Septiņgadīgā Justīne Reinikova joprojām nav atrasta

Autors: Beatrise Borise - 9 maijs, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Kopš piektdienas vakara turpinās mazās Justīnes meklēšana, taču joprojām bez rezultāta. Pirmo reizi runāt publiski gatavs arī bērna tētis, kurš joprojām cer, ka meitenīte atradīsies sveika un vesela. Par izskanējušajām ziņām, ka ģimene ir nelabvēlīga, gan tēvs, gan vietējā pašvaldībā saka – tā nav. Tēvs arī saka – meitenīte runā, tikai ļoti slikti. Tikmēr meklēšanas taktika šorīt tika mainīta.

Pēc triju dienu ilgušajiem pazudušās septiņgadīgās Justīnes Reinikovas meklēšanas darbiem, meitenītes tētis beidzot piekrīt intervijai, uzsverot, ka publiskajā telpā izskanējusi nekorekta informācija. Viņš saka, ka meitenītei ir veselības problēmas; viņa runā neskaidri, taču glābēju saucienus noteikti dzirdētu.

Vladimirs Reinikovs Justīnes tētis

Izgāja ārā viņa 19:00, kaut kur tā, paspēlēties paprasīja laukā, izlaidu ārā, paskatījos, ka viņa iet uz to pusi, uz smilšu kasti. Aizgāju uz mājām.

Tieši Justīnes tētis esot bijis pirmais, kurš aptuveni stundu pēc meitas palaišanas rotaļāties mājas pagalmā, atskārta, ka viņa pazudusi bez vēsts. Spēlēties smilšu kastē vienai meitenītei ļauts arī iepriekš, jo līdz šim viņa bija uzmanīga, turklāt ģimenē bērniem piekodināts ārpus pagalma vieniem nedoties.

Vladimirs Reinikovs Justīnes tētis

Sskatījos, laiks 20:00 jau ir, gāju saukt viņu uz mājām. Iznācu – viņas nav! Apskatījos pa mājām, arī tur nav nekā. Uzreiz devos uz pusi bērnudārziņa, ka tur šūpoles, viss tas, kas viņu interesē. Satiku kaimiņieni, viņa saka – neredzēju neko. Uzreiz pa ciematu sāku staigāt, ļaudīm prasīt, arī neviens neko neredzēja. Tur sāka pieslēgties jau cilvēki, arī meklēja. Kaut kur tā ap 21:00 jau sapratu, ka te bez policijas netikt galā. Jau izsaucu policiju. Policisti atbrauca, sākām ķemmēt visu te pilnīgi teritoriju.

Pagastā norāda – izskanējušās ziņas par nelabvēlīgu ģimeni neesot pareizas, tiesa bāriņtiesa šajā mājā ir viesojusies.

Līvija Plavinska Rēzeknes novada Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja

Bāriņtiesa bija šo māju apmeklējusi, tāpēc ka bioloģiskā meitenes māte bija pretenzijas rakstījusi, ka tēvs tā kā atdod vecmammai un pats personīgi nepieskata to bērnu. Bāriņtiesa apmeklēja un viss bija ļoti labā kārtībā. Meitene bija priecīga, atvērta. Mēs neko ļaunu pilnīgi nevaram pateikt šai ziņā.

Rēzeknes novada Rogovkas apkārtnē Justīnes Reinikovas meklēšana turpinās joprojām, taču mainot taktiku un nu jau neiesaistot tik lielus cilvēkresursus kā līdz šim. Pašlaik meklēšanas darbos iesaistīti Valsts policijas un Valsts robežsardzes koledžas darbinieki, piesaistīts Valsts robežsardzes helikopters.

Guntars Kračus VP Latgales reģ. pārvaldes Ziemeļlatgales iecirkņa Izmeklēšanas nod. Priekšnieks

Mēs jau ne tik lieliem spēkiem veicam to teritorijas apsekošanu, ķemmēšanu, bet tikai jau ar atsevišķiem spēkiem un atsevišķu kvadrātu atkārtota pārmeklēšana, varbūt dziļāka pārmeklēšana nekā tas bija izdarīts iepriekš. Kaut gan teritorija tika rūpīgi izķemmēta, izstaigāta. Nu, diemžēl pagaidām pozitīvu rezultātu nav. Kopā tika apsekots ap 20 km2 teritorijas.

Līvija Plavinska Rēzeknes novada Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja

Te ir izpēdots viss. Arī, kad bija kinologi no Rīgas ar suņiem, viņi teica, ka nav iespējams, jo tik daudz pēdu ir, ka tas suns vienkārši vairs neatrod. Kādi trīs dīķi tika nosusināti. Viens lielais dīķis, kas ir 0,4ha platībā, viņu nav iespējams nosusināt, bet ar jaunākajām tehnoloģijām tur arī tiek darīts. Ar droniem, kurus ielaiž ūdenī un kuri meklēšanu veic. Cilvēki vienkārši ar āķiem, ko met iekšā velkot. Esam darījuši visu, ko varējuši. Protams, apkārtne šeit nav tā vienkāršā, jo te ir purvaina vieta, te ir ūdeņaina vieta. Un, protams, tas sarežģī šo situāciju ļoti. Visvairāk mūs visus tā kā izbrīna tā situācija, ka absolūti nekādu galu nav.

Lai arī plaši papildspēki Justīnes meklēšanas darbos šobrīd nav nepieciešami, brīvprātīgie joprojām var pieteikties krīzes vadības centrā Rogovkā, kur meklēšanu koordinē Valsts policija.

Dalies:

Lielākajās valstpilsētās 9. maijā pasākumi nenotiks

Pasniegti Preiļu novada pašvaldības apbalvojumi “Gada balva nozarē”

Līdzīgi raksti