Aktivitāte pie pārtikas apmaiņas skapja Rēzeknē zema

Autors: Beatrise Borise - 20 marts, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Papildu iespēja palīdzēt trūcīgām personām – ar šādu mērķi pirms divām nedēļām Rēzeknē ierīkots bezmaksas pārtikas apmaiņas punkts. Līdz šim gan aktivitāte pie tā bijusi maza – skapis pārsvarā stāv tukšs. Labdarības projekta idejas autori cer uz līdzcilvēku atbalstu un arī uzņēmēju lielāku atbalstu.

https://www.youtube.com/watch?v=DXAFg5oe-Ko

Beatrise Jakobsone LRT žurnāliste

Bezmaksas pārtikas apmaiņas skapis Rēzeknē atklāts pirms divām nedēļām. To izmantot ir viegli – atveram durvis, ieliekam produktus un durvis aiztaisām.

Pārtikas apmaiņas skapis atrodas pie Sociālā dienesta ēkas. Ievietot pārtiku jebkurā diennakts laikā tur var ikviens. Galvenais nosacījums, lai tā ir iepakojumā un ar derīguma termiņu. Līdzšinējā divu nedēļu pieredze gan rāda, ka skapis lielākoties stāv tukšs.

Gunārs Arbidāns Rēzeknes valstspilsētas domes pārvaldes “Sociālais dienests” vadītājs

Tas arī parāda mūsu iedzīvotāju līdzcietību, cik piedalās cilvēki, cik ir aktīvi mūsu šajā projektā. Nu, cerēsim, ka tomēr nāks pavasaris, arī cilvēki aktīvāki. Jo tiešām šī palīdzība tieši pārtikas ziņā ir vajadzīga mūsu cilvēkiem. It īpaši tiem, kas nav redzeslokā sociālajā dienestā, kas neiet pēc pabalstiem.

Kopš skapis ir atvērts, ir bijuši gadījumi, kad pārtika ir ielikta un arī paņemta, taču cik, to neviens neuzskaita. Šis ir pirmais un pašlaik vienīgais bezmaksas pārtikas apmaiņas skapis Rēzeknē. Sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns pieļauj, ka vietējiem iedzīvotājiem vēl nav izveidojies ieradums ievietot īpaši aprīkotajā skapī pārtikas produktus tiem, kam tie būtu vairāk nepieciešami. Tomēr cerība, ka ziedotāju aktivitāte tuvākajā nākotnē kļūs lielāka, nav zaudēta.

Gunārs Arbidāns Rēzeknes valstspilsētas domes pārvaldes “Sociālais dienests” vadītājs

Bija tāda noruna ar uzņēmēju biedrību, ja gadījumā šī vieta tāda neejoša, tad, iespējams, ka varētu mainīt un tiešām būtu kaut kur loģiskāk pie kāda veikala. Ceram, ka arī kaut kādi uzņēmēji, kas var, ražo vairumā kaut kādas pārtikas vai tirgo vairumā, varētu arī izvietot biežāk.

Rēzeknes Uzņēmēju biedrības valdes loceklis

Šeit tikai nepieciešams vairāk informācijas cilvēkiem. Es domāju, būtu ļoti labi, ja mēs kādu bukletiņu izlaistu un pa pastkastītēm visu tur saliktu, lai cilvēki, kuri ir turīgi, kuri var palīdzēt. Tāda izeja ir.

Ideja par bezmaksas pārtikas apmaiņas punkta ierīkošanu pilsētā nākusi no Rēzeknes Uzņēmēju biedrības, un tā aizgūta no citām Eiropas Savienības valstīm. Taču rūpi par skapja uzraudzību ikdienā veic sociālā dienesta darbinieki.

Gunārs Arbidāns Rēzeknes valstspilsētas domes pārvaldes “Sociālais dienests” vadītājs

Protams, tā ir atbildība. Atbildība mūsu sociālajam dienestam. Mums bija nepieciešams saņemt atļauju Pārtikas Veterinārajā dienestā, jo skapis ir visu laiku jāsakārto, jāuztur kārtībā. Protams, arī jāskatās tie derīguma termiņi.

Zinaīda rēzekniete

Ne bezkaunīgiem vajadzētu, bet normāli paņēmi kaut pāris lietiņas, atnesi kaut ko. A, ja cits piebāzīs visas somas pilnas, arī nesmuki būtu.

Līdzīgi bezmaksas pārtikas apmaiņas skapji Latgalē iepriekš izvietoti arī Viļakā un Ludzā, taču cerēto atsaucību tie tur neguva un tika noņemti.

Dalies:

Aicina piedalīties konkursā „Esi uzņēmējs Ludzas novadā 2023”

Arī maskēšanās tīklus Ukrainai jāpin precīzāk

Līdzīgi raksti