Aizvien turpinās akcijas Ukrainas karavīru atbalstam

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 14 februāris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 6 min.

Ukrainas karavīriem aizvien ir ļoti nepieciešams liels atbalsts. Ziemas apstākļos noturēt pozīcijas palīdz arī iespēja sasildīties, tāpēc iedzīvotāji aicināti gan aktīvi turpināt veidot ierakumu sveces, gan piedalīties trešajā VAS “Latvijas Pasts” un brīvprātīgo biedrību akcijā – ziedot noadītās zeķes, cimdus, šalles un cepures. #SIF_MAF2022

Atašienes tautas namā sanākušas vietējās iedzīvotājas. Šis ir jau otrais pasākums, kurā viņas visas kopā dara labus darbus, lai palīdzētu Ukrainai. Pateicoties pagasta ļaudīm savākti vairāki simti adījumu, tāpat arī rasta iespēja veidot ierakumu sveces.

Aiga Višņevska Atašienes pagasta iedzīvotāja

Mēs izkausējām parafīnu un tagad es leju lejkannā, lai ietu liet tālāk. Kartonu nolejam ar parafīnu, lai viss piepildās. Mēs arī iepriekšējo reizi, kad lējām, mēs izmēģinājām vienu tādu maziņu svecīti dedzināt, tā dega pusotru stundu ārā.

Vēsma Turkupole Atašienes tautas nama vadītāja

Aicinājām nest bundžas un kartonu, parafīnu, sveču nodeguļus un arī piebildām, ka, ja kādam ir vēlēšanās, ja kādam ir krājumos, var nest arī siltās drēbes, vilnas zeķes, vilnas cimdus un tādas lietas. Atsaucība bija.

Noadītās zeķes un cimdus Atašienes aktīvākās iedzīvotājas ziedos “Latvijas Pastam”, kas nupat sadarbībā ar biedrībām “Mēs Iecavai” un “Tavi draugi” atsākuši un līdz 17. martam turpinās akciju, kurā bez maksas pieņem adījumu paciņas. Šajā reizē silts apģērbs nepieciešams karavīriem. Iedzīvotāji arī aicināti vairāk adīt vaļējus cimdus un zeķes, kas ir parocīgāki ierakumos vai ievainotajiem.

Gundega Vārpa VAS “Latvijas Pasts” Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja

Tas, ko Ukrainas puse ir aicinājusi, ir lūgums ziedot adījumus, kas var noderēt visvairāk tieši karavīriem frontes līnijā. Šobrīd ir smagi kauju apstākļi. Šī frontes līnija ir jānotur. Lūdzam orientēties tieši uz pieaugušiem cilvēkiem, karavīriem, visām tām lietām, kas viņiem var būt nepieciešamas. Dzirdējām, ka Latgalē jau pirmās nedēļas laikā ir aktivitāte cilvēku, par ko sakām ļoti lielu paldies.

Inga Raklinska VAS “Latvijas Pasts” Latgales reģiona vadītāja

Latgalē iedzīvotāji ir ļoti aktīvi gan lielajās pilsētās, gan visos novados. Sanāk tā, ka nodaļā katru dienu vismaz pa vienam zeķu pārim atnes. Tad jau nodaļa pako par nedēļu un piektdienās izsūta. Mūsu katra vēlme ir, lai Ukrainas iedzīvotāji visdrīzākajā laikā atgrieztos savā ierastajā dienas, dzīves režīmā, lai vecāki varētu strādāt, bērni iet skolā un visi būtu laimīgi.

Adījumu akcija kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā notiek jau trešo reizi. Pērn pavisam ziedoti vairāk nekā 5000 kilogrami adījumu, aktīvi akciju atbalsta arī pastnieki. Piemēram, piegādājot uz mājām, kā arī pastā uz vietas nodrošinot vilnas dziju.

Inga Raklinska VAS “Latvijas Pasts” Latgales reģiona vadītāja

Rēzeknes 4. pasta nodaļa iepriekšējā akcijā noadīja 15 zeķu pārus. Pagājušajā nedēļā es apmeklēju Maltas pasta nodaļu, kur teica, ka iepriekšējā akcijā līdz gada beigām klienti atnesa 100 zeķu pārus. Viņi tajā laikā pārdeva arī 300 dzijas iepakojumus, kas bija dažādas krāsas, gan raibas, gan zilas un dzeltenas.

Gundega Vārpa VAS “Latvijas Pasts” Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja

Adītājas mācēja izrēķināt apmēram pēc tiem apjomiem, cik desmitiem tūkstošu arī zeķu pāru tas veidoja. Cik brīnišķīgi arī tematiskas bija šīs zeķes vai cimdi ar Ukrainas karogiem, veltījumi ar klāt pievienotām zīmītēm, ar uzmundrinājuma tādiem vārdiem Ukrainas pusei. Ne tikai praktisks labums, bet arī tāds sirds siltums savos sūtījumos.

Arī turpmāk “Latvijas Pasta” pārstāvji, gan vietējie cilvēki aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ar jebkuru mazu palīdzību vai labdarību atbalstīt Ukrainas karā cietušos. Turklāt, daudziem Ukrainā ir arī radinieki.

Aina Lebedeva Atašienes pagasta iedzīvotāja

Mans tētis ir no Ukrainas, no Hersonas puses. Līdz ar to pats par sevi saprotams, ka divu domu nav: kā vari, tā vajag palīdzēt. Šeit tieši palīdzība nāca no tā, ka esmu pateicīga savām dzimtas saknēm. Sibīrijas laikos bija izsūtīti radi uz Sibīriju. Arī tad mani vecvecāki palīdzēja, kad atgriezās radi no Sibīrijas, nenoniecināja, bet paņēma pie sevis.

Vēsma Turkupole Atašienes tautas nama vadītāja

Mēs vēl turpināsim šodien liet sveces, jo mums pagājušajā reizē palika pāri daži izejmateriāli. Tagad cilvēki daudz aktīvāk krāj bundžas un sveču galus. Saprot, ka tam iespējama arī otra dzīve tieši palīdzot otram. Man tas ir svarīgi, jo man nerodas pat jautājums, ja man tā vajadzētu, vai man kāds nāktu palīgā? Šoreiz te nav jautājumu, te vienkārši jāpalīdz.

Savukārt, adījumus var nogādāt pasta nodaļās visā Latvijā ar norādi uz paciņas “Akcija Adījumi, EKSPRESPASTS, Ziemeļu iela 10, Mārupes novads.” vai arī, ja šādas iespējas nav, tad zvanīt klientu informācijas tālrunim 27008001 vai 67008001, lai vienotos par paciņas nodošanu mājās savam pastniekam. Tāpat adījumus pieņem arī biedrībā “Tavi draugi”, vēlams gan tiem pievienot zīmīti par to, kāda izmēra apģērbs ziedots, lai brīvprātīgajiem būtu vieglāk to sašķirot.

Dalies:

Ziņģētāju un stāstnieku vakars Viļānos

Preiļu pilsētai aprit 95.gadskārta!

Līdzīgi raksti