Cīnās par ceļa posma remontu starp Nirzu un Raipoli

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 14 aprīlis, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Ludzas novada Nirzas pagasta iedzīvotāji gan paši, gan ar pašvaldības un Saeimas deputātu palīdzību jau vairākkārt ar iesniegumiem vērsušies uzņēmumā “Latvijas Valsts ceļi”. Viņus satrauc valsts vietējās nozīmes autoceļa četrus kilometrus garš posms starp Nirzas un Raipoles ciemiem. Tā kritiskā stāvokļa dēļ dodoties uz darbu un skolu jāpavada krietni ilgāks laiks, kā arī regulāri jāremontē transporta līdzekļus. Bezcerības mākti šobrīd iedzīvotāji aktīvi par situāciju ziņo sociālajos tīklos un lūdz arī mediju palīdzību.

Ja būs lietus, šī vieta atkal būs katastrofa. Nav arī, kur īsti apbraukt.

Tā ceļu starp Raipoles un Nirzas ciemiem Ludzas novadā raksturo iedzīvotāji, viņu vidū arī Lolita Greitāne, kura nupat situāciju aktualizēja sociālajos tīklos.

Lolita Greitāne Nirzas pagasta iedzīvotāja

Es labprātāk jūs uzaicinātu parunāt par kaut ko labu un skaistu, piemēram, parādīt mūsu skaisto Raipoles baznīcu vai pastāstīt par brīnišķīgo Nirzas ezeru, bet diemžēl ir bēdīgi, ka jāsauc ir jūs palīgā risināt šādu problēmu ar ceļu. Es šo ceļu mēroju katru dienu, jo strādāju Ludzā, braucu darbā un es neesmu vienīgā, kas katru dienu brauc. Pacietīgi mēs esam. Tad, kad jau tiešām vairs nevar un saproti, ka tai mašīnai būs beigas pa šo ceļu, tad jau jāsāk kaut ko darīt.

Pirms pusotra gada aptuveni 200 iedzīvotāji parakstīja iesniegumu un lūdza uzņēmumam “Latvijas Valsts ceļi” saremontēt vismaz kritiskāko ceļa posmu četru kilometru garumā. Pērn vietām uzbērti akmeņi, tīrīti grāvji, tomēr darbu kvalitāte – neapmierinoša.

Lolita Greitāne Nirzas pagasta iedzīvotāja

Te jau cilvēki paši ir iesprauduši tos mietiņus, lai uzmanīgi, lai neiekristu. Te jūk ārā šī caurteka.

Valentīna Raipoles ciema iedzīvotāja

Kad es ar autobusu braucu, tad sanāk tā, ka autobuss gandrīz uz vietas stāv. Tas ir drausmīgi. Tas ir tajā laikā, kad tieši nokūst sniegs, tās bedres, tur ļoti ilgi jābrauc.

Sprikutova-Raipole-Nirza ir valsts vietējas nozīmes autoceļš, pa to pārvietojas arī skolēnu autobuss, bet Raipoles ciemā ir sociālā māja, baznīca un divas kapsētas, apkārtnē izveidotas vairākas tūrisma mītnes. 2020. gadā veicot diennakts vidējās satiksmes intensitātes mērījumus LVC secināja, ka tie ir 125 transporta līdzekļi. Iedzīvotājiem komunikācija ar uzņēmumu rit grūti.

Lolita Greitāne Nirzas pagasta iedzīvotāja

2020. gadā sākās covid pandēmija, mēs arī sēdējām lokdaunā, mājās, tāpēc es nezinu, kā tur tie mērījumi veikti. Piemēram, vienu reizi man atbildēja, ja brauc ar 100 kilometriem stundā, tad nejūt bedres. Atvainojiet, tā var atbildēt amatpersona? Man vienkārši nebija vairs ko teikt.

Kāpēc pusotra gada laikā nav sakārtots ceļš, kad to plānots darīt – “Latvijas valsts ceļi” operatīvi atbildēt nevar. Savukārt iedzīvotāji šogad lūdza Saeimas deputātes Annas Rancānes no partijas “Jaunā VIENOTĪBA” palīdzību. Iesniegumu sadarbībā ar LVC skatīja Satiksmes ministrija un uzsvēra, ka finansējums ir nepietiekams un prioritāri līdz 2027. gadam autoceļus ar labā stāvoklī esošu melno segumu veidos no apdzīvotām vietām ar pagasta pārvaldi līdz novada centram.

Satiksmes ministrijas un LVC atbilde Saeimas deputātei Annai Rancānei 10.02.2023.

Posms 6,10-10,60 km nenodrošina apdzīvotas vietas, kurā atrodas pagasta pārvalde, savienojumu ar novada centru, šī autoceļa atjaunošanas vai pārbūves darbi pašlaik autoceļu nozarei pieejamā finansējuma ietvaros netiek plānoti. Līdz iespējai būtiski uzlabot stāvokli tiks nodrošināta regulāra autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu izpilde atbilstoši noteiktajai C ikdienas uzturēšanas klasei.”

Lolita Greitāne Nirzas pagasta iedzīvotāja

Mums pagasta pārvalde ir Nirzas ciematā, tad sanāk, ka cilvēki, kuri dzīvo aiz pagasta pārvaldes, viņiem nevajag vairs nekur nokļūt, ne ātrajiem te vajag, ne ugunsdzēsējiem. Nav saprotami šādi vispār apsvērumi, kāpēc tāda ceļu politika. Ir bezcerība tiešām, jo nezini vairs, kam prasīt. No šādiem gājieniem no valsts puses liekas, ka mēs te laukos neesam pelnījuši nekādu cienīgu attieksmi, ka par mums nedomā. Tāda sajūta ir, ka par mums nedomā. Ir tikai Rīga un lauki.

Ausma Sprukte-Kozule LRT žurnāliste

Viena, divas, trīs, četras, piecas – tā bedres, kas ir uz ceļa, kas ved no Nirzas ciema Ludzas novadā uz Raipoles pusi – varam skaitīt bezgalīgi.

Dažas dienas pēc iedzīvotāju rosības sociālajos tīklos ceļu tomēr sāka greiderēt noņemot apauguma kārtu vairāku desmitu centimetru augstumā, taču bedres braucot tik un tā ir jūtamas. LVC mājaslapā norādīts, ka no visiem valsts vietējas nozīmes autoceļiem sliktā un ļoti sliktā kvalitātē ir vairāk nekā 54%.

Vasarā arī bieži vien liekas, ka viss, jau tā kā būtu laiks greiderēt… Nav un nav greidera, nav un nav.

Dalies:

Augšdaugavas novadā sākta palu ūdens atsūknēšana

Varakļānos atklāta grāmata “Cilvēks običnij”

Līdzīgi raksti