Ierakumu sveces veido arī Zemessardzē

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 20 februāris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Zemessardzei februāris ir ne tikai aktīvs praktisko apmācību un zināšanu papildināšanas laiks, bet arī mēnesis, kurā notiek dažādas akcijas un labdarības pasākumi – veltīti Ukrainas atbalstam. Šobrīd 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona un 36. kaujas atbalsta bataljona karavīri un zemessargi veido ierakumu sveces. #SIF_MAF2022

Rosība gluži kā bišu stropā – tā var raksturot Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīru un zemessargu darbošanos sporta zālē Lūznavā, kur top ierakumu sveces. Katram šeit dots savs uzdevums ar kopīgi mērķi – rūpēties par Ukrainas karavīriem un iedzīvotājiem skarbajos kara apstākļos.

Ināra Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona zemessargs

Lai viņi varētu sasildīties, uzsildīt ēdienu, kā arī iedzīvotājiem, kuriem nav elektrības, lai viņi varētu pagatavot maltīti, uzsildīt ēdienu. Viena svece dod siltumu un gaismu diezgan ilgā laika periodā. To var nosaukt par universālo sveci, jo tieši izdzīvošanas apstākļos diezgan stiprā vējā to nevar nopūst. Arī laika apstākļi, pieņemsim, ja ir lietus, tas arī netraucē.

Rinalds Broks ZS 3. Latgales brigādes kapelāns, kapteinis

Notiek kartona griešana, mērīšana pa attiecīgiem centimetriem, lai varētu ievietot metāla bundžiņā, otra grupiņa saloka šo kartonu, šo materiālu, ievieto iekšā, ievieto degli un tad jau tālākā grupiņa, kur notiek šī parafīna kausēšana. Tad parafīna liešana jau izveidotajā svecē.

Ideja visiem kopā veidot ierakumu sveces radās Zemessardzes 3. Latgales brigādes kapelānam Rinaldam Brokam.

Rinalds Broks ZS 3. Latgales brigādes kapelāns, kapteinis

Baznīcas dzīvē februāris iesākas tieši ar gaismas iedegšanu, jo tā ir sveču diena un līdz ar to šis mēnesis arī mūs aicina vairot gaismu. Tā ideja dzima draudzes dzīvē, kur es kalpoju. Piedāvāju gan 36. bataljona komandierim, labprāt šī ideja aizgāja. Šobrīd arī mēs varam redzēt šīs idejas īstenošanos tādā konkrētā darbībā, rīcībā.

Dažādos labdarības pasākumos un atbalsta akcijās karavīri un zemessargi iesaistās regulāri, palīdzīgu roku viņiem sniedz arī ģimenes, draugi un civilā darba kolēģi. Arī ierakumu sveču izveidei parafīnu, sveču galus, kartonu un bundžas sagādāja visi kopā.

Rinalds Broks ZS 3. Latgales brigādes kapelāns, kapteinis

Iesaistīja arī savu ģimeni, radus, draugus, tuviniekus, lai pēc iespējas vairāk sarūpētu šos materiālus.

Ināra Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona zemessargs

Pārrunājām to situāciju, kas ir izveidojusies Ukrainā, par to, ka tur ir karš, to, ka tajā situācijā ļoti cieš cilvēki. Ziedojām mēs higiēnas piederumus, pārtiku, dzīvniekiem ēdinu, medikamentus. To visu sagatavojām un iepakojām tādās lielās kastēs, kur bērni uzzīmēja vēlāk sirdis un izkrāsoja ar Latvijas valsts krāsas karogiem un Ukrainas.

Gluži tāpat kā sveces uzdevums ir nest gaismu, radīt siltumu un mieru, tāpat arī katrs no mums ar kaut vai pavisam nelielu labo darbu var palīdzēt cits citam, gan Ukrainas karā cietušajiem – uzsver uzrunātie pasākuma dalībnieki.

Ināra Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona zemessargs

Bataljons ir ziedojis ģeneratorus, zeķes, higiēnas preces, medikamentus, to mēs visu varam, protam un darām. Es lepojos, ka esmu zemessargs. Zemessardze sniedz un dod zināšanas ne tikai militārajā jomā, pamatiemaņās, bet arī dod lielu ieguldījumu, zināšanas un prasmes, piemēram, ārkārtas situācijā, ka tu zini, kā būs jārīkojas un kā tu vari aizsargāt savu ģimeni, aizstāvēt valsti, jo mēs esam Latvijas pamats un spēks.

Rinalds Broks ZS 3. Latgales brigādes kapelāns, kapteinis

Tāpat arī cilvēka dzīvē tas liek mums pajautāt, cik daudz gaismas manā dzīvē ir? Vai šī gaisma patiesi atspīd pasaulē kur es dzīvoju? Caur tuvākmīlestību, labsirdību, atsaucību, izpalīdzību, iejūtību, tuvākmīlestību. Tā ir gaisma, ar kuru man jāpiepilda pasauli. Darīsim to labo, lai Ukraina varētu izcīnīt šo cīņu un būt arī brīvi.

Pavisam Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons akcijas gaitā izveidoja 130 sveces, kuras tālāk atdos biedrībai “Tavi draugi”, kas tās nogādās Ukrainā. Tāpat ierakumu sveces nākamnedēļ Rēzeknē lies arī 32. kājnieku bataljons. Savukārt 24. februārī karavīri un zemessargi kopā ar iedzīvotājiem visā pasaulē vienosies klusuma brīdī un citos pasākumos, pieminot aizvadīto kara gadu kopš Krievija iebrukuma Ukrainā.

Dalies:

Balvu novadu apmeklē klimata un enerģētikas ministrs

Rosina atskurbtuves finansēt no akcīzes nodokļa

Līdzīgi raksti