Satiksmes ministra reģionālā vizītē Balvu novadā

Autors: Beatrise Borise - 9 februāris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs aizvadījis pirmo reģionālo vizīti, un tā notika Balvu novadā. Vizītes laikā ministrs tikās gan ar Balvu novada pašvaldības vadību, gan vietējiem uzņēmējiem.

Balvi un Balvu novads ir vieta, kurp satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs devās savā pirmajā reģionālajā vizītē. Tiekoties ar novada vadību, deputātiem un speciālistiem tika runāts par valsts reģionālajiem autoceļiem un tiem piešķirto finansējumu, gan par vietējās nozīmes reģionālajiem autoceļiem.

Jānis Vitenbergs Satiksmes ministrs

Ir liela interese no lielajam pilsētām, kuras aicina, bet es tā kā varbūt lieku viņas nedaudz tālāk šajos apstākļos, jo man svarīgi redzēt tās pašvaldības, kurās es neesmu bijis, lai reāli saprastu to situāciju, ceļa stāvokli, prioritātes, kā jau teicu, tās likt kopā un tad tālāk jau arī par tām cīnīties budžeta sarunās. Es vairāk gribu saņemt šo atgriezenisko saiti, lai saprastu arī, nu, kā jauns ministrs, kura varbūt katram novadam ir tā prioritāte, jo, nu, nav jau nekāds noslēpums, ka mums valstī ar ceļiem īsti viss nav kārtībā, bet, ja ir konkrēti ceļa posmi, kuri pašvaldībām ir vissvarīgākie, man ir svarīgi, lai viņi spēj tos identificēt.

Balvu novada pašvaldība ir viena no pirmajām, kas sākusi valsts vietējo ceļu pārņemšanas procesu.

Pašlaik runa ir par ceļiem nepilnu 40 kilometru garumā. Tomēr bažas iezagušās, ka tiem paredzētā valsts mērķdotācija ir nepietiekama, lai šos ceļus varētu pienācīgi apsaimniekot.

Sandra Kapteine Balvu novada domes priekšsēdētāja vietniece

Jā, mēs varbūt arī esam uzņēmušies jau, nu, kaut kādu zināmu risku par šiem ceļu posmiem. Saprotam, ka ar šo 1560 samaksu par vienu km – tās ir tikai uzturēšanas izmaksas. Protams, tas nav ceļu attīstībai. Un ļoti arī ceram, ka ministrs virzīs tālāk sadarbību starp ministrijām, kur pašvaldībai būs iespēja, tātad, piesaistot ES finansējumu, uzlikt vismaz divkārtu apstrādi.

Tāpat Balvu novada teritorijā ir vairāki ceļi, kuru sakārtošana ir jau sen lolots sapnis, tostarp autoceļa P35 posms “Litene-Balvi”, kas būtu nozīmīgs solis tūrisma attīstībā, gan autoceļš “Tilža-Baltinava”, pa kuru var nokļūt līdz kūdras ieguves uzņēmumam un vairākiem desmitiem zemnieku saimniecību.

Sandra Kapteine Balvu novada domes priekšsēdētāja vietniece

Ministru arī izvedīsim pa atsevišķiem šiem te vietējās nozīmes reģionālajiem ceļu posmiem, lai ministrs, tātad, varbūt vēl labāk iedziļinātos šajā problēmā, jo brauksim pa vietējās nozīmes reģionālo ceļu, kas ir Tilža-Baltinava, kur darbojas ļoti liels uzņēmējs, spēlētājs kūdras ieguves rūpniecībā, kas joprojām gaida šo ceļu. Rūpnīca jau darbojas tuvu desmit gadiem.

Jānis Vitenbergs Satiksmes ministrs

P35 – šis ceļa posms Balvi-Litene, es domāju, ka tā ir neapšaubāmi prioritāte, kura ir Balvu iedzīvotājiem svarīga, arī politiķiem. Un tālāk arī runāsim ar uzņēmējiem. Tā, ka es teiktu, ka tā arī varētu būt pēc šīs vizītes tas, kas līdz šim man liekas tas svarīgākais jautājums, kuru risināt tālāk kā satiksmes ministram. Ir skaidrs, ka naudas nekad nebūs tik daudz, cik vajadzētu, bet, saliekot kopā visas tās vajadzības, nu, tad arī, es domāju, man būs lielāka skaidrība, cik tad tālāk prasīt un, kā saka, arī kolēģiem likt uz galda tiešām tās vajadzības un reālo situāciju, kāda Latvijā ir.

Pēc satiksmes ministra reģionālās vizītes tiks sagatavots arī rakstisks apkopojums par problemātiskākajiem ceļiem Balvu novadā, kuri prioritāri jāsakārto, lai veicinātu novada attīstību. Tas kopā ar Balvu novada autoceļu tīkla karti tiks nodots Satiksmes ministrijai.

Dalies:

Feldšerpunktu reorganizācija rada apjukumu

Aprūpes centrā izveido māju kaķiem

Līdzīgi raksti