Pasniegti Preiļu novada pašvaldības apbalvojumi “Gada balva nozarē”

Autors: Beatrise Borise - 11 maijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, pirmo reizi Preiļu novadā tika pasniegti pašvaldības apbalvojumi “Gada balva nozarē”. Svinīgais pasākums iedibināts ar mērķi pateikties tiem Preiļu novada aktīvajiem cilvēkiem, kuri ar savu darbu veicina labklājību, novada attīstību un iedvesmo līdzcilvēkus.

Pasākums “Gada balva nozarē” Preiļu novadā rīkots pirmo reizi. Tā laikā pašvaldības apbalvojumi pasniegti astoņās nominācijās – izglītība, kultūra, labklājība, lauksaimniecība, uzņēmējdarbība, nevalstiskais sektors, sports un veselības aprūpe.

Ārijs Vucāns Preiļu novada domes priekšsēdētājs

Ikdienas darbs katrā no nozarēm ir saspringts un raits. Un mēs redzam, ka, lai novads virzītos uz priekšu, mums ir jāatrod, jāizceļ un kā paraugs jāparāda mūsu labākie nozaru speciālisti. Tika izsludināta pieteikšanās uz šīm balvām. Un organizācijas, biedrības, privātpersonas iesniedza iesniegumus ar pieteikumiem par nominantiem. Katrā no nozarēm bija vismaz trīs vai vairāk nominanti. Un tad novada domes deputāti balsojumā, tātad, izvēlējās labākos šī gada balvas saņēmējus.

Viena no apbalvojumu saņēmējām, keramiķe Kristīne Nicmane, daloties priekā par novērtējumu, atzina, ka viņas dzīve esot kā ceļojums. Sākumā Kristīne pati pārcēlās no Rīgas uz dzīvi Preiļu novada Aizkalnes pagastā, kur vīra vecvecāku mājās tika izveidota arī keramikas darbnīca “Jašas podi”. Nesen darbnīca pārcelta uz Preiļu pilsētu, lai kļūtu klientiem pieejamāka.

Kristīne Nicmane zīmola “Jašas podi” izveidotāja; “Gada balva uzņēmējdarbībā” saņēmēja

Tas ir ļoti liels man kaujas zirdziņš, ka es esmu tieši Latgalē, jo, ja Rīga saplūst vienā masā un mēs jau viņus vairs neatšķiram, arī paši cilvēki neatšķir, tad man ir forši, ka ir izveidojies šis te rokraksts. Keramika ir mans dzīvesstils. Tas nav mans darbs. Tas ir absolūti mans hobijs un darbs, kas ir vienā vietā, nu, tā kā savienojies. Un, ja es nestrādāju darbu kā darbu, kad es neveicu pasūtījumus un neražoju traukus, tad es taisu mākslu. Un parasti prasa – ko tu dari brīvdienās? Es joprojām strādāju ar materiālu! Bet šis tas virziens jau ir mākslas. Nu, kaut kādas vāzes neformālas, kaut kas cits. Ne tas, ko cilvēki man pasūta.

Turpretī nominācijas “Gada balva lauksaimniecībā” saņēmēji Anita un Pauls Sermie ar piena lopkopību un graudkopību nodarbojas jau vairāk nekā 30 gadus. Pērn zemnieku saimniecībā “Gribolva” piedzīvots arī jo īpašs notikums – atklāta jauna un moderna slaucamo govju novietne.

Anita un Pauls Sermie SIA “Gribolva” īpašnieki; “Gada balva lauksaimniecībā” saņēmēji

Uzsāka mūsu vecāki, nodibinot kā zemnieki saimniecību. Un mēs tagad esam pārmantojuši un turpinām viņu iesāktos darbus un projektus. –Jūs redzat sevi kaut kurā citā amatā, kaut kurā citā nodarbē?Sapņos šad tad redzam, bet ikdienā nē! Protams, kā jebkurā nozarē – ir uz augšu, ir uz leju tie mirkļi. Bet kopsummā mēs esam apmierināti un ceram uz izaugsmi un galvenais – uz stabilitāti!

Ar muzikāliem priekšnesumiem pasākumu “Gada balva nozarē” kuplināja Līvānu novada Kultūras centra jauktais koris “Rubus”, muzikālā apvienība “Daugavpils brass”, kā arī Vineta un Māris Elkšņi.

Dalies:

Septiņgadīgā Justīne Reinikova joprojām nav atrasta

RMDV apbalvo gleznošanas konkursa laureātus

Līdzīgi raksti