Ierīko jaunas atpūtas vietas

Autors: Beatrise Borise - 9 janvāris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Doties pastaigā, klausoties dabas skaņās, izbraukt ar velosipēdu vai baudīt slēpošanas iespējas – tas viss iespējams jaunajā brīvdabas pastaigu takā “Grīva”, kas nupat atklāta Līvānos.

Brīvdabas pastaigu taka “Grīva” – šāds nosaukums ir nupat atklātajai jaunajai atpūtas vietai Līvānos. Takai ir divi marķēti maršruti aktīvās atpūtas iespējām, viena garums ir 5,6 kilometri, otra – 6,6 kilometri. Brīvdabas pastaigu takas labiekārtošana bija iespējama, realizējot divus iedzīvotāju iniciatīvu grupu projektus un sadarbojoties vairākām organizācijām.

Ilona Aizpuriete LVM Dienvidlatgales reģiona zemes lietojuma speciāliste

Līvānu pašvaldības jauniešu iniciatīvas centrs “Kvartāls” ideja labiekārtot, marķēt, lai cilvēki varētu organizēti pārvietoties, baudīt un sportot. Nu, lūk, un realizējot projektiņu, ir tapusi šī pastaigu taka, kas daļēji ir gan uz pašvaldības zemes, gan daļēji arī uz LVM apsaimniekotās. Tātad, šī ir tā sadarbības forma, kad LVM, sadarbojoties ar vai nu ar biedrību, vai nu ar pašvaldību, vai nu ar iniciatīvu grupu, realizē sabiedrībai nozīmīgu objektu.

Lai par brīvdabas pastaigu taku “Grīva” varētu uzzināt plašāks sabiedrības loks, jau drīzumā tā tiks iekļauta arī mammadaba mājaslapā. Tajā var atrast informāciju arī par citām uzņēmuma “Latvijas valsts meži” uzturētām atpūtas vietām.

Ilona Aizpuriete LVM Dienvidlatgales reģiona zemes lietojuma speciāliste

LVM Dienvidlatgales reģionā ir 43 labiekārtotas atpūtas vietas, kuras ir uzņēmums ierīkojis. Mūsu rūpe ir šīs vietas uzturēt, labiekārtot, lai sabiedrībai būtu patīkama atpūta. Pašas iecienītākās mums ir tās lielākās un skaistākās vietas. Viena no tām ir vasarā Slutišķu krauja, Čortaka ezers, tā mums ir tāda ļoti populāra vieta, kur cilvēkiem ļoti patīk atpūsties un baudīt dabu un skaisto zilā ezera skatu. Ir arī kāzu ceremonijas tur bijušas.

Ieraudzīt sava veida burvību ainaviskajā brīvdabas pastaigu takā “Grīva” var jebkurā gadalaikā. Iedzīvotājiem vien jāatceras, ka, apmeklējot atpūtas vietas, ir saudzīgi jāizturas pret infrastruktūru un jāievēro vides prasības.

Ilona Aizpuriete LVM Dienvidlatgales reģiona zemes lietojuma speciāliste

Pats galvenais, atpūšoties ne tikai LVM atpūtas vietās, bet arī dodoties pastaigāt dabā, mežā, baudīt to skaistumu, kas mums ir, nemēslot! Ko atnesi, to aiznesi! Tas ir viens no tādiem nosacījumiem. Un cienīt arī meža zvērus, cienīt meža putnus, neuzvesties skaļi, jo mežā mēs esam ciemiņi.

Tāpat “Latvijas valsts mežu” Dienvidlatgales reģiona zemes lietojuma speciāliste Ilona Aizpuriete atgādina, ka valsts meži ir vieta, kur publiskus pasākumus var rīkot, saskaņojot tos ar “Latvijas valsts mežu” darbiniekiem.

Ilona Aizpuriete LVM Dienvidlatgales reģiona zemes lietojuma speciāliste

Pasākuma skaņošana veicama tikai tad, ja ir gana plašs cilvēku loks. Tātad, virs 50 cilvēkiem, tad jau šis skaitās publisks pasākums un viņš būtu jāskaņo. Pasākumu skaņošana ir vajadzīga tikai cilvēku drošības nolūkā. Tikai. Lai savstarpēji koordinētu saimniecisko darbību, vides aizsardzību. Saskaņošana notiek ļoti vienkārši – LVM mājaslapā ir sabiedrībai pieejama sadaļa “Ko var mežā”. Un šajā sadaļā ir publicēti labas uzvedības noteikumi mežā, kurā tiek minēti, aprakstīti detalizēti, kā būtu jāskaņo.

Kopumā Latvijas valsts mežos izveidotas vairāk nekā 300 atpūtas vietas, 90 dabas takas vairāk nekā 200km garumā, desmit velotakas vairāk nekā 100km garumā, gan vairāki skatu torņi.

Dalies:

Ledus jebkuros laikapstākļos ir bīstams

Ģimenes ārsti satraukti par medikamentu nepieejamību

Līdzīgi raksti