Jau drīz “Latvijas pierobeža. Dienasgrāmata.” 7. raidījums par Līdumniekiem!

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 10 janvāris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Raidījumā par Līdumniekiem ielūkosimies vairāku spēcīgu dzimtu ikdienā un kopā ar Igora Zabiļevska saimi, kā arī ciemiņiem no Ludzas novada svinēsim Svētās Ģimenes svētkus. Tieši Igors savā dzimtajā pusē rūpējas par kultūras un sakrālo dzīvi, bijušo pienotavu pārvērtis par kapelu, labiekārto ezermalu un iesaista vietējos iedzīvotājus dažādos pasākumos. Savukārt Ināra un Valfrīds Miezīši lauku sētā “Grunduļi” aicina iepazīties ar kuplu baložu šķirņu daudzveidību un prot pagatavot dažādus kā sāļus, tā saldus ēdienus. Tāpat Līdumnieku pagastā atrodas viens no Latvijā lielākajiem akmeņiem – Seimaņu dižakmens, ir kalēja darbnīca un daudzi citi interesanti tūrisma objekti.

Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, mudināt novērtēt pierobežas vietu unikālo vidi, ielūkoties vietējo iedzīvotāju ikdienā un raisīt sabiedrībā cieņu pret šaipus dzīvojošajiem, kā arī veicināt izpratni par migrantu un dažādu krīžu jautājumiem.

Priecāsimies, ja atsauksmes par raidījumiem, dažādus pieredzes stāstus, idejas par to, ko vēl būtu jāizzina un jāparāda televīzijas saturā par ikdienu pierobežā – iesūtīsiet mums pa pastu uz adresi: Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālās televīzijas raidījumam “Latvijas pierobeža. Dienasgrāmata.” vai LRT sociālo tīklu lapās!

Cikla “Latvijas pierobeža. Dienasgrāmata.” deviņi raidījumi sākot ar 3. decembri līdz 13. februārim tiks pārraidīti ik pirmdienu pl. 17:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē LRT logā un sestdienās pl. 09:30 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē, kā arī katru otrdienu pl. 20:30 kanālā TV 24 ar atkārtojumu trešdienās pl. 14:30 (izņemot svētku dienas). Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast atsevišķā sadaļā LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Latvijas pierobeža. Dienasgrāmata.” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. #SIF_MAF2022

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnāliste

e-pasts: ausma.sprukte-kozule@lrtv.lv

Dalies:

Jau drīz “Latvijas pierobeža. Dienasgrāmata.” 6. raidījums par Briģiem!

Latvijas pierobeža. Dienasgrāmata. 6. raidījums par Briģiem

Līdzīgi raksti