Rēzeknē jauna kultūrvieta – Rancāna pogolms

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 24 maijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Ar mērķi pulcēt kopā dažādu paaudžu iedzīvotājus neformālā vidē divi uzņēmēji no Rēzeknes novada Lendžu pagasta izveidoja jaunu kultūrvietu Rēzeknes pilsētā. Tai dots nosaukums “Rancāna pagalms” un šopavasar uzsākta pasākumu norise. Notiek diskusijas un koncerti plānoti arī kino un spēļu vakari ģimenēm ar bērniem.

No draudzības pusaudžu gados līdz uzņēmējdarbībai un kultūras pasākumu organizēšanai – tā var raksturot divu jaunu puišu – Valtera Murāna un Oskara Maculeviča – veiksmes stāstu. Viņi abi jau vairākus gadus Rēzeknē nodrošina ēdināšanas pakalpojumus un apvienojot spēkus tagad izveidota arī jauna terase pasākumiem – “Rancāna pogolms”.

Oskars Maculevičs kafijas grauzdētavas “KUUP” saimnieks

Tā mēs turpat netālu Lendži-Ceplīši – mūsu lauki bija blakus un pilsētā Rēzeknē mēs tikāmies. Pēc tam arī Rīgā gan es dzīvoju ar ģimeni, gan Valters. Tur mēs bieži tikāmies arī brīvajos brīžos, ēdām kebabus, arī tas. Re, tagad mēs esam abi vairāk vai mazāk pārceļojuši, atbraukuši atpakaļ uz Rēzeknes pusi un te mēs turpinām dzīvot.

Valters Murāns uzņēmuma “Ausmeņa kebabs” saimnieks

Mēs esam divi puiši no Lendžu puses, mēs ar Oskaru esam pazīstami gadus padsmit un ļoti, ļoti sen un mūsu sadarbība šeit sākās līdz ar to, kā Oskaram radās principā ideja par kafijas grauzdēšanu. Es priecājos, ka šogad mēs jau beidzot realizējam to ideju un ir tapis “Rancāna pagalms”.

Oskars Maculevičs kafijas grauzdētavas “KUUP” saimnieks

Viens no variantiem mums bija “Lendžu kvartāls”, bet sapratām, ka mēs esam pietiekami mazi priekš kvartāla un tad mēs palikām pie Rancāna, “Rancāna pagalma”. Tāda salīdzinoši maza vieta, mums tā ietilpība ir aptuveni līdz simts cilvēkiem. Latgaliska, salīdzinoši dvēselei mums arī tuva, tāda, liekas, sirsnīga vieta.

Šopavasar šeit jau notika sarunas par neveiksmēm uzņēmējdarbībā, bet nupat organizēta diskusija “Zvērīgās sarunas” par mājdzīvniekiem. Lielākā publikas interese bija par Valsts robežsardzes koledžas kinologa paraugdemonstrējumiem kopā ar viņa vien pāris mēnešus veco suni.

Atis Ozers VRK Kinoloģijas centra galvenais inspektors, majors

Šādās vietās neesam katru dienu, labprāt parādīsim to, kā praktiski visa tā pamata apmācība mums notiek, tā notiek caur rotaļu, caur spēli. Kā viņam tiek izmantots tas, ja ir apkārt traucējošie faktori, šajā brīdī gan smaržīga virtuve utt. Tas būs diezgan interesanti arī man un arī manam sunim. Viņš tāds žiperīgs puika, bet patiesībā garlaicīgi ar viņu nav.

Varbūt ar nelielu melnā humora piesitienu, kā tas teiciens, parasti mēs jokojam savā starpā – visi, kas ir ar suņiem, viņi īsti nav riktīgi. Tas darbs ir jāmīl, arī suņus ir jāmīl.

Pieredzē dalījās arī kanis terapijas speciāliste, mākslinieki un Rēzeknes Dzīvnieku patversmes pārstāvji. Pasākuma gaitā vākti arī ziedojumi dzīvnieku patversmes iemītniekiem.

Ainārs Olūtnieks Instagram konta @dailypurrr autors, pasākuma apmeklētājs

Dzīvniekus ir jāciena, par viņiem ir jārūpējas un noteikti, ja ir tāda iespēja, tad arī jāpalīdz patversmei. Vismaz aiziet kaut reizi mēnesī kaut ko, varbūt pat nelielu naudas kaut kādu summu, bet tas vienmēr labi palīdz.

Pasākuma apmeklētāji un arī jaunās kultūrtelpas saimnieki atzīst, ka līdz šim Latgalē ļoti pietrūka vietas, kur sanākt kopā neformālā vidē.

Ainārs Olūtnieks Instagram konta @dailypurrr autors, pasākuma apmeklētājs

Tādas vietas es jau principā diezgan sen gaidīju, jo bija pieredze būt tādās vietās Rīgā. Tur ir diezgan daudz kvartālu, kas pārtop par kaut tādām vidēm, kur jaunieši un jebkura cita gada gājuma cilvēki var satikties, labi pavadīt laiku, tāpēc Rancāna pagalms ir perfekta vieta.

Oskars Maculevičs kafijas grauzdētavas “KUUP” saimnieks

C0162 03:57 Bija tā vajadzība tiešām pēc tādas kultūras, kultūrtelpas, kur parādīt, kā mēs redzam, kādiem vajadzētu būt tiem kultūras pasākumiem un, kā mums galu galā pietrūka pašiem. Mēs laužam kaut kādā veidā tos stereotipus ar to, ka mēs kopā darbojamies.

Valters Murāns uzņēmuma “Ausmeņa kebabs” saimnieks

Mums mērķis veidot foršus kvalitatīvus kultūras pasākumus iekļaujot arī muzikālo daļu un kaut ko vēl visas vasaras garumā. – Nākamā paaudze, lielie palīgi arī jau aug! – Lielie palīgi aug! Ievuk, palīdzēsi? [Valtera meita mīļi pamirkšņina]

Abi puiši ar savu piemēru cer motivēt atgriezties reģionā, turklāt, nevis konkurēt, bet sadarboties arī citus uzņēmējus. Viņi arī uzsver, ka turpmāk visas vasaras garumā “Rancāna pogolmā” gaidāmi kino un spēļu vakari, gan arī diskusijas un dažādu mūzikas žanru performances.

Dalies:

Numernes valnī aizvadīts izzinošs pārgājiens

Kemperu salidojums Viļakā pulcē gandrīz 300 ekipāžas

Līdzīgi raksti