Iepriecina Nīcgales grupu dzīvokļu iemītniekus

Autors: Beatrise Borise - 22 decembris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Augšdaugavas novadā jau vairākus gadus ir tradīcija pirms Ziemassvētkiem iepriecināt sociālo iestāžu klientus. Nupat sarūpētās dāvanas saņēma Nīcgales grupu dzīvokļu klienti. Neviltotu prieku viņiem sagādāja arī iespēja padejot un padziedāt kopā ar Naujenes pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” bērniem.

Līdz ar dejām un dziesmām brīnumu un Ziemassvētku gaidīšanas prieks ienācis Nīcgales grupu dzīvokļos. 16 klienti Ziemassvētkus te svinēs pirmo reizi, jo grupu dzīvokļi atklāti vien šajā rudenī bijušās Nīcgales skolas ēkā. Iepriecināt sociālo iestāžu klientus Augšdaugavas novadā ir sena tradīcija, un jau vairākus gadus tajā iesaistās Latvijas Biškopības biedrības Daugavpils nodaļas biškopji.

Gunta Some Latvijas Biškopības biedrības Daugavpils nodaļas vadītāja

Šogad mēs jau savākuši pāri par 100… 101kg medus būs un atdosim soc. darbiniekiem. Mums ir arī diezgan interesanti, kad mēs saņemam to atgriezenisko saiti, jo uz dāvinātajām burciņām ir etiķete ar biškopja vārdu, telefona numuru. Un ļoti patīkami, ka viņi saņem to paldies teikumu, ka paldies par medu.

Līdztekus Augšdaugavas novada biškopju, gan Naujenes pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” bērnu un viņu vecāku sarūpētajām dāvanām, Nīcgales grupu dzīvokļu klienti saņēma arī citus pārsteigumus.

Andris Pļaskota biedrības “Adversus” valdes loceklis

Viņi ir izteikuši vēlmi kādreiz, kad sāka šeit dzīvot, lai varētu kaut kādā veidā pavadīt sava brīvā laika, un mēs tā ka sagādājām novusu, lai viņi varētu spēlēt. Un plus arī pateikšu laikam otra labdara vārdā, tas ir SIA “Agroforestry”, valdes loceklis ir Pāvils Kveders, kurš ir sagādājis TV. Diezgan liels prieks tad, kad cilvēki saņem gandarījumu no tā, ko tu dari viņu labā, ka tu pasniedz kaut ko un viņi tiešām to ir gaidījuši un kaut kur iekšā laikam cerējuši, ka viņi to saņems.

Teju ikkatrā istabiņā grupu dzīvokļu klienti izrotājuši eglītes, zem kurām steidza novietot saņemtās dāvanas. Īstai Ziemassvētku sajūtai sarūpētas arī lampiņas un pašu darināti rotājumi, ko iemītnieki ar lielāko prieku atrādīja ciemiņiem.

Sandra Nīcgales grupu dzīvokļu kliente

Redzu, ka jūs ļoti gatavojaties svētkiem, vai ne? –. –Pati visu darījāt? –Jā, pati ar savām rociņām. Man ir pašai savi dzejolīši. Visu gadu veselībugaiši staro tava sirds.

Sergejs un Jevgēnijs Nīcgales grupu dzīvokļu klienti

01:06 Visu paši pērkam, gatavojam svētkiem, svētku galdam, lai būtu īsti svētki, kādiem tiem arī jābūt. Gatavojamies gan Ziemassvētkiem, gan Jaunajam gadam. Kā ir tas teiciens – kā sagaidīsi Jauno gadu, tā arī to pavadīsi! —Dāvanas gaidījāt vai tas bija negaidīti? —Tas bija pārsteigums!

Anna Jegorova Augšdaugavas novada Sociālā dienesta vadītāja

Milzīga pateicība personālam, kas šeit strādā, jo komanda šeit vienkārši fantastiska, jo visiem ir bijusi saskare ar personām ar garīgās attīstības traucējumiem, jo tā ir īpaša misija strādāt ar šiem cilvēkiem. Te ir jāmāk strādāt, te ir jābūt pacietībai, te ir jābūt zināšanām, prasmēm strādāt ar šiem cilvēkiem.

Ziemassvētku dāvanas saņems arī klienti grupu dzīvokļos Pašulienā un dienas centros personām ar garīga rakstura traucējumiem Višķos, Ilūkstē un Skrudalienā.

Dalies:

Izaicinājumi ziemā ukraiņu palīdzības punktos pierobežā

“Latvijas zaļais zelts – meži” 2.raidījums

Līdzīgi raksti