Lūznavā, kur notika forums “Esi i dori” un praktiskas darbnīcas. To laikā varēja iepazīties ar jaunākajām digitālā mārketinga tendencēm, dalīties pieredzē, uzzināt vairāk par atbalsta programmām, kā arī pētīt kopīgās Latvijas un Polijas tūrisma attīstības iezīmes. Projektu īsteno Latgaliešu kultūras biedrība kopā ar Rēzeknes novada pašvaldību un Latgales kongresa lēmumu izpildes padomi un tā gaitā līdz 2024. gada 31. oktobrim gaidāmi forumi arī par citiem tematiem tiešsaistē, gan arī klātienē.

Ar Latgalei raksturīgu spēju jokot un lielu kopā sanākšanas prieku Lūznavā iesākās Tūrisma forums un radošās darbnīcas “Esi i dori”. Forumā pieredzē, kā arī iespaidos par Latgales tūrisma priekšrocībām dalījās viesi no tuvākas, gan tālākas apkārtnes.

Sindija Bokāne digitālā mārketinga speciāliste

Pirmais, ko es uzreiz iedomājos, tiešām tā ir tā ezeru zeme. Man liekas, jau no sākumskolas laikiem, kad es biju maza, tas bija pirmais, ko mums mācīja klasē, kad bija jāparāda Latvijas Republikas novadi un, protams, cilvēki, jo man latgalieši tiešām no visas Latvijas asociējas ar tādu cilvēku, kopienu, kuri ir ļoti sirsnīgi, kuriem ir tā lielā, plašā sirds. Jā, Latgale ir ļoti skaista un ir prieks šeit būt.

Monika Mihališina Polijas vēstniece Latvijā

Man Latvija viennozīmīgi asociējas ar tādu atvērtību un sirdsmīlestību. Es jūtos tā kā mājās, jo daba šeit ir ļoti līdzīga Ziemeļpolijai, kur es dzīvoju bērnībā. Attieksme no cilvēkiem pilnīgi ir tāda ģimeniska.

Polijas vēstniece Latvijā ir pārliecināta, ka tūrisma nozarē tieši Latgales reģionam ir lielas perspektīvas sadarbības projektiem ar Poliju. Abām vietām ir kopīga vēsture, kultūras un reliģiskais mantojums, no kā var veidot arī tūrisma pasākumus un pakalpojumus.

Monika Mihališina Polijas vēstniece Latvijā

Tā poļu klātbūtne šeit ir saistīta ar dažām muižām, ar dažiem slaveniem cilvēkiem, kuri arī šeit dzīvoja. Tā kā mēs saucam poļu valodā “intelektuāļi no Inflantijas”. Viņi gan rakstīja grāmatas, gan arī par latviešiem, gan par reģionu un mūsu kopīgajām attiecībām. To mums kopīgi jāpēta un kopīgi jāparāda mūsu abām nācijām. Ļoti priecājos par to, ka šeit sanākuši cilvēki, kuri arī par to interesējas un mēs varējām par to nopietni parunāt.

Aivars Mackevičs BalticTravelnews.com direktors

Tie ir gan viesu namu saimnieki, tie ir gidi, tie ir muzeju darbinieki, tie ir tūrisma informācijas centru vadītāji, tātad gan publiskais sektors, gan arī privātais sektors. Šeit bija tā iespēja iepazīties ar praktiskām lietām, kā veidot šīs fotogrāfijas, kā reels veidot, kā video veidot. Būs lekcija par mārketingu un trešā būs ļoti svarīga par finansēm.

Foruma un visa projekta “Latgaliešu kopienas liderības un piederības stiprināšana, īstenojot Latgales kongresa idejas” mērķis ir veicināt dažādu nozaru speciālistu un entuziastu aktīvāku iesaisti nepārtrauktā problēmjautājumu risināšanā un attīstībā. Foruma laikā saprasts, ka visvairāk tagad jādomā par infrastruktūras pieejamību, kā arī zīmolu atpazīstamību digitālajā vidē.

Sindija Bokāne digitālā mārketinga speciāliste

Latgalē viennozīmīgi viens no, manuprāt, vadošajiem biznesiem ir tūrisms. Šeit ir ļoti daudz uzņēmēju, kuriem ir savi viesu nami, saimniecības un noteikti savi īpašumi, ar šo saturu un biznesu var arī darboties digitālajā vidē. Pirmais, noteikti ir svarīgi tātad izveidot profilu. Noteikti tas izšķirošais ir, tā ir regularitāte. Es zinu, ka liekas, ieliksim dažus ierakstus INSTAGRAM un ar to pietiks, tad tiešām mans tāds profesionāls ieteikums ir sākt to būvēt pakāpeniski kaut vai pa mazākiem solīšiem, bet darīt to regulāri.

Aivars Mackevičs BalticTravelnews.com direktors

Visi atzīmēja to, ka trīs stundu laikā var aizlidot uz Maljorku, bet trīs stundu laikā aizbraukt uz Latgali un šeit visiem politiķiem, vienalga, vai atbrauc jaunais prezidents, vai atbrauc Ministru prezidents, vai katrs ministrs, vienmēr ir jājautā: “Kur ir mūsu automaģistrāle?”. Lielākā daļa Latgales tūristu tomēr brauc no Rīgas un ar to mums arī ir jārēķinās. Forši, ka tagad ir Balviem braucot iekšā – Bolvu nūvods, braucot Preiļos ir Preiļu nūvods, aicinājums arī visiem pārējiem novadiem un arī iebraucot Latgalē vajadzētu padomāt, lai mums tā iebraucot iekšā uzreiz visi, kas tikko pārbrauca Aiviekstei pāri, ir Latgolā!

Projekta forumi turpmāk būs par dažādām tēmām, piemēram, uzņēmējdarbību un drošību, un tie notiks vēl līdz 2024. gada 31. oktobrim.

Ilga Šuplinska Latgaliešu kultūras biedrības vadītāja

Tas viens no galvenajiem rezultātiem ir organizēti forumi. Deviņi klātienē, deviņi tiešsaistē un viens ir apkopojošs pasākums, mēs teiksim tāds kā “starpkongress”, lai saprastu, kādas lietas virzās uz priekšu un, kādas lietas varbūt ir vajadzīgs vēl īpaši izrunāt, kuras organizācijas, kuras pašvaldību vai, piemēram, valdības funkcijas ir jāiedarbina.

Nākamais pasākums gaidāms 25. augustā tiešsaistē par izglītību, tāpat katru no forumiem jebkurā laikā un vietā var noskatīties Rēzeknes novada pašvaldības Youtube lapā. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Dalies:

Apspriež projektu par jauniem dabas liegumiem visā Latvijā

Pieprasījums pēc pašapkalpošanās autoservisa ir milzīgs

Līdzīgi raksti