Gatavojas šovam “Mazās princeses”

Autors: Beatrise Borise - 3 aprīlis, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

“Mazās princeses” – šāds nosaukums dots gaidāmajam bērnu šovam, kas 16.aprīlī jeb dienā, kad ukraiņi šogad svinēs Lieldienas, norisināsies Rēzeknē. Tā organizatori ir Koļesņiku un Žurbenko ģimenes no Ukrainas, kas tur notiekošā kara dēļ radušas patvērumu Rēzeknes novadā. Turpretī šova dalībnieces būs meitenes gan no Latvijas, gan no Ukrainas. #SIF_MAF2022

25 meitenes – 11 no Ukrainas un 14 no Latvijas – jau vairāk nekā mēnesi cītīgi apmeklē treniņus un gatavojas šovam “Mazās princeses”. Ideja par šāda šova organizēšanu radās divām ģimenēm no Ukrainas, kuras īsi pēc kara sākuma bija spiestas pamest dzimteni un šobrīd dzīvo Rēzeknes novadā.

Oksana Koļesņika šova “Mazās princeses” organizētāja

Gada garumā mums bija tāds kā “radošais bads”. Un mums gribējās dāvināt un dalīties ar savu enerģiju, savām emocijām ar bērniem. Radās tāda ideja, jo mūsu bērni no Ukrainas iet uz skolu, viņi mācās, arī latviešu valodu, bet mēs tā sapratām, ka viņiem trūkst radošu aktivitāšu, neformālās saziņas, jo visi tāpat dzīvo dažādās ģimenēs, katrs savā rajonā. Meitenēm ir septiņi līdz desmit gadi. Kāpēc tāds vecums? Laikam tāpēc, ka mums bērni ir tādā vecumā, un mēs kā neviens saprotam, kā psiholoģiski viņi pārdzīvoja šo situāciju, kas notika mūsu valstī.

Darbs ar bērniem un modes skatu rīkošana šova “Mazās princeses” organizatoriem nav svešs. Tomēr šajā reizē pasākums galvenokārt iecerēts nevis kā skaistumkonkurss, bet kā bērnu integrācijas pasākums, veicinot komunikāciju starp ukraiņu un latviešu ģimenēm. Uzrunātās meitenes atklāj, ka patiesi, apmeklējot treniņus, izdevies iegūt daudz jaunu draugu.

Sņežana un Vladislava Oksanas meitas

Mums patīk komunicēt ar bērniem. Mēs šeit iegūstam jaunus draugus un palīdzam meitenēm.

Arina Anastasijas meita

Draugi parādījās tieši šeit, “Mazajā princesē”. Es sadraudzējos ar ļoti daudz meitenēm. Viņas šeit ir tik dažādas, jautras!

Madara un Jana šova “Mazās princeses” dalībnieces no Latvijas

Man šeit patīk ļoti labi skolotāji un treniņi. -Man patīk skolotājas un visi bērni. –Vai sadraudzējāties šeit jau ar draugiem jauniem? –Ļoti daudz, daudz draugu! –Man arī ļoti daudz draugu jaunu ir!

Šova “Mazās princeses” laikā, kas 16.aprīlī norisināsies Rēzeknes teātrī “Joriks”, gaidāmi pieci meiteņu iznācieni, turklāt katrā no tiem meitenes uz skatuves kāps citādākā tēlā, atklājot savus talantus.

Anastasija Žurbenko šova “Mazās princeses” organizētāja

Galvenokārt tas ir defilē. Tā ir gaita, kas viņiem noderēs gan dzīvē, gan uz skatuves. Ir dažādas variācijas. Tāpat mēs ar viņām mācāmies dejas, mācāmies fotopozēšanu, proti, viņam mums prot pozēt kamerai. Nedaudz, bet jau prot! Nekautrējas. Protams, pats galvenais šeit ir pieredzes apmaiņa. Proti, mūsu bērni draudzējas, mūsu bērni sarunājas viens ar otru.

Lai arī treniņi un gatavošanās šovam aktīvi turpināsies vēl divas nedēļas, meitenes jau ir kļuvušas daudz drosmīgākas nekā pirmajās tikšanās reizēs.

Oksana Koļesņika šova “Mazās princeses” organizētāja

Pirmajā dienā meitenes atnāca kautrīgas, mēs viņām nepazīstami, viņas mums arī. Parādījās pašpārliecinātība. Mēs vienmēr viņām atgādinām, ka viņas ir princeses, skaistules. Viņas jau ir pārliecinātas par sevi, viņām iztaisnojās mugura, viņas jau staigā kā lēdijas. Šie žesti, smaidi, prasme pozēt kamerai – mēneša laikā noticis lielisks progress.

Kira, Jekaterina, Veronika, Sofija un Evelīna šova “Mazās princeses” dalībnieces no Ukrainas

Ko jūs šeit jau iemācījāties? –Taisni turēt muguru un skaisti dejot. –Ļoti daudz ko! –Nu, piemēram? –Taisni turēt muguru un virvīti. Tā ir tāda kustība. –Arī virvīti un skatīties uz skatītāju. –Pozēt. –Mēs te iemācījāmies taisni turēt muguru, pozēt, smaidīt, skatīties uz skatītāju, nebaidīties kāpt uz skatuves.

Anastasija šova “Mazās princeses” dalībniece no Ukrainas

Es iemācījos tā, lūk, dejot. Nedaudz protu tā dejot.

Elza šova “Mazās princeses” dalībniece no Latvijas

Kas tev šeit izdodas vislabāk? –Izdodas tā ukraiņu deja. Es iemācījos. Bet nav viegli iemācīties to deju, kuru mēs dejosim pirmo. Tā garā.

Šova “Mazās princeses” organizatori atklāj, ka visticamāk līdz ar šo šovu nekas nebeigsies un jau esot plāni rīkot līdzīgus pasākumus arī piecgadniekiem un sešgadniekiem, kā arī pusaudžiem.

Gaidām visus uz šovu!

Dalies:

Ģimnāzijas reģionos vēlas saglabāt uzņemšanas kritērijus

Ārkārtējā situācija mežsaimniecībā rada virkni izaicinājumu

Līdzīgi raksti