Rēzeknē ierīkots pārtikas skapis maznodrošinātajiem

Autors: Inese Brīvere - 7 marts, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Rēzekne kļuvusi par vienu no sešām pilsētām Latvijā, kurā nule kā uzstādīts pārtikas skapis maznodrošinātajiem iedzīvotājiem. Tā ieceres īstenotāji ir pilsētas Sociālais dienests kopā ar Rēzeknes Uzņēmēju biedrību, kas projekta ietvaros paredz pamudināt pilsētniekus un iesaistīt sabiedrību palīdzības sniegšanā līdzcilvēkiem.

Marta mēneša pirmās nedēļas nogalē Rēzeknes pilsētā pie ieejas Sociālajā dienestā maznodrošinātajiem iedzīvotājiem tika ierīkotsbezmaksas pārtikas apmaiņas punkts. Tas ir reģistrēts Pārtikas un veterinārajā dienestā un turpmāk kalpos par vietu, kur pilsētnieki sev ērtā laikā varēs atnest vai paņemt nepieciešamo pārtiku.

Gunārs Arbidāns Pārvalde “Sociālais dienests” vadītājs

Ideja vispār radās pašiem uzņēmējiem, viņi arī piedāvāja līdzdarbību, jo viņi to finansēja, bet mēs tālāk mēģināsim arī uzturēt. Gribas uzsvērt, ka var jebkurš nākt, bet, protams, lai nāk tieši tas cilvēks un tie cilvēki, kuriem nepieciešama palīdzība pārtikas veidā. Šis pārtikas skapis būs atvērts visu diennakti vaļā, kontrolēsim mēs kā Sociālais dienests, jo ir arī atbilstošas iestādes, kas arī mūs kontrolēs, lai būtu termiņi ievēroti pārtikas.

Rēzeknes pilsētā ir apmēram tūkstotis maznodrošināto iedzīvotāju, kuriem Sociālais dienests dažādos veidos jau sniedz palīdzību. Tomēr ne katrreiz visi mazturīgie vēršas dienestos ar savu problēmu. Arī 3.grupas invalīde rēzekniete Zinaīda saņem palīdzību, bet ne katrreiz tā pārtika, kas viņai tiek izsniegta, sievietei der.

Zinaīda rēzekniete

Es saņemu šos kā putraimus, visu no Sarkanā krusta, es tos arī varu atnest, es tos neēdu. Makaronus neēdu, tos putraimus neēdu īsti. Nu, vot, padalīties!

Klātesošie daudz apspriežas, kā īsti izdosies aizsāktais projekts.

Zinaīda rēzekniete

Ne bezkaunīgajiem vajadzētu, bet normāli paņēmi kaut pāris lietiņas, atnesi kaut ko, a, ja cits piebāzis pilnas somas, arī nesmuki būtu.

Pārtikas skapja ierīkotāji norāda, ka iesaistīties palīdzības sniegšanā trūcīgajiem var jebkurš.

Līga Šmate Rēzeknes Uzņēmēju biedrības valdes locekle

Šeit akcents, manuprāt, nav jāliektikai uz uzņēmējiem, jo jāiesaistās ir visai sabiedrībai un tikai tad šī ideja tiks piepildīta.

Rēzeknē ir gana daudz cilvēku, kas vēlas palīdzēt, bet nezina, kā to izdarīt, kautrējas. Ir arī tādi, kam būtu vajadzīgs atbalsts, bet arī dažādu iemeslu dēļ viņi par to nestāsta. Tāpēc pārtikas skapis, kas būs vaļā 24h dienā, var kļūt par vietu, kur ik pa laikam gan zemnieki, gan mazdārziņu īpašnieki varēs padalīties ar savu produkciju.

Līga Šmate Rēzeknes Uzņēmēju biedrības valdes locekle

Tad, kad mēs domājām, plānojām, kur šo skapi izvietot, mēs uzrunājām gan Rēzeknes lielo Maximu, gan Rimi, gan Lidl, bet atsaucību neguvām, tāpēc liels paldies Sociālā dienesta nodaļai, kas tomēr mūsu ideju atbalstīja. Katra jauna lieta ir eksperiments un tomēr ir jāizmēģina, lai redzētu, vai tas darbojas vai nē.

Ja sabiedrība atbalstīs šo ideju, iespējams, nākotnē šāds skapis varētu tikt ierīkots katrā Rēzeknes mikrorajonā.

Dalies:

Igors Pličs: svarīgākais dzīvē – kļūt par cilvēku

Pa Pirmā pasaules kara pēdām Latvijā un Lietuvā

Līdzīgi raksti