“Rēzeknes novada Sporta laureāts 2022”

Autors: Inese Brīvere - 1 februāris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Janvāra noslēgumā aizritējis “Rēzeknes novada Sporta laureāts 2022” sarīkojums, kura ietvaros labākie sportisti tika pieteikti desmit nominācijām. Sumināšanas mērķis ir apzināt un godināt personas par sasniegtajiem panākumiem sportā vai sporta nozares attīstībā, sveicot individuālos sportistus, sporta trenerus, kā arī tos, kas atbalstījuši vai veicinājuši sporta nozares attīstību Rēzeknes novadā 2022.gadā.

“Rēzeknes novada Sporta laureāts 2022” ideja tiek īstenota pirmo gadu, taču tai jau tagad ir gūts liels atbalsts un visas desmit nominācijas nozīmē ne vien to, ka kāds ir pamanīts, bet arī informē sabiedrību par sacensību sasniegumiem un iespējām sportot, motivējot drošākiem startiem.

Aldis Ciukmacis Rēzeknes novada pašvaldības bērnu-jaunatnes sportas direktors

Gribējās izcelt labākos, izcilniekus, pabūt kopā, atzīmēt šo lielisko notikumu. Vēl jo vairāk jāņem vērā tas, ka iepriekšējie 2 gadi covid apstākļu dēļ tomēr bija ļoti saspringti, un cilvēki nevarēja būt kopā un atzīmēt šādus lieliskus notikumus.

Kaut arī amatieru sports novadā ir visvairāk pārstāvēts, neizpaliek arī bez Eiropas un pasaules čempioniem. Tāpēc par nomināciju piešķiršanu balsoja 14 cilvēku komisija.

Igors Derjagins Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes sporta speciālists

Mēs izdomājām 11 nominācijas, 1 neatradām pretendentus. Par pārējām savā Konsultatīvajā Sporta padomē mēs balsojām un par izvirzītajiem nominantiem. Šis ir amatieru sports. Tie, kas spēlē futbolu komandā, viņi arī strādā, mācās un pa vakariem trenējas. Piemēram, Maltā vispopulārākais sporta veids ir futbols, citās vietās – volejbols. Kādreiz bija Dricānos ļoti populārs florbols.

Rēzeknes novada Sporta laureātu apbalvošanas ceremonijā pelnīto godalgu saņēma Masu pasākumu, Cerības sportā laureāti, Gada sporta skolotājs, Gada treneris, Labākais tiesnesis, Gada sporta pasākuma, Gada komandas pārstāvji, Gada sportiste, Gada sportists un Nautrēnu vidusskolas skolotāja – par Mūža ieguldījums sportā.

Irēna Rancāne Nominācijas “Mūža ieguldījums sportā” laureāte

Esmu sākumskolas skolotāja un logopēde, bet visu apzinīgo mūžu esmu nodarbojusies ar sportu.00:59+01:28 Vismīļākais, mana mūža mīlestība ir mīlestība uz volejbolu. Volejbols vistuvākais. Tad varētu būt arī novuss, teniss, vieglatlētika. Varētu būt, ka sporta skolotājs saskatīja manī to potenciālu, un viņš ievirzīja un aizrāva.

Treniņus, piedalīšanos sacensībās, daudz prieka un gandarījuma šodienas laureātiem ir sniedzis sports. Protams, uzvaras sagādā īpašu stimulu, bet ne katrreiz tās ir galvenās.

Irēna Rancāne Nominācijas “Mūža ieguldījums sportā” laureāte

Galvenais ir neatlaidīgi piedalīties un ticēt saviem spēkiem, un, ja būs ticība un neatlaidība, tad noteikti uzvara neizpaliks. Mēs vakaros trenējamies un daudzi, daudzi labi sportisti no mūsu skolas izauguši manā acu priekšā. Ja uz laukuma spēlē audzinātāja un bijušie audzēkņi, un esošie, jūs ziniet, tas ir milzīgs prieks. Ne tikai es un šie, kas bija pirmo reizi nominēti šodien un apbalvoti, ļoti daudzi mūsu Rēzeknes novadā ir to pelnījuši.

Lai nākamie čempioni nenovērstos no sporta un saglabātu motivāciju, jābūt organizētai sporta videi.

Aldis Ciukmacis Rēzeknes novada pašvaldības bērnu-jaunatnes sportas direktors

Jābūt arī infrastruktūrai, sāksim ar to. Un otrs tikpat svarīgs faktors ir cilvēciskais. Ja ir tas, kurš spēj aizraut, būt kopā, parādīt piemēru, arī tas ir pierādījies šajos pagastos un pagastu apvienībās arī aktīvāka ir sporta dzīve. Ir sporta veidi, kas attīstās, un turpmāk mēs skatāmies pozitīvi un ar optimismu. Vēl jo vairāk – Viļānos tiek būvēta sporta zāle, un šajā pilsētā mēs domājam attīstīt sportu un jauniešu iespējas trenēties.

Sporta skolā tiek plānots akreditēt vēl divas jaunas mācību programmas, kā arī īstenot ieceres par sporta veidiem, kuru pagaidām novadā nav, savukārt pašvaldība ir gatava iesaisti sportā stimulēt arī materiāli.

Dalies:

Turpinās bunkuru atjaunošana Stompaku purvā

5. Preiļu robotikas čempionāts

Līdzīgi raksti