Jau drīz “Latvijas pierobeža. Dienasgrāmata.” 1. raidījums par Subati!

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 28 novembris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Šoziem Latgales reģionālā televīzija (LRT) skatītājus iepazīstinās ar projektu “Latvijas pierobeža. Dienasgrāmata.”. Tas ir turpinājums jaunā formātā pirms trīs gadiem veidotajam raidījumu ciklam par Latgali kā Eiropas Savienības sākuma punktu. Televīzijas ekrānos 1. raidījums būs skatāms sestdien 3. decembrī pl. 09:30 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē, pirmdien 5. decembrī pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē LRT logā, kā arī otrdien 6. decembrī pl. 22:00 kanālā TV 24 ar atkārtojumu trešdien 7. decembrī pl. 14:30.

Raidījumā Subates pilsētas centrā ielu intervijās aprunāsimies ar dažādu paaudžu vietējiem iedzīvotājiem un izzināsim viņu pieredzes stāstus par ikdienu pierobežā. Tāpat par to, cik dažādu tautību un reliģisko konfesiju pārstāvji šaipus dzīvo un, kāda noskaņa valda Subates pilsētā un Prodes pagastā kopš Ukrainā sācies karš, informēs pagastu pārvaldes vadītāja Sofija Glūmāne un Subates pilsētas bibliotēkas vadītāja Anita Šapala. Savukārt Subates Svētā Mikeļa draudzes prāvests Andrejs Skadiņš plašāk vēstīs par nostāstiem, sakrālo vērtību nozīmi un sadarbību ar lietuviešiem. Akcentēsim arī ebreju vēstures līkločus un atgriezīsimies ebreju kultūras dienas pasākumos, kas Subatē notika vasarā.

Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, mudināt novērtēt pierobežas vietu unikālo vidi, ielūkoties vietējo iedzīvotāju ikdienā un raisīt sabiedrībā cieņu pret šaipus dzīvojošajiem, kā arī veicināt izpratni par migrantu un dažādu krīžu jautājumiem.

Priecāsimies, ja atsauksmes par raidījumiem, dažādus pieredzes stāstus, idejas par to, ko vēl būtu jāizzina un jāparāda televīzijas saturā par ikdienu pierobežā – iesūtīsiet mums pa pastu uz adresi: Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālās televīzijas raidījumam “Latvijas pierobeža. Dienasgrāmata.” vai LRT sociālo tīklu lapās!

Cikla “Latvijas pierobeža. Dienasgrāmata.” deviņi raidījumi sākot ar 3. decembri līdz 13. februārim tiks pārraidīti ik sestdienu pl. 09:30 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē un pirmdienās pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē LRT logā, kā arī katru otrdienu pl. 22:00 kanālā TV 24 ar atkārtojumu trešdienās pl. 14:30. Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast atsevišķā sadaļā LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Latvijas pierobeža. Dienasgrāmata.” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”.

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnāliste

e-pasts: ausma.sprukte-kozule@lrtv.lv

Dalies:

Jau drīz LRT raidījumu cikls “Latvijas pierobeža. Dienasgrāmata.”!

Jau drīz “Latvijas pierobeža. Dienasgrāmata.” 2. raidījums par Demeni!

Līdzīgi raksti