Preiļos izveidots pludmales volejbola komplekss “Vasara”

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 29 marts, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

“Vasara” – šāds nosaukums dots pludmales volejbola kompleksam, kas nupat durvis vaļā vēris Preiļu novada Rušonas pagastā. Šobrīd tā ir vienīgā vieta Latgalē un viena no retajām vietām Latvijā, kur volejbola un citus pludmales sporta treniņus vienotā kompleksā varēs aizvadīt gan entuziasti, gan tūristi un nozares profesionāļi.

Pilnīgi jauns un visām mūsdienu prasībām atbilstošs sporta komplekss izveidots Zolvas ezera krastā Preiļu novadā. Tam dots nosaukums “Vasara” un šeit jau aptuveni mēnesi mājo un treniņus aizvada vietējais pludmales volejbola klubs. Tāpat arī sporta stundas organizē apkārtējās skolas. Šobrīd gan tā ir vienīgā pludmales volejbola halle Latgalē un viena no retajām visā Latvijā.

Mārtiņš Civkors Latgales pludmales volejbola entuziasts

Pa reģioniem ir vēl Liepājā viens laukumiņš attiecīgi, kur iekšā var spēlēt cauru gadu, tad attiecīgi Latgalē pirmais īstenībā reģions, kur atvērās. No Rēzeknes 35 minūtes, Daugavpils 40 minūtes. Pa lielam tāds krustpunkts, kur cilvēki var atbraukt – uzspēlēt pludmales volejbolu.

Iekštelpās atrodas divi smilšu laukumi, ko turpmāk varēs izmantot ne tikai ziemā, bet arī sliktu laika apstākļu gadījumā. Tāpat šeit var spēlēt arī pludmales tenisu un futbolu, gan izpriecāties jautrās stafetēs, rotaļās, kā arī citos pasākumos.

Sofija pamatskolas “Preiļu Brīvā skola” 4. klases skolniece

Šodien man visvairāk patika spēlēt “Virves karalieni”, jo tā ir vispār tāda interesanta spēle, bet tā kā tas ir smiltīs, tas ir grūtāk. Tas ir ļoti interesanti spēlēt, kad tu esi smiltīs un tev ir grūti palēkties. Mēs vēl spēlējām pēli, kad tev mēģina trāpīt ar bumbu un tu mēģini izvairīties un tad, kad tevi “izsāla” ārā tu vari trāpīt tam, kurš tevi “izsālīja” un tad atkal tikt iekšā.

Ernests pamatskolas “Preiļu Brīvā skola” 2. klases skolēns

Vēl mēs spēlēsim “Karogus” un citas spēles. – Kas visvairāk tev patika? – “Virves karalis”. – Kāpēc? – Tāpēc, ka tur var uzvarēt un tad tevi ieliks rekordu skolas plakātā.

Mārtiņš Civkors Latgales pludmales volejbola entuziasts

Sabraukuši diezgan daudz, liels pulks šeit, tiešām prieks, ka bērniem ir jautrība un viņi var kārtīgi izskraidīties. Tiešām jūtas komfortabli cilvēki un bērni, šeit šobrīd Brīvā skola uztaisījuši tādus bērnu svētkus un izbauda arī šos mirkļus, ko var pavadīt smiltīs.

Daiga Koļesņičenko pamatskolas “Preiļu Brīvā skola” direktore

Mums ir ļoti laba sadarbība ar vecākiem. Ir fantastiska ģimene, kura mūs aicina ciemos. Mēs esam šeit rīkojuši arī pasākumus. Piemēram, mums bija pasākumus Preiļu Brīvās skolas vecākiem, ballīte vecākiem ar sporta spēlēm, ar dziesmām.

Sofija pamatskolas “Preiļu Brīvā skola” 4. klases skolniece

Līdzīgā vietā, kā šī, kur tik daudz smilšu, esi bijusi iepriekš? – Esmu pludmalē vai vēl kaut kur, bet tā kā telpās – nekad neesmu redzējusi.

Daiga Koļesņičenko pamatskolas “Preiļu Brīvā skola” direktore

Lieliska iespēja būt šeit smiltīs, siltās smiltīs, zem jumta arī ziemā. Jebkas ir fantastiski, kas notiek reģionos, kur cilvēki iegulda laiku, iegulda līdzekļus, iegulda savus resursus, savu sirdi un dvēseli un to šeit var just ik uz stūra.

Mārtiņš Civkors Latgales pludmales volejbola entuziasts

Lieliska daba šeit, var arī mežā visādas spēles un vis kaut ko, nometnes var taisīt šeit, ļoti laba iespēja braukt ciemos un izmantot šo infrastruktūru. Šeit ir divi smilšu laukumi, attiecīgi ir arī viesnīca, kur var palikt. 24 cilvēki var ļoti ērti, komfortabli, bet var izguldīt pat 30 cilvēkus, ir arī ēdināšana nodrošināta. Var šeit sporta nometnes rīkot, korporatīvos pasākumus, kas kuram interesē. Smiltiņās 24×7, ziemas laiks, bet atrodamies vasarā. Tā ka droši, kam ir interese, uz sporta veidiem, kaut kādiem pasākumiem iekšā, smiltiņās ar bērniem vai rehabilitācija, silti viss šeit ir.

Kompleksa saimnieks ir uzņēmējs Sergejs Popovs un tās izbūvē ieguldīti privātie līdzekļi, tagad saimniekojot kopā ar ģimeni viņš cer, ka nometnēs un citās aktivitātēs turpmāk sporta hallē Rušonas pagastā piedalīsies gan skolēni, gan pieaugušie sporta entuziasti un profesionāļi ne tikai no Latvijas, bet arī ārzemēm.

Dalies:

Lielajā talkā cīnīsies ar latvāņiem

Atkal diskutē par latgaliešu rakstu valodas normām

Līdzīgi raksti