Rēzeknes novads pilsētā organizē koncertu Ukrainas atbalstam

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 27 februāris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

24. februārī pieminot dienu, kad pirms gada Ukrainā sākās plaša mēroga Krievijas militārs iebrukums un karš, visā Latvijā notika dažādi pasākumi, akcijas, koncerti un gājieni. Rēzeknes novads vienojoties kopā ar ukraiņiem, kā arī godinot karā cietušo un kritušo cilvēku piemiņu, pilsētas Festivāla parkā organizēja koncertu “Ukrainas atbalstam”.

“Ukrainas atbalstam” – ar šādu motīvu Rēzeknes pilsētas centrā ar karogiem un plakātiem aicinot būt kopā ar ukraiņiem sanāca iedzīvotāji un viesi. Apritot gadam kopš Ukrainā sācies pilna mēroga Krievijas iebrukums un nežēlīgs karš, kā arī pieminot cietušos un kritušos civiliedzīvotājus, bērnus un karavīrus, šeit notika koncerts. Ukraiņi ir ļoti pateicīgi Rēzeknes novada pašvaldībai un iedzīvotājiem par palīdzību, cieņu un rūpēm visa gada garumā.

Tatjana un Ludmila patvēruma meklētājas no Odesas apgabala Ukrainā

Ar mums bija vēl 47 bēgļi no Odesas un arī Slavjanskas. Mēs pirmie šeit iedzīvojāmies un pirmie saskārāmies ar tādu atbalstu un siltumu, ka pilnīgi asaras riešas. – Mums bija tik tiešām bail, bet šeit… – Mūs pieņēma, deva pajumti un teica, ka viss būs labi. Ļoti mūs atbalstīja pašvaldība, ļoti atbalstīja vietējie iedzīvotāji.

Atbalsta koncertā izskanēja dziesmas un uzrunas gan latviešu un latgaliešu, gan ukraiņu valodās. Lai arī koncerts notika pilsētas teritorijā, to organizēja novada pašvaldība.

Monvīds Švarcs Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs

Visā Latvijā notiek dažādi pasākumi, piemiņas brīži, aizsargtīklu pīšanas, sveču liešanas, bet visiem pasākumiem ir viens vadmotīvs – ar tieši savu aktīvu attieksmi – apliecināt uzticību Ukrainai. Lai palīdzētu aizstāvēt demokrātiju, brīvību, neatkarību.

Rūta koncerta apmeklētāja no Rēzeknes novada

Šorīt no rīta mūsu skola arī 9:00 ieturējām klusuma brīdi un klausījāmies Ukrainas himnu un tagad vakarā ir forši, ka viss novads var vienoties uz tādu kā klusuma brīdi un atbalstu, Lai gan mēs nevaram būt ar viņiem, vismaz varam būt kopā domās.

Mārīte koncerta apmeklētāja no Rēzeknes novada

Pozitīvi, protams, jā. Skolā atbalstījām, tagad ir prieks atbraukt uz Rēzekni novada pasākumu atbalstīt.

Leila Rasima 14. Saeimas deputāte

Tagad es sajutu to, ka mēs esam spēks un, ka ukraiņi ir spēcīgi, Es patiešām ticu, ka tas viss beigsies un man ir liels prieks, ka šeit novads, novada pašvaldība šo ir organizējusi. Protams, ir ļoti žēl, ka arī pilsēta nepiedalījās. Mēs saucam lietas īstajos vārdos, kas ir agresors, kas ir tie, kas cieš šajā karā, tie ir ukraiņi, tā ir tikai Ukraina.

Ukrainietes Tatjana un Ludmila šobrīd dzīvo Adamovā, abas soli pa solim apgūst arī latviešu valodu un arī strādā, piemēram, Tatjana ir skolotāja palīgs Viļānos. Gan viņas, gan citi uzrunātie bēgļi un koncerta apmeklētāji ļoti novērtē iespēju sanākt kopīgā pasākumā.

Tatjana un Ludmila patvēruma meklētājas no Odesas apgabala Ukrainā

Tas morāli mūs atbalsta, jo ir cilvēki, kuri negrib nekur iet laukā, sēž mājās, savā istabā un saka, ka viņiem neko nevajag un viņi neko nevēlas, bet šādā veidā ar jūsu palīdzību – sāc dzīvot un saprast, ka ne viss ir pazaudēts.

Arita koncerta apmeklētāja no Rēzeknes novada

Mēs braucām, lai vismaz kaut kā ar savu klātbūtni atbalstīt tos, kuriem šis laiks noteikti ir daudz, daudz trakāks, nekā mums ikdienā.

Anita Ludborža Nautrēnu vidusskolas direktore

Skola, vecāki pat šodien bija, mēs sniegā, stiprā sniegā visi gājām ārā pie ugunskura, vilkām augšā ukraiņu karogu, klausījāmies himnu un dziedājām savu himnu. Tāda sajūta bija, ka tikko, tikko mēs bijām kopā atbalstam 24. februārī pirms gada. Saucot, cik skolu ir sadragātas, cik bērni ir krituši, visiem acīs asaras. Latvija ir PAR ukraiņiem un par iznākumu, ka karam jābeidzas.

Visas dienas garumā iedzīvotāji un viesi bija aicināti arī nākt un nolikt sveces pie pieminekļa “Vienoti Latvijai”, tā paužot savu nostāju un attieksmi, kā arī atbalstu ukraiņiem cīņā par mūsu visu demokrātijas un neatkarības vērtībām.

Dalies:

“Runoj Latgola” – speciālizlaidums par karadarbību Ukrainā

Ūga prezentē dziesmas “Biedeigais B” video

Līdzīgi raksti