Pasniegti pateicības raksti par izciliem sasniegumiem sportā un kultūrā

Autors: Beatrise Borise - 20 janvāris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Ludzā aizvadīts pasākums “Izcilie sasniegumi sportā un kultūrā”, kura laikā par sasniegumiem kultūras un sporta jomā apbalvoti teju 250 Ludzas novada bērni, jaunieši un pieaugušie komandās un individuāli.

Pasākums “Izcilie sasniegumi sportā un kultūrā” Ludzas Kultūras namā pulcējis tos novada iedzīvotājus, kas ar pērn gūtajiem sasniegumiem dziesmā, dejā, mākslā un sportā popularizēja Ludzas novadu gan Latvijas, gan pasaules mērogā.

Ināra Silicka Ludzas novada domes priekšsēdētāja 1. vietniece

Katrā no iepriekšējiem novadiem, kuri savienojās pēc tam 2021.g. un mēs palikām par lielo Ludzas novadu, bija kaut kādas savas tradīcijas – līdzīgas, tādas pašas vai tuvu tam. Bet tāds liels pasākums uz visu Ludzas novadu notika tikai šogad, tāpēc ka pagājušajā gadā, nu, daudz ko nevarēja darīt slimības pēc.

Ludzas novadā starp populārākajiem sporta veidiem var minēt futbolu, svarcelšanu un handbolu, par ko liecināja arī pasniegto pateicības rakstu skaits. Neviltots prieks par aizvadīto apbalvošanu bija Kristiānai Ziediņai, kas ar handbolu nodarbojas jau aptuveni 10 gadus.

Kristiāna Ziediņa pateicības raksta saņēmēja, handboliste

Daudzi saka, ka sievietēm nav labi spēlēt handbolu, tas ir ļoti vīrišķīgs sporta veids. Es uzskatu, ka tieši vari trenēt savu pacietību, izturību šajā sporta veidā. Ludzā tas ir vispieejamākais sporta veids un man tas iepatikās. Vislielākais prieks laikam arī ir šī 2.vieta sieviešu virslīgā, taču ir arī šogad, pagājušogad mums bija 1.vieta 2007.g. komandām.

Lai arī iepriekšējie gadi ir bijuši izaicinājumu pilni kultūras jomā, tas nav bijis šķērslis gūt augstus sasniegumus arī Ludzas novada pašdarbības kolektīviem.

Anita Šarkovska Mērdzenes kultūras nama vadītāja

Es lepojos ar sava kultūras namiņa kolektīviem, kas, neskatoties ne uz ko, piedalījās pēc iespējas visās skatēs, kuras notika. Un arī mūsu “Mārga”, etnogrāfiskais ansamblis, piedalījās starptautiskajā festivālā Baltica. Skate notika attālināti. Arī tas bija pārbaudījums. Lai kāds ir bijis pagājušais gads mūsu atmiņās, tomēr kultūra, sports laikam ir tas lauks, kurā cilvēks mēģina nedaudz pacelties no zemes, ja, un gūt kaut kādu spēku, iedvesmu, prieku ikdienai.

Ludzas novada pašvaldības Pateicības raksti un naudas balvas tiek pasniegtas, pamatojoties uz pašvaldībā izstrādātiem noteikumiem. Kā atklāja Ludzas novada domes priekšsēdētāja 1. vietniece Ināra Silicka, izvērtēt balvas saņēmējus bijis ļoti grūti.

Ināra Silicka Ludzas novada domes priekšsēdētāja 1. vietniece

Ir speciāli noteikumi, pēc kuriem ir attiecīgi treneriem jāiesniedz visas nepieciešamās prasības, kas tur ir. Tās ir gan dalība pēdējā laikā, gan, cik lielā apjomā tā ir dalība bijusi – vai tā ir starptautiskā, vai tā ir Latvijas līmeņa dalība. Visi ir dažbrīd pārvarējuši savu varbūt tādu nepatiku vai kūtrumu, vai slinkumu, saņēmušies un uztaisījuši nelielu brīnumu sev, mums, saviem vecākiem.

Kopumā pasākuma “Izcilie sasniegumi sportā un kultūrā” laikā apbalvoti teju 250 Ludzas novada sportisti, treneri, folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu dalībnieki, kā arī skolēni un to pasniedzēji.

Dalies:

Fotografēšana kā hobijs vairāk nekā 40 gadu garumā

Notika pirmais galda spēles “Čipierkstneits” čempionāts

Līdzīgi raksti