Ludzā norisināsies Ziemassvētku tirdziņš

Autors: Beatrise Borise - 16 decembris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Ludzas vecpilsētas laukumā šī gada 23. decembrī tiks rīkots Ziemassvētku tirdziņš. Tur būs iespēja ne vien iegādāties vietējo mājražotāju produkciju, bet arī piedalīties dažādās aktivitātēs, kā arī satikt salaveci un ķekatniekus. Vakara gaitā sagaida arī uguns šovs.

“Nāc sajust un izgaršot Ziemassvētkus” : šāds nosaukums dots gaidāmajam tirdziņam, kas norisināsies Ludzā 23. decembrī. Līdzīgi tirdziņi tika organizēti arī iepriekšējos gados, taču šoreiz tas ieplānots citādākā formātā un notiks ārpus telpām jeb Ludzas vecpilsētas laukumā.

Jānis Romancāns Ludzas novada pašvaldības uzņēmējdarbības koordinators

Bija pie mums kultūras namā nedēļas garumā Līga organizējusi tos tirdziņus, amatnieku centra teritorijā. Nākošnedēļ sāksim sniega izvešanu, teritorijas sakopšanu, telšu izvietošanu un izgaismojumu papildināšanu.

Atskatoties uz iepriekšējiem gadiem un to ierobežojumiem, šis pasākums tiek organizēts tā, lai ik katrā cilvēkā ieviestu kaut mazu bet Ziemassvētku brīnumu sajūtu. Bērniem būs iespēja arī satikt salaveci un par kādu noskaitītu pantiņu vai nodziedātu dziesmiņu saņemt jauku dāvanu.

Līga Kondrāte Ludzas Tūrisma informācijas centra vadītāja

Kas rada prieku Ziemassvētkos? Gaismiņas, piparkūku smarža, dāvanas, salaveci visi gaida. Aicinājām arī zirdziņus, lai pavizina ar kamanām, aicinājām pašdarbniekus, dziedošos cilvēkus, kas mūs var iepriecināt ar dziesmām, ar mūziku un kaut kāda cita veida prieku. Skatuve būs tur mums aiz muguras, skatuvei blakus būs lielās teltis ar karstiem kāpostiem, karstām desiņām, putraimdesām, karstiem dzērieniem.

Jānis Romancāns Ludzas novada pašvaldības uzņēmējdarbības koordinators

Tas ir pašvaldības organizēts, tāpēc visa organizēšana iet kopā, piedalās ne tikai pašvaldība, piedalās arī uzņēmēji, kuri no savas puses ir ziedojuši naudu, ir ziedojuši tos saldumus.

Ludzas iedzīvotājiem un viesiem, kas ieradīsies uz šo pasākumu, būs iespēja iegādāties dāvanas un gardus mielastus, ko savām rokām gatavojuši Latgales uzņēmēji un mājražotāji.

Līga Kondrāte Ludzas Tūrisma informācijas centra vadītāja

Es domāju, ka mums ir ļoti svarīgi parādīt pašiem savus uzņēmējus un mājražotājus. Protams, tie būs saimnieki no Ludzas novada saimniecībām ar ēdamām lietām, pašu audzētām un gatavotām. Būs varbūt pašu gatavoti rokdarbi, rotājumi, rotaslietas, gan roku darbi: tamborējumi, adījumi utt. Visu mēs paši neizdarām, mēs aicināsim no visas Latgales saimniekus. Pats galvenais, lai mums visiem kopā būtu jautri, prieks svinēt svētkus un būtu iedvesma. Brauciet ciemos uz Ludzas vecpilsētu 23. decembrī. No 12:00 gaidīsim ģimenes ar bērniem un pēc tam no 14:00 līdz 16:00 sagaidīsim ķekatniekus!

Dalies:

Apkures izdevumu kompensācija mājsaimniecībām – arī skaidrā naudā

Izaicinājumi ziemā ukraiņu palīdzības punktos pierobežā

Līdzīgi raksti