Kemperu salidojums Viļakā pulcē gandrīz 300 ekipāžas

Autors: Beatrise Borise - 26 maijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Uz četrām dienām Viļaka kļuva par pagaidu pieturvietu teju 300 kemperu ekipāžām. Tur notika starptautiska kemperceļošanas sezonas atklāšana. Par pasākuma rīkošanu parūpējās Igaunijas Republikas Tallinas biedrība “MTÜ Klubi Eesti Karavan” sadarbībā ar Viļakas pilsētas iestādēm.

Kemperu salidojums Viļakā vienkopus pulcēja gandrīz 300 ekipāžas no Igaunijas, Polijas, Latvijas, Lietuvas un Somijas. Lai arī Balvu novadā tik lielā skaitā kemperi ieradās pirmo reizi, pasākuma organizētāji – biedrība no Tallinas – atklāja, ka šis bija jau 27.kemperu salidojums, kas vienlaikus bija arī starptautisks kemperceļošanas sezonas atklāšanas pasākums.

Sergejs Vahnitskijs biedrības “MTÜ Klubi Eesti Karavan” valdes loceklis

Pirmkārt, satikties ar draugiem, ar kuriem mēs periodiski satiekamies dažādos semināros vai salidojumos, vai biedrības dzimšanas dienā. Tas ir dzīvesstils! Jo, ja skaitīt, piemēram, ka kemperī ir lētāk, nevajag par viesnīcu maksāt, tās ir muļķības. Kemperis maksā daudz. Tas ir dzīvesstils – pārvietošanās brīvība, proti, nevajag plānot biļetes vai viesnīcas, neko. Iesēdies un brauc!

Līdz šim lielākoties kemperu salidojumi organizēti Igaunijā, taču pēdējie nu jau divi notika Latvijā. Balvu novada pašvaldībā norāda, ka tas ir solis tūrisma attīstībā un novada popularizēšanā.

Sergejs Maksimovs Balvu novada domes priekšsēdētājs

Man likās arī ļoti pievilcīgi būtu priekš Viļakas, jo mēs arī kārtojam infrastruktūru priekš kemperiem. Viņi tika uzaicināti. Tad sekoja darba vizīte, atbrauca pārstāvji, paskatījās infrastruktūru, mūsu spējas. Tad mūsu darbinieki brauca komandējumos, skatījās, kas ir nepieciešams organizācijai. Un tad jau šogad bija tikai… nu, kā tikai… liels patiesībā pilsētas pārvaldes un pārvaldnieku komandas darbs.

Aldis Bukšs Balvu novada domes deputāts

Tai vajadzētu kļūt par tradīciju – organizēt tāda tipa pasākumus – pavisam noteikti! Vai tā būs tradīcija, ka kemperu klubs brauc katru gadu šurp, šaubos. Es domāju, ka viņi katru gadu jautā kādas jaunas vietas. Bet es ticu, ka daļa no viņiem var atbraukt vai daļa no draugiem viņu, kam viņi būs izstāstījuši, var atbraukt individuāli šurp. Un uz to mēs liekam vislielākās cerības. Vēl tikai atliek mums daudz, daudz strādāt, lai piesaistītu arvien vairāk uzmanības.

Starp teju 300 kemperceļošanas sezonas atklāšanas ekipāžām neliela daļa salidojumos piedalās jau kopš pirmā gada. Arī Igaunijas iedzīvotājs Veiko, kurš aizsāka šo tradīciju – rīkot kemperu salidojumus.

Veiko Estaps kemperu salidojuma dalībnieks no Tallinas

Kad es sev nopirku pirmo kemperi, es to ļoti vēlējos iznomāt. Izlēmu izveidot forumu. Tur sāka pulcēties interesenti un, kad mēs bijām aptuveni 20-30, es piedāvāju satikties. Forumā visi sazināmies, esam sveši, vajag iepazīties. Pirmais salidojums bija vienkārši tāds, ka visi atbrauca, nekā nebija, varbūt sacepām desiņas, parunājāmies. Visi viens otru pēc tam zinājām pēc sejām un vārdiem. Šeit, ja zini vismaz 10% no dalībniekiem, tas jau ir labi! Ļoti mazi bija tie salidojumi sākumā. Ļoti ātri izauda par lieliem. Tagad tas jau ir festivāls!

Pērn arī Latvijā nodibināts pirmais karavānu klubs, par ko parūpējās Ķiršu ģimene no Limbažu novada. Šobrīd tajā ir jau 39 dalībnieki.

Jūlija un Aigars Ķirši kemperu salidojuma dalībnieki no Limbažu novada

Nevajag aizmirst, ka šajā dzīvē vajag arī dzīvot! Tas ir tāds prieks, ka tu vari ieraudzīt citas valstis. Mēs pat, teiksim, braukājot pa Latviju, mēs esam tagad Latgalē pirmo reizi. Jā, mēs esam izbraukājuši Eiropu. Bet Latgale… parasta Latgale! Tur, kur ir ezeri, tur, kur ir saule. Nevajag aizmirst, ka mums pašiem sava dzimtene, kur ir tikpat labi, smuki un forši!

Kemperi Viļakā uzkavējās četras dienas, kas bija piesātinātas ar dažādām aktivitātēm kā bērniem, tā pieaugušajiem, tostarp vietējo pašdarbības kolektīvu sniegto koncertu.

Dalies:

Rēzeknē jauna kultūrvieta – Rancāna pogolms

Ukrainas atbalsta punktos pierobežā joprojām trūkst brīvprātīgo

Līdzīgi raksti