Aicina piedalīties konkursā „Esi uzņēmējs Ludzas novadā 2023”

Autors: Beatrise Borise - 17 marts, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Jau daudzus gadus Ludzas novada pašvaldība izsludina biznesa ideju konkursu „Esi uzņēmējs Ludzas novadā”, lai attīstītu uzņēmējdarbību, gan mazinātu bezdarba līmeni novadā. Līdzšinējā pieredze rāda, ka viena no populārākajām atbalstītajām nozarēm ir tūrisms. Šobrīd sākusies pieteikšanās šī gada konkursam, kuram atvēlēti 50 000 eiro.

Tieši beņķis ir viena no galvenajām lietām, kas simbolizē apģērbu zīmolu bērniem “Bencha Muude”. Pirms aptuveni pieciem gadiem šo zīmolu radījusi Ludzas novada iedzīvotāja Gunita Mūrniece-Krišāne. Sākotnēji Gunita šuva apģērbus saviem bērniem, tam sekoja pasūtījumi no radiem un draugiem, taču šobrīd dizaina apģērbus var pasūtīt ne vien internetā, bet arī iegādāties nesen iekārtotajā studijā Ludzā.

Gunita Mūrniece-Krišāne bērnu apģērba zīmola “Bencha Muude” radītāja, dizainere

Pēc četriem gadiem es sapratu, ka es esmu gatava kaut kam vairāk. Un sāku meklēt vietu, kur es varētu būt, kur varētu redzēt manu dizainu, kur klients var būt tuvāk un pastāstīt, ko viņam vajag. Un es gribēju būt tuvāk bērniem, lai viņus atved, lai mēs varam parunāties, kas man ļoti patīk! Tā tas ir aizgājis uz bērnu apģērbiem. Drusku, drusku jau iet klāt arī pieaugušo apģērbi.

Uzsākt uzņēmējdarbību dizainerei Gunitai palīdzējusi dalība biznesa inkubatora programmā. Turpretī to attīstīt izdevies, piedaloties un gūstot finansiālu atbalstu konkursā „Esi uzņēmējs Ludzas novadā”.

Gunita Mūrniece-Krišāne bērnu apģērba zīmola “Bencha Muude” radītāja, dizainere

Es iegādājos aprīkojumu un dažas no mēbelēm, lai varētu iekārtot studiju, lai tas uzreiz ir klientiem pieejams, lai es uzreiz varu strādāt. Mazam uzņēmumam finansiāli pavilkt tas ir diezgan grūti, tāpēc man tas bija tā ļoti, ļoti svarīgi.

Šādu Ludzas novada pašvaldības finansiālu atbalstu pērn guvis arī vietējās alus darītavas “Žbans” īpašnieks Jānis Kondrāts, kā rezultātā alus brūvēšana no hobija līmeņa pārtapusi par mazo biznesu.

Jānis Kondrāts vietējās alus darītavas “Žbans” īpašnieks

Mēs iegādājāmies kegus, alus kegus, vārāmo aparātu alus un fermentācijas traukus. Līdz šim mēs vārījām tikai ģimenes lokā uz lieliem svētkiem, un tie ir Līgo. Nu, nebija mums tik lieli trauki, viņi ir 100l trauki. Mēs dienā varam izvārīt apmēram 150l alus. Mājā mēs varējām 20-30l.

“Esi uzņēmējs Ludzas novadā” ir ikgadējs biznesa ideju konkurss ar mērķi sekmēt uzņēmējdarbības attīstību, gan motivēt iedzīvotājus inovatīva produkta vai pakalpojuma radīšanai Ludzas novadā. Šogad kopējais konkursā pieejamais finansējums ir 50’000 eiro. Viena projekta minimālā summa ir tūkstoš eiro, turpretī maksimālā – desmit tūkstoši eiro. Jāņem vērā, ka projekta iesniedzējam jānodrošina līdzfinansējums ne mazāk kā 20% apmērā.

Jānis Romancāns Ludzas novada pašvaldības uzņēmējdarbības koordinators

Noteikti darbībai jānotiek te. Tā var būt arī filiāle, bet pats galvenais nosacījums lai nodarbināt esošos cilvēkus un lai tas pienesums būtu tieši novadam. Pašvaldībā ir izveidota komisija, kas izvērtē šos biznesa ideju piedāvājumus. Tie ir administratīvie kritēriji, ir faktiskie kritēriji, ir finanšu rādītāji, ir jāizstrādā arī finanšu plūsma, gan arī apraksts, izvērtējums, konkurence.

Pieteikties biznesa ideju konkursam „Esi uzņēmējs Ludzas novadā 2023” iespējams līdz šī gada 28.aprīlim, aizpildot projekta pieteikuma veidlapu, kas atrodama Ludzas novada pašvaldības mājaslapā un iesniedzot to Ludzas klientu apkalpošanas centrā.

Dalies:

Regulāri bojā mantu Nirzas ciema iedzīvotājiem

Aktivitāte pie pārtikas apmaiņas skapja Rēzeknē zema

Līdzīgi raksti