Siltuma rēķini Rēzeknē palielinājušies trīskārši

Autors: Beatrise Borise - 27 janvāris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Rēzeknes iedzīvotāji šobrīd par apkuri maksā 115 eiro par megavatstundu, kas ir aptuveni trīs reizes vairāk nekā pirms gada. Lai arī pašvaldībā norāda, ka neizjūt iedzīvotāju nespēju nomaksāt rēķinus, sociālajā dienestā tomēr būtiski audzis saņemto iesniegumu skaits maznodrošinātā statusa piešķiršanai.

Rēzekniete Aļona par siltumu šajā apkures sezonā maksā 173 eiro, lai arī šī ziema nav tā aukstākā. Pērn viņa maksāja trīs reizes mazāku summu – 63 eiro.

Aļona Železņakova rēzekniete

Cik jums ir liela tā platība, par kuru jūs maksājat? –Mums ir ap 40-35m2 laikam kaut kā tā. Piemēram, mēs strādājam ar vīru kopā, jā, mums vēl kaut kā sanāk apmaksāt. Mums vēl divi bērni. Bet es nezinu, kā veciem cilvēkiem, kuriem ir pensija utt. Es nezinu, kā viņam to apmaksāt. Viena es nespētu to! Jo, nu, labi, apmaksāšu dzīvokli, uz ko tālāk dzīvot?

Asas diskusijas par pieaugušajiem siltuma rēķiniem ir arī sociālajos tīklos. Dažiem iedzīvotājiem Rēzeknē tas sasniedzis pat 300 eiro, neraugoties uz valsts atbalsta kompensāciju.

Aļona Železņakova rēzekniete

Bez valsts atvieglojuma pagājušajā mēnesī mums sanāca 200, kaut kur tā bija, jā. Bet jau ar atvieglojumu sanāca pagājušajā mēnesī 103.

Lielās rēķinu summas rada pārslodzi sociālajos dienestos. Piemēram, Rēzeknē šajā apkures sezonā iesniegumu skaits saņemt maznodrošinātās ģimenes statusu un kompensāciju par dzīvokli salīdzinot ar pagājušo gadu ir palielinājies desmit reizes.

Gunārs Arbidāns Rēzeknes valstspilsētas domes pārvaldes “Sociālais dienests” vadītājs

Ja bija pagājušajā gadā kaut kur 49 mēnesī iesniegumi, tad tagad ir vairāk kā 500 iesniegumi mēnesī. Mēs skatāmies jebkurā gadījumā arī ienākumus, uzkrājumus. Ja ienākumi mēnesī uz vienu ir kaut kur līdz 370, viņš var pilnīgi saņemt atbalstu. Tas nozīmē, visu rēķinu apmaksai, kas par siltumu, enerģiju. Bet, ja viņam ir kaut kādi ienākumi lielāki un uzkrājumi, protams, tur tad arī pēc formulas var būt, ka minimāls tikai atbalsts sanāk.

Ņemot vērā situāciju, Rēzeknē paredzēts pacelt ienākumu līmeni maznodrošinātā statusa saņemšanai.

Gunārs Arbidāns Rēzeknes valstspilsētas domes pārvaldes “Sociālais dienests” vadītājs

Ja tas tagad ir Rēzeknē 381, mēs gribam uz kaut kādi 436 eiro. Tas nozīmē, ka būs vismaz atbalsts elektroenerģijai un citiem pakalpojumiem.

Sižeta tapšanas laikā “Rēzeknes siltumtīkli” un Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība interviju atteica, bet rakstiskā atbildē norādīja, ka līdz janvāra vidum fizisko personu parāds “Rēzeknes siltumtīkliem” ir vairāk nekā 450 tūkstoši eiro, juridiskām – nedaudz vairāk nekā 50 tūkstoši. Iedzīvotājiem esot iespēja noslēgt vienošanos par rēķinu atmaksas grafiku, ja šobrīd tādas rocības nav. Tāpat sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai izskatīšanai iesniegts jauns tarifa samazinājums, jo darbu Rēzeknē sākusi jaunuzbūvētā katlu māja.

Dalies:

Barikāžu aizstāvju atceres dienas pasākums Kalupes pagastā

Ukraiņi Rēzeknē skatās filmas dzimtajā valodā

Līdzīgi raksti