Desmitais programmas “Robežsardze” izlaidums Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 1 marts, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 6 min.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai šis ir 30. jubilejas gads un to sagaidot nupat notika arī desmitais Ekonomikas un pārvaldības fakultātes 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas “Robežsardze” izlaidums. Pavisam šajā laikā profesionālo bakalaura grādu un kvalifikāciju “Valsts robežsardzes vecākais virsnieks” ieguvuši aptuveni 150 robežsargi un sadarbību ar Valsts robežsardzi turpmāk iecerēts tikai stiprināt un paplašināt.

Divkārši svētki Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai – sagaidot 30. izglītības iestādes jubileju nosvinēts arī desmitais Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studiju programmas “Robežsardze” izlaidums.

Profesionālo bakalaura grādu un kvalifikāciju “Valsts robežsardzes vecākais virsnieks” saņēma 14 Valsts robežsardzes amatpersonas. Mācību ilgums ir divi ar pusi gadi un šoreiz tas bija liels izaicinājums, jo pandēmijas dēļ mācības notika arī attālināti. Absolventi nāk no visas Latvijas un mācību kvalitāti vērtē kā ļoti augstu.

Inese Aņisjko VRS Daugavpils pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta galvenā inspektore, kapteine

Protams, papildināt savas zināšanas profesionālās dienesta, kā arī karjeras izaugsmi, līdz ar to arī vadība atbalstīja un nolēmu studēt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.

Oļegs Ignatjevs VRK Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents, kapteinis

Pirmais noteikti ir karjeras attīstība un otrais ir mana personīgā attīstība kā cilvēkam, jo izglītība vienmēr atver kādas jaunas durvis. 00:37 + 01:37 Dienesta pieredze man ir gan Daugavpils pārvaldē, gan Rīgas pārvaldē un tagad šeit koledžā. Protams, tas bija priekš manis ļoti ērti un izdevīgi mācīties šeit Latgalē, jo nevajadzēja nekur īsti braukt un mērot nekādu tālu ceļu.

Inese Aņisjko VRS Daugavpils pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta galvenā inspektore, kapteine

Nāku no Daugavpils, jā. gadu dienēju Valsts robežsardzē Daugavpils pārvaldē un nolēmu arī studēt, kā arī man ģimene visa strādāja Robežsardzē. Tagad ir izdienas pensijā. Līdz ar to savu profesiju arī veltīju Robežsardzei.

Iveta Mietule Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektore

Ir arī, kas ir no lidostas un no Ventspils, jo mums ir arī jūras robeža. Protams, tas, ko mēs šeit Latgales reģionā mēs vairāk zinām šo sauszemes robežu, jo tā ir Eiropas ārējā robeža. Šobrīd kā nekad Latvijai ir svarīga robeždrošība un zinot to, kādi ir šodienas absolventi, es esmu pilnīgi pārliecināta, ka mūsu robeža ir drošās rokās.

Robežsargi ar augstāko izglītību ir viens no galvenajiem Latvijas pienesumiem visai Eiropas Savienībai jo īpaši tik sarežģītā ģeopolitiskā situācijā – uzsver izlaiduma goda viesis, Eiroparlamenta deputāts Ivars Ijabs.

Ivars Ijabs Eiropas Parlamenta deputāts, politologs

Rēzekne gan, protams, ar savu Valsts robežsardzes koledžu, gan ar šo jauno programmu vienkārši iet pa priekšu ļoti lielā mērā visai Eiropai. Mūsu robežsargi gan ar savām zināšanām, gan ar savu patriotismu tiešām godam aizstāv Eiropas Savienības ārējo robežu. Pie tam ar valsti, kuru galīgi nevar uzskatīt par draudzīgu vai prognozējamu.

Guntis Pujāts Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis

Sargāt robežu šobrīd ir ne tikai ļoti atbildīgs darbs, bet tas ir arī valstiski svarīgs uzdevums. Vairāk nekā gadu mēs pārvaram hibrīduzbrukumu no Baltkrievijas, gadadiena šodien ir Krievijas iebrukumam Ukrainā un Ukrainas robežsargi ir nultajā līnijā, Ukrainas robežsargi stāv tieši frontē, sargā savu dzimteni, sargā Rietumu valstu vērtības pret agresiju, barbarismu, nāvi un iznīcību.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā uzsver, ka sadarbība ar Valsts robežsardzi un tās koledžu, Iekšlietu ministriju un citām institūcijām līdz šim bijusi ļoti sekmīga un arī turpmāk esot kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti būs saglabātas ne vien līdzšinējās, bet taps arī jaunas programmas.

Iveta Mietule Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektore

Mums ir jārada absolventus visai Latvijai un Eiropai, tāpēc mēs esam spējuši šajā studiju virzienā ne tikai īstenot šo studiju programmu, bet iesaistīties arī ar citām piecām Eiropas augstskolām maģistra programmas īstenošanai, kuru atbalstīja Eiropas robežu un krasta apsardzes “Frontex” aģentūra. Mums ir jābūt konkurētspējīgiem pasaulē, jo tikai tad arī mūsu absolventi būs pietiekami konkurētspējīgi.

Guntis Pujāts Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis

Novēlu pēc iespējas ātrāk sasniegt majora dienesta speciālista pakāpes. Neaizmirstiet to, ka noteikti Valsts robežsardze un Iekšlietu ministrija piedāvās iespēju attīstīties maģistra programmā. Šobrīd tiek izstrādāta Iekšējās drošības akadēmijas vadības maģistra programma. Ļoti iespējams, ka atsāks savu darbību “Frontex” maģistrantūras programma.

Ivars Ijabs Eiropas Parlamenta deputāts, politologs

Eiropa ļoti bieži ir izlikusies, ka valstu robežas nepastāv un, es domāju, ka tas ir tiešām viens no mūsu uzdevumiem par šīm robežām atgādināt un arī par to, ka tās ir jāsargā, ne tikai ar cilvēkiem, kas fiziski sargā robežu, bet arī ar zināšanām. Tāpēc tieši bakalaura un vispār augstākas akadēmiskas programmas robežsargu izglītošanā ir tas virziens, kurā Latvija var ļoti veiksmīgi specializēties.

Desmit gadu laikā programmu “Robežsardze” Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā absolvēja 150 Valsts robežsardzes amatpersonas un līdz ar izlaidumu šeit arī Valsts robežapsardzes koledžā 18 profesionālās tālākizglītības programmas absolventi saņēma robežsardzes instruktora kvalifikācijas apliecības un speciālās dienesta pakāpes “kaprālis”

Dalies:

Iedzīvotāji no visas Latvijas Daugavpilī vienojas gājienā PAR Ukrainu

Iebilst Lubāna mitrāja dabas aizsardzības plānam

Līdzīgi raksti