Veikals laukos – iztikas un informācijas centrs

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 21 februāris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Bez pārlieku liela cenu sadārdzinājuma un dažādām pilsētu lielajos tirdzniecības centros neatrodamām precēm – tāda ir ikdiena teju katrā lauku veikalā. Rēzeknes novada Nagļos uzsver, ka veikalā ciema centrā iepērkas gan seniori, gan jaunās ģimenes. Turklāt tā ir arī vieta, kur izzināt visu jaunāko informāciju un nereti preces ir lētākas, nekā salīdzinoši tālu esošajās pilsētās.

Veikals “Sala” Rēzeknes novada Nagļu ciema centrā tik tiešām ir kā maza saliņa, kur vietējie iedzīvotāji sanāk kopā pārrunāt jaunākos notikumus un baumas, gan vismaz reizi nedēļā nopirkt pašu nepieciešamāko. Savukārt ciemiņi iegriežas pēc unikālām – citur neredzētām precēm un produktiem.

Anna Hofmane veikala “Sala” pārdevēja

Maizīte, tas jau pats pirmais, piens, gaļa, ļoti daudz cepumus tirgojam. ĻOTI DAUDZ! Tagad safasēti ir, iepriekš mums bija kastītēs, jā, pat cilvēki no Rīgas brauca un priecājās, ka Rīgā tādus nevar nopirkt cepumus, kā pie mums!

Maija Nagļu ciema iedzīvotāja, veikala apmeklētāja

Maizīte, piena produkti, nepieciešamākās precītes, jo pārsvarā nevienam nav vairs gotiņu. Ļoti svarīgi! Paldies, ka mums ir tie veikali laukos. Vienmēr mums, ja arī kādas precītes nav, tiek pasūtīta un mēs esam apmierināti.

Anna Hofmane veikala “Sala” pārdevēja

Gan saimniecības preces, rūpniecības preces, pārtika, sēklas tagad tirgojam, gan saldētā produkcija, gan piena produkti, bērniem visādi gardumi, alkohols un … nu viss, viss.

Pārdevēja Anna veikalā strādā jau 25 gadus un uzsver, ka visvairāk klienti pērk maizi, piena un gaļas produktus. Tuvākās pilsētas Nagļiem ir Viļāni un Varakļāni apmēram 15 un Rēzekne 45 kilometru attālumā, tādēļ jo īpaši vecāka gada gājuma cilvēkiem veikals laukos ir pat ļoti nepieciešams.

Daina Dreimane-Ķezbere veikala “Sala” īpašniece

Ne visi ir spējīgi, ne visi var atļauties aizbraukt kaut kur tālāk, tomēr pensionāriem ir arī kustību traucējumi, līdz ar to viņiem tas veikaliņš, kas atrodas pagasta centrā, ir glābiņš. Ir pat tādi, kas varbūt lielākoties iet parunāties un uzzināt jaunumus pagasta, nekā iepirkties, jo komunikācija ir ļoti svarīga senioriem.

Anna Hofmane veikala pārdevēja

Tad, kad nāk tās vēlēšanas, par vēlēšanām runā, tad par ikdienu, cenas, ka paceļ un aug, par iepirkumiem, par visu. Papļāpā ar mums, diena jautrāka, gan mums, gan pircējam!

Kā jau mazās vietās – pārdevēji šeit zina teju katru pircēju un viņa finansiālās iespējas. Pagaidām cenas produktiem un precēm atšķirībā no lielveikalu tīkliem laukos nav paaugstinātas. Pirkumu ieradumu maiņā novērots, ka strauji mazinās parādnieku skaits, klienti kļuvuši prātīgāki un viņu vietā kasē ielikt savu naudu nākas vien retos izņēmuma gadījumos.

Anna Hofmane veikala “Sala” pārdevēja

Ir tagad mazāk, krietni mazāk, nekā iepriekš, jo tomēr rēķina. Ir tāds, kas nedomā, vajag viņam un viss! Bet ir jau arī cilvēki, kas rēķina, ka tomēr būs jāatdod to naudiņu. – Burtnīciņa jums ir, kur piefiksējat? – Ir, ir, ir. Nav pārāk liela, bet ir.

Daina Dreimane-Ķezbere veikala “Sala” īpašniece

Cilvēki vienalga nāk, pērk, jā, viņi izvērtē varbūt nepieciešamību pēc dārgākām, ekskluzīvākām precēm vai to, ko nelieto ikdienā, bet tomēr pārtika kā bija pirkta, tā arī tagad pašlaik viss iet tādā pašā apjomā, kā tas ir bijis iepriekš. Nāk arī jauni cilvēki, mums ir paveicies ar to, ka diezgan daudz arī jaunās ģimenītes ir izveidojušās un palikušas Nagļos.

Veikalu ciemā aptuveni 30 gadus uztur zemnieku saimniecības “Dreimaņi” īpašnieki – ģimene vairākās paaudzēs un tā kā krīzes darbu pagaidām īpaši nav ietekmējušas, arī turpmāk veikals strādās ierastajā režīmā un darba laikā.

Paldies par pirkumu! Lai jauka diena! Paldies, paldies. Tev tāpat, jums tāpat, visiem jauku dienu!

Dalies:

Rosina atskurbtuves finansēt no akcīzes nodokļa

Rēzeknes bibliotēkās skatāmas izstādes ar grāmatām un periodiku par Ukrainu

Līdzīgi raksti