Balvos vienojas labdarības akcijā “Dzirksteli Ukrainai!”

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 30 decembris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

“Saulgriežu jampadracis Balvos” – tik sirsnīgs un gaišām emocijām piepildīts nosaukums dots pasākumam, kas Ziemassvētku laikā Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumā pulcēja kopā vietējos uzņēmējus, iedzīvotājus, kā arī novada viesus. Pasākuma gaitā ikviens varēja piedalīties arī labdarības akcijā “Dzirksteli Ukrainai!” ar mērķi vākt ziedojumus ģeneratoru iegādei Ukrainas armijas kara lauka hospitālim Bahmutā. Akciju organizēja uzņēmums “Škladi” sadarbībā ar ziedot.lv, biedrību “Ritineitis”, Latvijas Sarkanā Krusta Balvu komiteju un Balvu novada pašvaldību. #SIF_MAF2022

Sveicinot ukraiņus, kas Balvu novadā nonākuši kara apstākļu dēļ, kā arī atpūtas un ēdināšanas uzņēmuma “Škladi” komandu – sākas labdarības akcija “Dzirksteli Ukrainai!”. Tās galvenā ideja ir radoši un saimnieciski atbalstot citam citu vākt ziedojumus ģeneratoru iegādei Ukrainas armijas kara lauka hospitālim Bahmutā. Piemēram, ukraiņi par ziedojumiem vēsajā ziemas vakarā cienāja ar pašu gatavotiem savas tautas tradicionālajiem ēdieniem.

Aļona kara bēgle no Harikivas apgabala

Mēs ar vīru atbraucām no Harkivas apgabala, tāpēc, ka bēgām no kaujas darbībām, no okupācijas. Ļoti priecājos, ka Latvija mūs tā sagaidīja. Man radās iespēja palīdzēt savai valstij šādā veidā piedaloties labdarības akcijā. Domāju, ka mums izdevās borščs, izdevās mūsu pīrādziņi. Priecājos, ka šādā veidā Latvija iepazīst mūsu, ukraiņu, kultūru, ukraiņu tradīcijas. Ceru, ka drīz tas viss beigsies un mēs atgriezīsimies mājās!

Jeļena kara bēgle no Ukrainas

Cilvēki nāk klāt, pērk mūsu boršču, pīrādziņus, mēs centāmies, kā varējām. Paldies jums liels! Tas mums ir ļoti svarīgi tik smagā laikā. Tāpat vēlos pateikt paldies šīs akcijas organizatoriem. Viņi… Viņi atbalsta mūs, viņi atbalsta Ukrainu un šādas akcijas ir vajadzīgas. Mēs arī varam mazu daļiņu savu pūļu un dvēseles ielikt, lai palīdzētu mūsējiem, mūsu ukraiņiem, kurus mēs ļoti mīlam un ļoti ceram, ka tas viss beigsies, būs miers zemes virsū, būs miers visur un mēs varēsim atgriezties mājās un dzīvosim visi laimīgi!

Inta Rozīte uzņēmuma “Škladi” valdes locekle

Mums šī akcija sākās jau trīs nedēļas iepriekš, mēs uzrunājām Balvu novada uzņēmējus, kuri ir gatavi ziedot savu produkciju un, kā jūs redzat, galds ir pilnīgi pilns. Arī tie apmeklētāji šodien, kuri atnākuši atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, visu laiku ir rindas, tas nozīmē, ka Balvu novada iedzīvotāji nav vienaldzīgi par to, kas notiek Ukrainā.

Ar skaisto rūķa cepuri, ko iegādājies! Re kur kastītē laikam var ziedot! – Paldies, paldies! –Lūdzu! – Priecīgus svētkus jums! – Jums tāpat!

Labdarības akcija bija daļa no pasākuma “Saulgriežu jampadracis Balvos”. Gaišas emocijas šeit varēja notvert arī pasaku tēlu muzikālajos priekšnesumos, gan fotografējoties un vizinoties ragaviņās ar suņiem. Tā iedzīvotāji bija aicināti novērtēt brīvību un palīdzēt karā cietušajiem Ukrainas iedzīvotājiem.

Inta Rozīte uzņēmuma “Škladi” valdes locekle

Es ļoti aktīvi sekoju līdzi, kas notiek Ukrainā, jau no pirmās dienas un tā ir sanācis, ka Krievija sāka mest bumbas tieši uz energosistēmu tieši ziemas sezonas sākumā. Man liekas, ka tas ir diezgan nežēlīgs gājiens no viņu puses. 00:51 + 01:04 Šobrīd ir svarīgi, lai būtu siltums, ūdens un var paēst. Tāpēc mēs kopā ar ziedot.lv sanācām kopā un izdomājām šo akciju, iedzīvotājiem, kuri šobrīd dzīvo Ukrainā, kuri nevēlas pamest savas mājas.

Vietējie uzņēmēji atzīst, ka atbalstu ukraiņiem gan Latvijā, gan Ukrainā sniedz visa gada garumā, bet jo īpaši daudz par to domāts tieši Ziemassvētkos. Piemēram, zemnieku saimniecībā “Kotiņi” šogad nav rotāta lielā svētku egle.

Rolands Keišs z/s “Kotiņi” projektu koordinators

Šogad “Kotiņi” nespīd, negaismojam. Šogad “Kotiņi” to naudu ziedos Ukrainai ģeneratoriem. Un arī ļoti daudz mēs gada laikā savu produkciju esam ziedojuši Ukrainai. Lauku atbalsta dienests Rīgā rīko tādus ne kā konkursus, bet vāc kopā dāvaniņas un zvanīja mums, vai esam gatavi piedalīties. Viena no pēdējām bija un tad, ne tikai “Kotiņu” pārtiku, bet arī vietējie nesa apģērbus, mednieki konservus un tas saistās ar Ukrainu un mēs vairākās organizācijās esam veduši un ziedojuši.

Pavisam kopā akcijā “Dzirksteli Ukrainai!” ģeneratoru iegādei Ukrainas kara lauka hospitālim Bahmutā, kur nogādā vissmagāk kārā cietušos karavīrus no frontes līnijas, Balvos izdevās savākt vairāk nekā 2500 eiro.

Jeļena kara bēgle no Ukrainas

Es vēlos izteikt savu pateicību Latvijas iedzīvotājiem, visiem, kas mūs uzņēma šeit, kas mums palīdzēja. Cilvēki šeit ir ļoti labestīgi, atsaucīgi, viesmīlīgi. Gribu visiem pateikt lielu paldies!

Dalies:

No nākamā gada pašvaldībās darbu sāks Iedzīvotāju padomes

Mežā atrodamās veltes stiprina arī veselību

Līdzīgi raksti