Balvu teritoriālā invalīdu biedrība talko kopā ar “Latvijas Valsts mežiem”

Autors: Beatrise Borise - 26 aprīlis, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Līdztekus Lielajai Talkai, kas Latvijā aprīļa mēnesī tiek organizēta kopš 2008.gada, daudzu gadu garumā notiek arī Meža dienas. To laikā “Latvijas Valsts mežu” pārstāvji aicina iesaistīties mežu sakopšanā vai atpūtas vietu labiekārtošanā. Viena no Meža dienu talkām nupat norisinājās Balvu pusē.

Ieradušies talkošanas vietā, Balvu teritoriālās invalīdu biedrības biedri noklausās pēdējās “Latvijas Valsts mežu” plānotāja Andra Duļbinska norādes un steidz saņemt cimdus, gan maisus atkritumiem. Talkot kopā ar “Latvijas Valsts mežu” mežkopjiem Balvu teritoriālajai invalīdu biedrībai ir tradīcija jau daudzu gadu garumā, un atsaucība biedru vidū vienmēr ir liela.

Marija Duļbinska Balvu teritoriālās invalīdu biedrības vadītāja

Mēs priecājamies, ka nav tāds uzskats, nu, ka jūs nevarēsiet, jo arī cilvēki šodien, kas piedalās talkā, ir ar garīgiem traucējumiem, ir ar fiziskiem kustību traucējumiem, bet neskatoties uz to, visi ļoti priecīgi, ka mēs varam visi kopā un viens otru atbalstot, palīdzot viens otram. Tagad jau arī var ar mašīnu piebraukt ļoti labi Latvijas Valsts mežos diezgan tuvu, jo tie ceļi sakopti. Galvenais jau ir tā kopā darbošanās un kopā būšana.

Šajā reizē par Meža dienu talkošanas vietu izvēlēts valsts meža masīvs dažu kilometru attālumā no Balviem. Nelegāli izmesti atkritumi diemžēl te parādās bieži, jo piekļūšana ar vieglo automašīnu nesagādā grūtības.

Andris Duļbinskis LVM Ziemeļlatgales reģiona Balvu iecirkņa plānotājs

Tie cilvēki, kas negrib atkritumus nodot par samaksu vai kaut kādā citā veidā legāli, viņi meklē vietas, kur varētu to izdarīt nelegāli. Šī ir tuvākā vieta Balvu pilsētai, uz kurieni atvest. Te vienkārši iebrauci, izmeti un aizbrauci. Pirms tam bija viens celiņš drusku tuvāk, tagad tur mežs ir nocirsts, tur aug jaunaudzīte, atklāta vieta, tur vairs nebrauc, jo tur ir redzams. Cilvēks jau baidās, ka viņu kāds ieraudzīs.

Madara Mozule balveniete

Atradu skapja durvis, atradu riepas, atradu šļūtenes, ķieģeļus, pudeļu stiklus. Es gribētu, lai vienmēr meži būtu tīri un lai cilvēki parūpētos par dabu!

Marija Kacēna balveniete

Ļoti daudz tādu celtniecības materiālu. Pēc remontiem cilvēki vienkārši izmet.

Dāvids un Daniels Amantovi balvenieši

Kur jābūt atkritumiem ir? Nu, ne jau mežā, pareizi? –Ne mežā jābūt, miskastēs! –Jūs regulāri iesaistāties Lielajās talkās? –Nē, tas ir pirmo reizi. –Tev arī pirmo reizi? –! –Mums tikai talkas ir skolā.

Lai arī ir rūgtuma sajūta par sabiedrības daļu, kas piesārņo dabu, pēc talkas Balvu teritoriālās invalīdu biedrības biedrus allaž pārņem gandarījums par padarīto. Un pat nemaz tik vieglo darbu kā atkritumu savākšanu talcinieki veica, dziedot dziesmas.

Ligita Liepiņa balveniete

Cilvēki mīļie, nemetiet, padomājiet, kur jūs esat atbraukuši. Tomēr te ir dzīvnieki. Padomājiet, lūdzu, par vidi, lai būtu sakopta, un par dzīvniekiem, un par tīrību, un kārtību.

Izdalītos maisus atkritumiem Balvu teritoriālā invalīdu biedrība kopā ar “Latvijas Valsts mežu” mežkopjiem piepildīja ļoti raiti. Tāpat talkas noslēgumā pilns bija arī sagādātais lielizmēra atkritumu konteineris.

Dalies:

Turpinās projekts “Iedzīvotāju konsultatīvo padomju stiprināšana Rēzeknes novadā”

XIX Starptautiskais tautas muzikantu saiets Vabolē

Līdzīgi raksti