Tūrisma triatlons Ilūkstē

Autors: Inese Brīvere - 31 maijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Pašā maija nogalē ikgadējais Augšdaugavas novada Tūrisma triatlons pirmo reizi noritēja Ilūkstē. To organizēja pašvaldības iestāde “TAKA” ar mērķi, fotografējot, braucot ar velosipēdu un airējot kanoe laivā, rast ne vien interesantus piedzīvojums, bet arī kļūt par modru dabas vērotāju kopā ar savu ģimeni, draugiem, kolēģiem un ikvienu, kuram patīk ceļot.

Ar mērķi veicināt aktīvu dzīvesveidu un aktīvu atpūtu pie dabas, baudot plašo Augšdaugavas novada tūrisma piedāvājumu, vasarīgam laikam iestājoties, Augšdaugavas novada Ilūkstē pulcējās laivotāji un  velosporta cienītāji, lai ne visai garā triatlona trasē atklātu savā novadā kaut ko vēl nebijušu. Ķerot skaistākos mirkļus savā ceļā, dalībniekiem tika dots laiks gan vērot dabu, gan kļūt par pirmatklājējiem.

Rolands Gradkovskis pašvaldības iestādes “TAKA”direktors

Parasti tas bija “Daugavas lokos”, jā. Tā kā mūsu novads ir paplašinājies, nolēmām, ka jārīko arī šajā pusē un šeit arī ir skaistas un brīnišķīgas vietas. Un izvēlējāmies šogad Ilūkstes upi un ceļa posmu Ilūkste – Pašuliene – Pilskalne – Šedere. Vispār ir tā doma, ka taisīt, izvēlēties skaistākās vietas, tieši no dabas vērotāju viedokļa skaistākās vietas, jā.

Nepilnu divu desmitu kilometru garajam braucienam bija pieteikušies ap trīsdesmit dalībnieku. Šis ir pirmais mēģinājums organizēt Tūrisma triatlonu ārpus “Daugavas loku’ ierastā maršruta, kas jau ir labi pazīstams daudziem. Turklāt noteicošais vairs nebūs ātrums.

Rolands Gradkovskis pašvaldības iestādes “TAKA”direktors

Es negribēto to īsti nosaukt par sacensībām. Ja pirmos gadus mēs varbūt taisījām sacensības uz ātrumu, tad sapratām, ka šoreiz varbūt tas nav tas īstākais formāts, un mēs, jā, mēs liekam laika limitu, bet tajā laika limitā var iekļauties gan mazs, gan vecs. Un līdz ar to šeit vienkārši parādām tādus veidus, kas ļoti tuvi tūrismam.

Tā bez ierastās sacensību spriedzes un steigas Tūrisma triatlona trasē šoreiz varēja relaksēties smailītēs, ceļā orientējoties un nofotografējot kartē atzīmētos objektus.

Laila un Ilmārs triatlona dalībnieki

Mēs neesam tādi sacensību dalībnieki, mēs tiešām braucam sava prieka pēc un savas veselības pēc. Kur vēl labāk? Svaigā gaisā var pavadīt dienu un fiziski atpūšoties! Ļoti patika tās vietas, kur braucām pa mežu, jā, nu un, protams, arī iebraukšana Ilūkstē arī bija interesanti paskatīties uz pilsētu citādāk.

Marika un Kristīne triatlona dalībnieces

Tur ir tā mazliet interesanti izbraukt cauri, kur ir šauras izejas. Upe ir diezgan līkločaina, mēs pat nedomājām, ka būs tik interesanti. Vai ārzemniekiem to var piedāvāt? Noteikti, es domāju, tas būtu viņiem vispār ekšens kaut kāds.

Kaut arī Tūrisma triatlona dalībnieku skaits ik gadus ir atšķirīgs, tomēr šodienas jaunajam maršrutam ir liels potenciāls.

Rolands Gradkovskis pašvaldības iestādes “TAKA”direktors

Šīs te mazākās upītes, atšķirībā no Daugavas, viņas praktiski visas pavasaros ir ar sagāztiem kokiem, sanesumiem un pirms laivošanas sezonas viņas ir jātīra.

Ilmārs triatlona dalībnieks

zbaudīju upi, tiešām fantastisks maršruts. Malači, pastrādājuši organizatori, ir patīrījuši labi. Nav tādu sagāzumu, nekādu koku un ļoti patīkami braukt, visiem iesaku Ilūksti pamēģināt.

Tieši entuziasti ik gadus tīra Lauceses, Dubnas upes, līdz ar to Tūrisma triatlons šogad piedāvā ne vien izkāpt no komforta zonas, bet arī domāt par sakoptu vidi, turklāt nelielie uzveicamie ceļa posmi ir pa spēkam ikvienam interesentam. Tālāk, pārsēstoties uz velosipēdiem, brauciens turpinājās jau pa šosejas ceļa posmu un lauku grants ainaviskākajiem ceļiem.

Dalies:

Rēzeknes skolu skolēni talko kopā ar Cūkmenu

Festivāls “Latvju bērni danci veda 2023” Preiļos

Līdzīgi raksti