Rēzeknes bērnudārzs “Namiņš” svin sirsnīgu jubileju

Autors: Beatrise Borise - 28 marts, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Vienai no vecākajām pirmsskolas izglītības iestādēm Rēzeknē šonedēļ nosvinēta 50 gadu jubileja. Par svētku kulmināciju kļuva koncerts, kuram bērni ļoti cītīgi gatavojās jau laikus. Svinēt svētkus kopā ar bērnudārza 120 audzēkņiem, pedagogiem un tehniskajiem darbiniekiem bija ieradusies arī Tuta un Lapsa.

Šī nedēļa Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestādē “Namiņš” aizvadīta īpaši pacilātā un jautrā gaisotnē. Pirmo reizi bērni šim dārziņam durvis vēra vaļā 1973.gada 23.martā. Toreiz gan dārziņa nosaukums bija “Prieks”. Šogad bērnudārzam aprit 50 gadu jubileja.

Daudziem pedagogiem Rēzeknes bērnudārzā “Namiņš” aizvadīti vairāki desmiti darba gadi, tostarp bijušajai bērnudārza vadītājai un pedagoģei Larisai Lastovskai. Viņa atminas, ka pirmajās dienās bērnudārzu apmeklēja tikai trīs bērni. Starp viņiem – arī pašas dēls.

Larisa Lastovska pensionētā pedagoģe

Darbs patika, pat negribēju iet prom, ja godīgi. Domāju – kā es tagad bez šī darba?! Es vēl tagad sapņos strādāju. Jau desmit gadi pagājuši kā es nestrādāju, bet bieži sapņos rādās, ka kaut ko daru.

Pensionētā pedagoģe stāsta, ka darbs pirmsskolas izglītības iestādē nebija viegls, tomēr siltām emocijām un tagad jau atmiņām bagāts. Īpaši izaicinoši bijuši 90.gadi.

Larisa Lastovska pensionētā pedagoģe

Daudzas pirmsskolas izglītības iestādes vērās ciet. Grūts finansiālais stāvoklis bija arī vecākiem, bērnu dārziņā bija maz. Ļoti palīdzēja kolektīvs. Tik tiešām šajos gados bija jūtams kolektīva spēks. Likās, ka bērnudārzs aizvērsies, domāju, ko un kur ierīkot darbā, bet cilvēki palika strādāt uz 0,25 slodzes, lai tikai būtu šajā dārziņā. Mēs izturējām! Bija prieks.

Kopš 2012. gada “Namiņa” vadītāja ir Ilga Karpova. Mainīt dzīvi un pieņemt izaicinājumu kļūt par bērnudārza vadītāju Ilga piekrita iepriekšējās darbavietas kolēģu mudināta, kur sieviete strādāja par latviešu valodas skolotāju. Izdarīto izvēli Ilga Karpova nenožēlo un dēvē par pozitīvu piedzīvojumu.

Ilga Karpova Rēzeknes PII “Namiņš” vadītāja

Mūsu iestādes moto ir: “Dzīvespriecīgs bērns radošajā vidē!”. Un mēs ļoti, ļoti rūpējamies par to, lai mūsu iestādē būtu mājīgi. Ļoti daudz pievēršam uzmanības individuālajai pieejai, cieņai, mīlestībai un cenšamies ieaudzināt to arī bērnos. Gatavojam pamatizglītības apguvei, bet neaizmirstam arī par visām cilvēciskajām vērtībām.

Pirmsskolas izglītības iestāde “Namiņš” ir viena no vecākajām Rēzeknē. To apmeklē 120 bērni vecumā no pusotra līdz septiņiem gadiem. Kopumā pilsētā ir 1600 pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu.

Arnolds Drelings Rēzeknes Izglītības pārvaldes vadītājs

Mums pilsētā ir desmit pirmsskolas izglītības iestādes. Nu, kura lielāka, kura mazāka, bet caurmērā visas iestādes ir sešu grupu. Izņēmums varbūt ir tās lielākās. Man ir liels prieks, ka šajos gados šis bērnudārzs ir daudz ko pārdzīvojis, pārtapis un tagad atjaunināts un renovēts.

Dalies:

Rēzeknē ar izrādi viesojas teātris no Ukrainas

Lielajā talkā cīnīsies ar latvāņiem

Līdzīgi raksti