Rēzeknes novadā samazinās pārvaldnieku skaitu

Autors: Beatrise Borise - 2 februāris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Nevienmērīga pagastu teritoriju attīstība un iedzīvotāju skaita sarukums ir galvenie iemesli, kāpēc Rēzeknes novadā pieņemts lēmums no 1.marta samazināt pārvaldnieku skaitu. Reorganizācija skars visus 28 novada pagastus. Esošajiem pagastu pārvalžu vadītājiem piezagušās šaubas par gaidāmajām pārmaiņām, tomēr pašvaldībā norāda – iedzīvotājiem tās būtiskas izmaiņas nenesīs.

Viens pārvaldnieks uz vairākiem pagastiem – šāda reorganizācija gaidāma Rēzeknes novadā jau nākammēnes. Tas nozīmē, ka līdzšinējo 17 pagastu pārvalžu vadītāju vietā būs pieci, kuriem palīdzēs vietnieki. Tādā veidā Rēzeknes novada pašvaldība gadā plāno ieekonomēt 30-40 tūkstošus eiro.

Jānis Troška Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors

Nebūs vairs institucionāla iedalījuma “Pagasta pārvalde” kā struktūrvienība. Struktūra būs tāda, vadības struktūra, ka ir vadītājs un vadītājam ir divi vietnieki, kur viens atbild par procesiem, otrs atbild par saimniecisko darbību. Un tādā veidā tas darbs tiks mērķēts uz to, lai visā apvienībā, visos pagastos visi procesi noritētu vienādi un lai nebūtu tā, ka kādā pagastā kaut kur kaut ko vairāk izdara, kaut kur mazāk, kā arī tas bija līdz šim, gadījās.

Rēzeknes novada pašvaldībā atklāj, ka šobrīd visu pārvalžu vadību sastāvs vēl nav nokomplektēts un notiek darbinieku izvērtēšana. Gadījumā, ja pārvalžu vadību neizdosies izveidot no līdzšinējiem pagastu pārvaldniekiem, uz vakantajām vietām rīkos konkursu.

Jānis Troška Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors

Tiek vērtēti darbinieku darba rezultāti un arī kvalifikācija. Un līdz ar to paliks strādāt tie, kas saņems augstākus novērtējumus. Divi darbinieki no vadības līmeņa paliek bez darba, bet viņiem bija piedāvātas iespējas ieņemt citas vakances, kas nebija varbūt tik atalgotas kā vadītāja vietnieka amati, bet jebkurā gadījumā tika piedāvātas.

Edgars Blinovs Maltas apvienības pārvaldes vadītājs

Manā komandā šobrīd ir divas personas, divi pārvaldnieki, kuriem ir tiesības izvēlēties vietnieka amatu. Bet laiks rādīs. Pagaidām darbiniekus uztrauc, vai spēs pavilkt tādu lielu kvantumu. Jeb seši pagasti tomēr ir daudz. Un arī teritoriālā ziņā apbraukāt visu… Mūsu apvienībā ir pāri 8’000 iedzīvotāju.

Turpretī iedzīvotājiem par gaidāmajām pārmaiņām uztraukumam neesot pamata, apgalvo pašvaldībā. Veikt komunālos un citus maksājumus, gan iesniegt iesniegumus un saņemt citus līdzšinējos pakalpojumus arī turpmāk varēs katrā pagastā uz vietas.

Edgars Blinovs Maltas apvienības pārvaldes vadītājs

Lietveži paliek savās vietās, saimniecības pārziņi paliek savās vietās, un, ja, piemēram, iedzīvotājiem ir nepieciešams griezties ar kaut kādu iesniegumu, viņš tāpat to pašu ceļu iet uz savu teritoriālo vienību jeb savu pagastu un tad attiecīgi kārto.

Lai iedzīvotājiem nezustu saikne ar pārvalžu vadītājiem un vietniekiem, katrā pagastā viņiem tiks noteikti savi pieņemšanas laiki.

Dalies:

5. Preiļu robotikas čempionāts

Zupas virtuvē Balvos samazina porciju skaitu

Līdzīgi raksti