Ziemassvētku labdarības akcijās atbalsta arī ukraiņu bērnus

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 8 decembris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 6 min.

Zīmuļi un flomāsteri, leļļu māja un velosipēds ar palīgriteņiem – tās ir tikai dažas no bērnu vēlmēm, ko jebkurš var piepildīt akcijā “Laimas labdarības namiņš”. Šogad līdzās bērniem no audžu ģimenēm, daudzbērnu un maznodrošinātām ģimenēm ir iespēja ziedot dāvanas arī tiem, kas cietuši Ukrainā notiekošajā karā. Liela vērība tieši ukraiņu bērniem un viņu iespējām mācīties Latvijas skolās šajā reizē pievērsta arī Latvijas Radio 5 labdarības maratonā “Dod pieci!”. Turklāt abas akcijas pirmo reizi klātienē ar aktivitātēm un pasākumiem viesojas reģionos un Latgalē par norises vietu izvēlēta Latgales vēstniecība GORS. #SIF_MAF2022

Šis ir īsts labdarības maratonu laiks – tā var raksturot decembrī notiekošās aktivitātes, kuru gaitā ikviens aicināts ar ziedojumiem un dāvanām atbalstīt cits citu. Jau 11 gadu notiek akcija “Laimas labdarības namiņš” un pirmo reizi tā devusies ārpus Rīgas ar īpašām projekta vēstniecībām viesojoties Liepājā, Cēsīs un Rēzeknē.

Diāna Zirniņa Latgales vēstniecības GORS vadītāja

Ir cilvēki, kas šo vietu izmanto arī kā vienkārši foto stūrīti, tad pieceļas un saprot, ka tur ir tāda planšetīte un jāpalasa. Tad viņi saprot, ka ir šie labie darbi darāmi. Kāds cilvēks pamana, ka pasākuma laikā groziņā, kas ir pie krēsla, ir izvietotas konfektes, ar tām var pacienāties. Bet par latgaliešu sirsnību acīmredzot un “GORS” apmeklētāju sirsnīgumu arī liecina tas, kad cilvēki nāk uz pasākumiem, sākumā, kad nebija ieliktas konfektītes un “Laimas” namiņš” bija tikko, tikko izveidots, viņi tur pat sāka mest savus eiro, centus.

Tomēr akcijas galvenā ideja ir nevis vākt finansiālus ziedojumus, bet gan 1500 bērniem no septiņiem novadiem un divām pilsētām sarūpēt Ziemassvētku dāvanas.

Lineta Mikša SIA “Orkla Latvija” komunikācijas direktore

Tie ir bērni no maznodrošinātajām, no daudzbērnu, no audžu ģimenēm, kā arī tie ir bērniņi ar invaliditāti, kuri lolo tādus pašu sapņus kā viņu vienaudži. Tikai viņu vēlmju piepildīšanai ir vajadzīgs sabiedrības atbalsts. Tad šis te “Laimas” labdarības namiņš ir tā vieta, kur satiekas tie, kuri var palīdzēt ar tiem, kuriem tas atbalsts ir īpaši nepieciešams.

Diāna Zirniņa Latgales vēstniecības GORS vadītāja

Tādas akcijas atgādina arī par to, ka mēs nedzīvojam izolēti. Mums blakus ir līdzcilvēki. Mēs bieži vien arī neredzam, cik smagi ir varbūt ģimenēm, kas ir blakus, jo mēs visi mīlam smaidīt ārēji, bet ne vienmēr tā visi jūtas iekšēji. 05:10 + 04:34 Arī ar domu par ukraiņu bērniem.

Lineta Mikša SIA “Orkla Latvija” komunikācijas direktore

Ņemot vērā šo te situāciju šogad, “Laimas” labdarības namiņa projektā piedalās arī vairāki desmiti bērnu, kas ir no ukraiņu ģimenēm, kuri ir spiesti būt šeit Latvijā, ka ir veids, kā mēs visi kopā varam kaut nedaudz viņus iepriecināt un uztaisīt to Ziemassvētku brīnumu.

Pavisam desmit gadu laikā ar dāvanām iepriecināti teju 11 000 bērnu. Ja ir rocība iepriecināt arī šī gada akcijas dalībniekus, tad ar vēlmju kartītēm var iepazīties klātienē visās trīs pilsētās, gan mājaslapā www.laimasnamins.lv. Tur atrodama arī pieteikuma forma un norādes par dāvanu piegādi.

Lineta Mikša SIA “Orkla Latvija” komunikācijas direktore

Ikviens interesents var ienākt šajā mājaslapā, apskatīties bērnu zīmētās kartītes, palasīt, ko bērns ir uzrakstījis, kādas ir viņa vēlmes, piepildīt šo te bērna sapni sarūpējot dāvanu un atsūtot to mums izmantojot bezmaksas pakalpojumu ar kurjerpastu. Tad mēs šīs visas dāvanas sakopojam, savācam un nogādājam uz Latvijas Sociālajiem dienestiem, kuri tālāk bērniem nodod dāvanas uz svētkiem.

Lielāko atbalstu akcijai sniedz Sociālie dienesti, kā arī skolēnu grupas un dažādi uzņēmumi.

Lineta Mikša SIA “Orkla Latvija” komunikācijas direktore

Liels paldies Latvijas Sociālo dienestu darbiniekiem, liels paldies visiem atbalstītājiem un liels paldies arī Latvijas Valsts prezidentam ar kundzi, jo arī viņi ir šīs labdarības iniciatīvas atbalstītāji. Liels un milzīgs paldies mūsu tautiešiem, kuri dzīvo ārzemēs, jo arī no vairākām pasaules valstīm sūta bērniem dāvanas šeit uz Latviju.

Pirmo reizi Rēzeknē 17. decembrī viesosies arī sabiedrisko mediju komanda un mūziķi no visas Latvijas ar projekta “Dod pieci!” koncertu. Akcijas galvenais mērķis šogad ir saziedotos līdzekļus virzīt ziedot.lv Ārkārtas palīdzības fondam, lai iegādātos skolas piederumus un apģērbu, sniegtu psiholoģisku un cita veida atbalstu ukraiņu bērniem.

Diāna Zirniņa Latgales vēstniecības GORS vadītāja

Tradicionālā, ierastā un, man liekas, arī Latvijā ļoti iemīļotā akcija “Dod pieci!” pamet Rīgu, nepaliek tikai mūsu galvaspilsētā un radio viļņos, bet arī dodas uz reģionu un ir izvēlēta Latgales vēstniecība GORS, kur notiek labdarības koncerts un koncerta tiešraide vienlaicīgi. Lai nokļūtu šajā koncertā visi ir aicināti šīs labdarības akcijas mājaslapā “Dod pieci!” tātad pret ziedojumiem iegādāties “Ieejas karti” un arī dažas dienas, vairākas dienas pirms šī koncerta arī šeit Latgales vēstniecības GORS informācijas centrā būs speciāla ziedojumu kastīte. Tā darbosies arī koncerta laikā.

Lai arī “Laimas labdarības namiņš” Latgales vēstniecībā GORS darbosies līdz 18. decembrim, bet atbalstīt ukraiņu bērnus akcijā “Dod pieci” būs iespējams no 16. līdz 22. decembrim, organizatori un dalībnieki atgādina, ka darīt labus darbus un atbalstīt viens otru varam visa gada garumā.

Dalies:

Žurnala “A12” komanda roksta par viesturi, Dzīšmu svātkim i darbeigim cylvākim

Pagastu kasēs rēķinus apmaksā arvien retāk

Līdzīgi raksti