Balvos aizvadīts Latgales Jauno pianistu konkurss

Autors: Beatrise Borise - 28 aprīlis, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Pēc triju gadu pārtraukuma Balvu Mūzikas skolā atkal notika Latgales Jauno pianistu konkurss. Savas prasmes un talantu tajā rādīja vairāk nekā 30 dalībnieki. Turpretī jauno pianistu sniegumu vērtēja kompetenta žūrija, tostarp Balvu Mūzikas skolas bijusī absolvente Ilga Viļuma.

Latgales Jauno pianistu konkurss Balvu Mūzikas skolā aizvadīts jau 15.reizi. Tas vienkopus pulcē labākos klavierspēles programmas audzēkņus ne vien no Latgales reģiona mūzikas skolām, bet arī Gulbenes, Jēkabpils, Pļaviņām un Varakļāniem.

Egons Salmanis Balvu Mūzikas skolas direktors

Lai uzturētu dzīvu interesi par šo mūzikas instrumentu un, protams, lai uzturētu arī šo kvalitātes latiņu, jo tas ir vēl viens motīvs, kā dēļ bērniem ir jāgatavojas, jāsaņemas, jānāk uz skatuves.

Viesturs Mežgailis žūrijas komisijas priekšsēdētājs

Konkurss, protams, ir viena no formām, kā var pārliecināties un salīdzināt savu varējumu arī bērni savstarpēji, pedagogi savstarpēji var pārliecināties. Konkursā mēs vērtējam pēc vairākiem kritērijiem, proti, mēs vērtējam gan kopējo programmas sarežģītību, mēs vērtējam atbilstību tai klašu līmeņa grupai, kurā audzēknis startē, mēs, protams, vērtējam arī tīri profesionālās kvalitātes, kas ir saistītas konkrēti ar klavierspēli. Manuprāt, šī ir ļoti laba vieta, kur pārbaudīt, kā mēs varam perspektīvā attīstīties.

Šajā reizē ar lielu atbildību izpildīt skaņdarbus uz skatuves kāpa vairāk nekā 30 konkursa dalībnieki. Starp viņiem no Balvu Mūzikas skolas bija seši jaunie pianisti. Arī Lauma Žagare, kura klavierspēli apgūst jau četrus gadus.

Lauma Žagare konkursa dalībniece no Balvu Mūzikas skolas

Man ļoti patīk, kā skan klavieres un, man liekas, tas ir ļoti viegls tāds instruments. Es neuztraucos, tāpēc ka esmu pārliecināta, ka man sanāks labi.

Neraugoties uz to, ka aiz muguras covid pandēmijas ierobežojumi, tostarp attālinātais mācību process, žūrijas komisija atzina – vērtēšana nav viegla. Visu 15. Latgales Jauno pianistu konkursa dalībnieku sniegums ir augstā līmenī.

Viesturs Mežgailis žūrijas komisijas priekšsēdētājs

Tas nav noslēpums – strādāt ar skaņu attālināti ir ļoti sarežģīti. Strādāt pie kādām profesionālām lietām ir ārkārtīgi sarežģīti bijis šo iepriekšējo laiku. Līdz ar to tas uzrādītais sniegums tiešām patīkami visus arī manus kolēģus pārsteidza, jo nebija neviens dalībnieks, kurš tā kā nebūtu ļoti labi sevi parādījis.

Sergejs Maksimovs Balvu novada domes priekšsēdētājs

Man ir jācitē klasiķis: visu nosaka kadri. Un šobrīd ir spēcīgi pianisti, spēcīga pianistu tradīcija. Svarīgi ir no pašvaldības puses atbalstīt un kopt.

Lai arī šogad konkursa dalībnieku skaits bija mazāks nekā citus gadus, pedagogi atzīst, ka programma “Klavierspēle” ir viena no populārākajām visās Latvijas mūzikas skolās. Un tas nozīmē, ka arī tradīcija rīkot Latgales Jauno pianistu konkursu būs dzīva arī turpmāk.

Dalies:

Ikonas uz munīcijas kastēm

Vai Valsts prezidents būtu jāievēl tautai?

Līdzīgi raksti