Jezupovas Svētā Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcā atjaunoti zvani

Autors: Inese Brīvere - 27 aprīlis, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Svētā Jura dienas dievkalpojums Jezupovas Svētā Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcā šogad ir īpašs, jo, pateicoties ziedojumiem un Augšdaugavas novada pašvaldības atbalstam no biedrību un reliģisko organizāciju fonda, nule kā ir tikuši atjaunoti divi baznīcas zvani. To iesvētīšana pulcēja kuplu skaitu ticīgo un citu interesentu.

Vēsturnieki lēš, ka baznīca Jezupovā ir bijusi jau 17.gs. Turpmāk tā daudzkārt pārbūvēta, līdz 1944. gadā dievnams nodega. Transformējoties līdzi visiem vēsturiskajiem notikumiem, laika gaitā šī neogotiskā celtne daudz piedzīvojusi, tāpēc šopavasar draudzes zvanu iesvētīšana Jezupovā ir izvērtusies par simboliskiem atdzimšanas svētkiem.

Pāvels Raciņš Jezupovas sv.Pētera un Pāvila draudzes prāvests

Te muižnieks dzīvoja, te pirmā baznīca, kur krusts stāv bija. Nu viņa tur jau veca bija, koka. Tad jaunu cēla, līdz 1956.g.uzcēla. laiki bija tad, nedrīkst celt. Atņēma baznīcu, sataisīja klubu, šitā bibliotēka bija, tad dejoja, 1990.g. Tautas fronte viņu paņēma atpakaļ. Atpakaļ paņēma, lielu naudu ielika tur. Visu vajadzēja pārtaisīt. Es, kad atbraucu, viņa tāda kā šķūnis stāvēja, nekā nebija. Es ieliku gleznas, vienu, otru, tur jau 4 evanģēlisti ir, ērģeles ieliku.

Tā pamazām Jezupovas Svētā Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīca atmodas gados atkal atdzima. Draudzes locekļu skaits šobrīd nav liels, tomēr interese par šo vietu ir arī tūristiem, jo Jezupova jeb Juzefova ir iekļauta Daugavas loku apskates tūrisma maršrutā.

Staņislava Locika Jezupovas draudzes valdes priekšsēdētāja

Ir, teiksim, gadījumi, kad aicina visā Latvijā uz tādu sadraudzības sazvanīšanos kaut kā un tad ļoti arī gribējās, ka mums būtu zvans, kas aicinātu ticīgos ļaudis uz dievkalpojumu.

Iepriekšējais zvans savu laiku bija nokalpojis. Nu tā vietā stājies jauns – zvans no tērauda, 30 cm diametrā, 28 kg smags, atjaunots 2021.g. Tas ir apmaksāts tikai no draudzes ziedojumiem. Savukārt 2022.g.tika ieplānots iegādāties otru zvanu, tomēr politiskie notikumi pasaulē šo ieceri aizkavēja un tikai pirms pus gada Rīgā uzņēmumā “Latvijas metāls” izdevies uzsākt pasūtījuma realizāciju.

Staņislava Locika Jezupovas draudzes valdes priekšsēdētāja

Visi metāli, darinājumi palika dārgāki, nu bet mēs nepadevāmies. Uzrakstījām iesniegumu pašvaldības domei un viņi mūs atbalstīja, iedeva mums 2000 eiro, lai mēs varētu pieteikt šo zvanu. No Anglijas tika atsūtīti materiāli un mums kaut kur jau oktobra mēnesī teica, ka ir jau sagatavotas sagataves visas, lai varētu to zvanu izliet.

Novembrī 60 cm diametrā, 130 kg smagais zvans, ar teicamu skanējumu jau bija izliets un 2022.g.decembrī atvests uz Jezupovu, lai turpmāk, atjaunojoties baznīcai, priecētu ticīgos nozīmīgās svētku reizēs.

Staņislava Locika Jezupovas draudzes valdes priekšsēdētāja

Draudzei šī baznīca ir vajadzīga ļoti, un mēs viņu cenšamies uzturēt, cik mūsu spēkos viņa ir. Šogad mēs esam iesnieguši prasību pašvaldības domei par naudas līdzekļu piešķiršanu ērģeļu remontam.

Draudze tagad domā par ērģeļmeistara piesaisti un piederīgo Vecstropu, Kraujas un Lociku pagasta iedzīvotājiem nepieciešamo ērtāku satiksmi, jo nokļūt Jezupovā var tikai ar pārsēšanos. Savukārt abi zvani jau pēc nedēļas tiks uzcelti torņos, lai turpmāk pieskandinātu visu Jezupovas apkārtni.

Dalies:

XIX Starptautiskais tautas muzikantu saiets Vabolē

Ikonas uz munīcijas kastēm

Līdzīgi raksti