Aizvadītas 23. starptautiskās sacensības kinologiem

Autors: Beatrise Borise - 6 jūnijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Trīs dienu garumā Rēzeknē un tās apkārtnē norisinājās starptautiskas sacensības, kurās piedalījās kinologi ar dienesta suņiem. Lai noskaidrotu labākos, bija jāveic dažādi uzdevumi piecās disciplīnās. Šajā reizē visvairāk godalgotās vietas nebūt ne vieglajās sacensībās ieguva dalībnieki no Latvijas, tiem sekoja Lietuvas robežsargi.

Apvidus pārmeklēšana, kurā desmit minūšu laikā dienesta sunim ierobežotā teritorijā jāatrod pieci objekti ar cilvēka smaržu, ir tikai viena no kinologu starptautisko sacensību disciplīnām. Līdztekus tai pārbaudītas suņu prasmes arī pēdu, narkotisko vielu, sprāgstvielu un ieroču meklēšanā, gan paklausības elementu iemaņas.

Uzrunātie sacensību dalībnieki atzina – viegli nav!

Karels Silds Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes pārstāvis, kinologs

Manam sunim ir ļoti grūti. Viss ir jauns, ļoti atšķiras no tā, ko viņš dara ierasti darbā. Bet mēs šurp atbraucām, lai iegūtu pieredzi. Un šķiet, ka mēs jau to esam ieguvuši, par ko esam ļoti priecīgi!

Kristofers Ševčiks Polijas RS specializētā apmācību centra Kinoloģijas nod. vadītāja vietnieks

Mūsu darba metodes mēs testējām daudzus gadus, un tās ir labas mums. Bet, piedaloties starptautiskās sacensībās, mēs varam salīdzināt savas darba metodes ar citu valstu. Mēs varam mainīt savas metodes un, iespējams, izvēlēties labāko risinājumu, ko pielietot. Svarīga nav sacensībās iegūtā vieta, bet svarīga ir pieredze, ko te iegūsim. Pēc šīm sacensībām mēs būsim zinošāki kinoloģijas jomā.

Daudzi kinologi un dienesta suņi sacensībās piedalījās pirmo reizi. Arī kinologs Kaspars Pakalnīts. Viņš secina, ka dalība šādās sacensībās ļauj izprast, kam nākotnē, strādājot ar savu dienesta suni, pievērst lielāku uzmanību.

Kaspars Pakalnīts Punduru robežapsardzības nodaļas inspektors, kinologs

Suns ir gana jauns – divi gadi. Un es uzskatu, ka ir startējis diezgan labi. Uzsvaru, kam es gribētu pievērst, kā saka, mūsu darbā, tās ir pēdas. Bet, nu, svarīgs ir viss.

Aleksandrs Petrovskis VRK Kinoloģijas dienesta priekšnieks, pulkvedis

Dalībnieku sagatavotības līmenis ir dažāds. Var pievērst uzmanību, ka, piemēram, tādās disciplīnas kā sprāgstvielu meklēšanas disciplīna un narkotisko vielu meklēšanas disciplīna uzvar tie dalībnieki, kam ir praktiska pieredze, praktiskais darbs ikdienā faktiski.

Starptautiskās kinologu sacensības Valsts robežsardzes koledža rīko jau 23.reizi. Šogad tajās piedalījās ap 60 kinologiem ar saviem partneriem – dienesta suņiem – ne vien no Latvijas drošības un pārvaldes iestādēm, bet arī Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Somijas un Moldovas.

Aleksandrs Petrovskis VRK Kinoloģijas dienesta priekšnieks, pulkvedis

Valsts robežsardzes kinoloģijas centrs ir pamatiestāde, kur tiek apmācīti visi Latvijas tiesībsargājošo iestāžu kinologi ar dienesta suņiem, kā arī ārvalstu kinologi. Tas viss ļauj pārbaudīt profesionālās iemaņas, arī pārbaudīt, cik mēs esam gatavi, un arī dalīties ar pieredzi, ar labāko praksi ar citu valstu kinologiem. Tas var pacelt mūsu profesionālo līmeni, tāpēc ka pēdējos gados ļoti daudz izaicinājumu.

Dalībnieki no Latvijas, kas Valsts robežsardzes rīkotajās kinologu sacensībās būs uzrādījuši labākos rezultātus, jūnija beigās dosies uz Poliju, kur kopš pērnā gada tiek organizētas līdzīgas sacensības.

Dalies:

Festivāls “Latvju bērni danci veda 2023” Preiļos

Apspriež projektu par jauniem dabas liegumiem visā Latvijā

Līdzīgi raksti